מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

הבית בגני תקווה: דיירים מעניינים- משפחת צופן

רינה (87) ושלמה (90) חוגגים השנה 60 שנות נישואין והכירו בתחנת אוטובוס סמוכה לרמת גן. השניים המתינו לאוטובוס בדרכם לעבודה ולא העלו על דעתם כי הגורל וקופידון זימנו עבורם תכניות אחרות.

רינה עלתה ארצה בגיל 10 מלוב בעליה בלתי לגאלית עם דודה. הרפתקה שהחלה ב"טיול משפחתי" בלוב והסתיימה בקיבוץ יבנה שם סיימה את לימודי התיכון וחיפשה עבודה בעיר בטיפול בילדים כהמשך לעיסוקה האהוב מהקיבוץ. שלמה החל עלייתו ארצה בשחייה מלוב! לאחר נקודת עצירה ברומא, שם עבר קורס הסמכה למדריכים, הגיע ארצה בהעפלה. שלמה גדל והתחנך בתנועות נוער ציוניות וציפה בקוצר רוח לגיוסו לצבא שרק הוקם כשהוא עובד במפעל לפקקי שעם.

"כמידי יום שמתי פעמיי לתחנת האוטובוס, כשלפתע נתקלו עיניי ביפיפייה הממתינה אף היא בתחנה. מבטינו הצטלבו ומבחינתי זו הייתה אהבה ממבט ראשון, באותו הרגע ידעתי ואף אמרתי לחברי לעבודה שנערה זו תהיה לי ברבות הימים לאישה". השניים עלו לאוטובוס המיוחל, שלמה שילם על הכרטיסים ופתח בשיחה עם רינה שספרה לו שהיא מתגוררת עם בני משפחתה במעברה ברמת גן. מידע זה היה עבורו קצה חוט בעידן ללא טלפונים זמינים – אשר הוביל אותו בהמשך לביתה ולליבה של רינה.

שלמה צייר בעיני רוחו מודל נשי ברור לאחת אשר תהיה אשתו: נאה (איך לא), מדברת עברית שוטפת ובקיאה בעיתונות ואקטואליה (על מנת שתהיה אשת שיחה), עובדת וכמובן שגם מבשלת מטעמים ערבים לחיך (לפחות כמו ב"מאסטר שף") – במילה אחת סופרוומן. היום יש להניח, היה מתקשה למצוא אישה אחת עם כל כך הרבה מעלות, אבל אז, איך אומרים-  "היו זמנים". רינה ענתה על כל הציפיות ואף מעבר להן, אך הדרך לליבה של הנערה הצעירה בת השמונה עשרה עוד הייתה ארוכה והיא כלל לא חשבה על זוגיות בגילה הצעיר ולא כל שכן על נישואין.

למרות החיזורים, הקשר בין השניים נותק בעת גיוסו של שלמה לצבא. רינה המשיכה בעבודתה בקיבוץ. כעבור שנה וחצי חודש הקשר. כן, שלמה אינו אדם שמוותר בקלות. השניים נישאו וגרו בדירת חדר וחצי צפופה בקריית אונו שם גידלו באהבה רבה את 4 ילדיהם. עול גידול הילדים נפל ברובו על כתפיה של רינה והיא עשתה זאת במסירות רבה. שלמה שהה ימים רבים בצבא והגיע הביתה אחת לשבוע."הגעגועים שימרו את הזוגיות היפה ביננו" מעידים השניים.

בני הזוג השאפתנים והחרוצים עשו חייל –  שלמה שירת בצבא קבע ופרש בדרגת אלוף משנה.רינה השלימה את הסמכתה כגננת, הגשימה את חלומה ופתחה גן ילדים פרטי ששמו הטוב יצא למרחקים. "בעשר אצבעות" ובעמל רב בנו הזוג צופן את בית חלומותיה של רינה, בית פרטי רחב ידיים עם גג רעפים אדום וגינה ירוקה ברחוב רמז בקרית אונו, ממש כמו באגדות. הבית הפך להיות אבן שואבת לחברים ומשפחה ולילדים רבים, אשר נהנו מחינוכה המסור של הגננת רינה.

בעידן שבו מוסד הנישואין שנוי במחלוקת וכמעט כל זוג שני מתגרש, לא ניתן להימנע מהשאלה: מה סוד הקסם אשר החזיק את הזוג המיוחד הזה כל כך הרבה שנים יחד? "ערכים!" משיבים השניים פה אחד. "ערכי גידול משפחה, כבוד הדדי והכמיהה המשותפת לבניית עתיד טוב יותר לילדים. גם לנו היו עליות ומורדות, אך טובת הילדים ושלמות המשפחה עמדו תמיד לנגד עיננו". את הפירות קצרו בהמשך הדרך עם ארבעה ילדים מוצלחים העושים חייל איש איש בתחומו: חגית מורה למתמטיקה בתיכון, סיגל סמנכ"לית שיווק, אידית מנהלת בית ספר ואייל בדרך של אבא ופרש מצה"ל בדרגת אלוף משנה.

לפני מספר שנים מעדה רינה ועברה ניתוח להחלפת ירך. מאישה פעלתנית ומלאת האנרגיות מצאה עצמה יושבת בבית כשנבצר ממנה להמשיך וליטול חלק בחוגים הרבים שאהבה כל כך. שלמה הבחין בפרח הקמל הצמא לעניין ולחברותא וראה את רעייתו בשעמומה ובדידותה כמו גם בקושי לשאת בעל תחזוקת הבית – או אז הציע לעבור לדיור מוגן חדש ותוסס בקרבת מקום, ורינה נענתה בשמחה.

לדברי רינה ושלמה המעבר לבית החם והצעיר בגני תקווה, חיזק אצלם את  הזוגיות. כיום, כאשר עול תחזוקת הבית הגדול הוסר מעל כתפיהם ועם החשיפה מידי יום למגוון פעילויות איכותיות הם מוצאים עצמם הרבה יותר יחד, נינוחים יותר, מוקפים בחברים חדשים נעימים ומסבירי פנים ועדיין מתענגים על ביקורים ואירוח הילדים והנכדים.

"החיים הפכו מעניינים, חברתיים ונוחים יותר ובמבט לאחור מדובר בשינוי חיובי מאוד".

צרו עמנו קשר