להנות מהחיים בבית דיור מוגן לגיל הזהב

המצב הוא בדיוק הפוך. כל מי שמבקר בתוך בית אבות מפואר ומודרני, שמתאים את עצמו לאנשים מבוגרים במאה העשרים ואחת, יודע כי כיום אנשים בגיל הזהב פורחים. לא פעם הם נהנים יותר מהחיים וממצים אותם יותר מכל תקופה אחרת.  
 
כיום דיור מוגן לגיל הזהב הוא מקום אשר מלא באפשרויות עבור אנשים מבוגרים. למשל, בתים רבים של דיור מוגן מארגנים עבור הדיירים שלהם טיולים נהדרים בכל רחבי הארץ. כך הדיירים זוכים לבקר, יחד עם חבריהם אשר גרים איתם באותו הבית, בפארקים שונים, בפנינות טבע של ארץ ישראל ובמוזיאונים מרתקים ומעניינים.

לא רק טיולים בארץ הם מנת חלקם של אנשים אשר גרים בתוך בתי אבות מודרניים אלא גם טיולים לחו"ל. כיום ישנם טיולים רבים אשר מארגנות חברות שונות עבור גיל הזהב. הטיולים, התוכן שלהם, רמת המאמץ הפיזי שהם דורשים והמקומות בהם מטיילים מתאימים בדיוק לאנשים בגיל הזהב שרוצים להנות מהחיים.   

דיור מוגן לגיל הזהב לא מארגן רק טיולים בארץ וטיולים בחו"ל אלא גם מציע לדיירים שלו להנות משפע גדול של פעילויות בתוך המבנה עצמו. למשל, בתים רבים של גיל הזהב מארגנים בחגים פעילויות שונות לנכדים ולנינים של דיירי המקום. ישנן גם הרצאות רבות ומעניינות, סרטים שונים שמקרינים והופעות של זמרים.  

כיצד נראה בדרך כלל בית אבות מודרני?
 
כיום בתים של דיור מוגן, או בתי אבות בשמם הפחות פופולארי, נראים שונה לחלוטין מכפי שאנו מדמיינים בראשנו. בדרך כלל הם מעין בתים גדולים מאוד אשר מלאים בדירות מפוארות. בתוך כל דירה יש מטבח, שירותים, חדר שינה, סלון ולעתים גם מרפסת. ישנם כמובן אזורים משותפים לדיירים כולם.   

המעבר אל בית אבות 

לא פעם קשה לשכנע אנשים עצמאיים, שהיו עצמאיים לחלוטין במשך כל ימי חייהם, לעבור אל תוך בית של דיור מוגן. עם זאת, כאשר רואים את הפאר של הבתים המודרניים, את הנוחות שלהם וגם את העצמאיות האבסולוטית שנהנים ממנה הדיירים בתוך הדירות שלהם קל הרבה יותר להשתכנע לבצע את המעבר.