פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

החיים בבית

כוחה של הקהילה

 • 31
 • אוקטובר,
 • 2018
 • שייכות היא משמעות
  כולנו יצורים חברתיים, עם צורך בסיסי להשתייך למסגרת או לקבוצה כלשהי שמקבלת אותנו ואוהבת אותנו.
  מחקרים מראים כי לצד ההתפתחות הטכנולוגית עולה ומחריפה תחושת הבדידות והופכת אט אט למגפת המאה בקרב כלל הגילאים ובפרט בגיל השלישי. יותר ויותר אנשים מדווחים על מחסור באינטראקציה חברתית, דבר העלול להזיק בריאותית אפילו יותר מ- 15 סיגריות ביום.שייכות עבורנו היא משמעות!  אך כיצד ממלאים צורך זה בעידן המודרני? בסביבה עם תקשורת המבוססת בעיקר על טכנולוגיה ופחות על מגע אנושי ישיר?

  חברת בני אדם מפיגה את תחושת הבדידות והערכה חברתית אף מונעת אותה, זו בדיוק הסיבה שבעת האחרונה, חוזרת האנושות להשתייך לקהילה.

  קהילה, חברותא, היא קבוצה של בני אדם בעלי עניינים משותפים (אינטרסים או דעות), הפריה הדדית והרגשת שותפות. החברותא חוזרת למרקם החברתי וצומחת בטרנדים חמים כמו חללי עבודה משותפים, שכונות מגורים לקהילות מיוחדות, קהילות וירטואליות במדיות חברתיות ועוד.

 • "יש עם מי לדבר, יש עם מי לצחוק, יש עם מי לבכות"
  במהלך חצי השנה האחרונה למדתי רבות משיחות עם דיירים בבתי הרשת  על הצרכים הרגשיים וכן על הציפיות שלהם מהמגורים במסגרת הדיור המוגן. אחת התובנות המרכזיות שעלתה היא ייעודו של הדיור המוגן ככזה המספק סביבה אכפתית המאפשרת חיבורים חברתיים. דיירי הרשת מספרים כי הרגשת הזהות של חברי קהילת הבית יוצרת תחושה שאינם לבד.
  כוח ה-"ביחד"  מפיג את הפחד מבדידות ומעניק תחושת ביטחון: "כולנו בשביל כולם כאן".
  "מעולם לא הרגשתי כה אהובה" כך סיפרה בהתרגשות דיירת עם שובה ממספר ימי אשפוז בבית חולים, לאחר שזכתה לביקורים רבים מחבריה בקהילת הבית.
 • מחזקים את כוחה של הקהילה
  "יש לנו תמיכה נפשית שנותנת לנו כוח לנשום", "החברותא והביחד הכי משמעותיים עבורנו", ציתותים מרגשים אלו מפי דיירים בבתים שלנו, נמצאים אל מול עינינו כל העת בחשיבה כיצד להמשיך ולחזק את כוחה של הקהילה.אנו מבינים כי תפקידו של צוות נותני השירות בבית הוא לייצר ערך מוסף לחברי הקהילה. סדנאות ואירועים כבר אינם מספיקים, עלינו להיות יצירתיים במתן שירותים נוספים המייצרים חיבורים חברתיים בין הדיירים. כך לדוגמא מצופה ממדריכה בסדנת ציור ליצור חיבורים חברתיים סביב יושבי השולחן לצד מתן ההדרכה המקצועית .
 • נאמני קהילת הבית
  "ביום הראשון התיישבתי וכולם קמו, משהי עשתה את התיווך ומאז הכל בסדר". בשיחותי עם הדיירים למדתי כי בתקופה הראשונה בבית  נראית קהילת הבית לדייר החדש מאד מאוחדת ואף סגורה. בדייר החדש קיים רצון להיות חלק לצד חשש גדול להשתלב בה. מזאת אנו למדים כי גם דיירי הבית הינם שותפים מהותיים לבניית הקהילה.מתוך כך, נבנה לאחרונה בכל בית, צוות דיירים נאמנים, נאמני קהילת הבית. קבוצת נאמנים אלו נפגשים ומלווים דיירים פוטנציאלים (ראו כתבתו של עוזי זליכה מנהל הבית ברמת השרון), לצד ליווי דיירים חדשים וסיוע בקליטתם בבית, בפעילויות השונות, במפגשים קבוצתיים עם דיירים ובמפגשים אישיים כשבכך הם מסייעים לחדשים בתהליך  החיבור לקהילה.

  במפגש עם צוות הנאמנים בבתים, שמחתי לראות את הניצוץ בעיניים שבתחושת השליחות במשימתנו המשותפת להביא לעוד דיירים מאושרים. יחד ניצור קהילה המהווה עוגן ובסיס למגע חברתי ואנושי בכל בתי הרשת.

מעניין לדעת:

שורש המילה העברית קהילה הוא  ק.ה.ל

שורש המילה באנגלית Community הוא-  Common כלומר- משותף

יחד קיבלנו הגדרה מדויקת מה היא קהילה- קהל שעובד במשותף.

לכתבות נוספות בתחום:

קצת עלינו

"מעניין לחיות פה" אינה אמרה ריקה מתוכן אצלנו ברשת מגדלי הים התיכון. אנו מקדישים זמן רב ומאמצים רבים כדי להעניק לדיירים שגרת חיים מרתקת הכוללת הרצאות, סדנאות, פעילויות מחוץ לבית, טיולים, הצגות, עולמות תוכן עשירים ועוד. באתר רשת מגדלי הים התיכון תוכלו להתרשם מחלק מהאירועים שאנו מארגנים עבור דיירי הבתים השונים. אל תסתפקו במעט, הגיעו לביקור ותוכלו לראות במו עיניכם כיצד מתנהלים חיי הדיירים בבתי הדיור המוגן של הרשת. תוכלו לשמוע ממקור ראשון על איכות החיים הגבוהה שמגיעה גם לכם. אנו מזמינים אתכם לסיור באחד מתוך 7 בתי הרשת ברחבי הארץ – התקשרו עכשיו 9167* או שלחו אלינו אי-מייל לכתובת הנמצאת בעמודי הבתים – מצפים לראותכם! רשת מגדלי הים התיכון, הרשת המובילה והחדשנית ביותר בתחום הדיור המוגן בישראל, מונה שבעה בתי דיור יוקרתיים ברחבי הארץ. הבתים בנורדיה, בכפר-סבא, ברמת השרון, בסביון, בבת-ים, בגני תקווה ובירושלים מהווים בית וקהילה עבור אלפי דיירים הזוכים לאיכות חיים גבוהה. אנו מציעים חווית מגורים מרתקת הכוללת שלל פעילויות ואירועים תרבותיים ייחודיים הממלאים את חיי הדיירים ומעניקים להם את הריגוש האינטלקטואלי המגיע להם. כל זאת לצד סביבה בטיחותית ומותאמת לאתגרי הגיל השלישי, כולל צוות מקצועי בעל ניסיון רב, אשר במהרה יהווה עבורכם משפחה אוהבת ותומכת. "אין טוב ממראה עיניים" – אנו מזמינים אתכם לבקר בבתי הדיור של רשת מגדלי הים התיכון ולהכיר מקרוב את דיירי הבתים, את הצוות ואת השירותים שאנו מציעים. השאירו פרטים בטופס צור קשר ונציג מקצועי יצור עמכם קשר בהקדם.