פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

החיים בבית

האם אתם מוכנים לשלב הבא בחייכם? לקראת מעבר לדיור מוגן

 • 26
 • יוני,
 • 2018

מעבר לדיור מוגן הוא אחת ההחלטות החשובות ביותר עם ההגעה לגיל השלישי. המעבר כולל היבטים לוגיסטיים (מעבר דירה), כלכליים (מכירת נכס, תשלום פיקדון, התחייבות לחוזה) וחברתיים (מעבר לסביבה חדשה, הצטרפות לקהילה של בני הגיל השלישי). אך מעל ובנוסף לכל – מדובר בהחלטה עם היבט מנטלי ורגשי, של התמודדות עם שינוי והסתגלות לחיים חדשים.

לכן, אספנו עבורכם את הנושאים החשובים ביותר איתם מתמודדים לרוב דיירים בני גיל הזהב, בתהליך שמוביל אל מעבר לדיור  מוגן.
איך ניתן להפוך את הכניסה לדיור מוגן לשינוי חיובי ומרגש? מה צריך 'לשחרר' כדי לפתוח דף חדש בלב שלם? ומה תוכלו לעשות כדי לשמור על המשפחה המגובשת שבניתם במשך שנים?

 • הכינו תכנית מעבר
  הרעיון אמנם נשמע מעט טרחני, אבל תכנית מעבר מסודרת, עם כל החלקים הדורשים טיפול, מכניסה הרבה סדר ללוגיסטיקה של התהליך, ולצד זאת מפחיתה את ההשפעה הרגשית שלו. כאשר יודעים הכל מראש, ניתן להתכונן מבחינה רגשית לכל שלב.
  ראשית, גבשו את תכנית המעבר יחד עם הילדים ובני המשפחה, כדי שיבינו את האחריות וההשתתפות שלהם בתהליך החשוב.
  שנית, עדכנו את התכנית במהלך הזמן, אם שכחתם משהו או נוספה משימה לא מתוכננת. החל מהאריזה, מעבר הדירה, הנושאים הפיננסיים ועד רשימת בני המשפחה שיקבלו חפצים שונים מהדירה הישנה – הכל יכול להיכנס לתכנית המעבר.

 

 • לדעת 'לשחרר' את העבר, ולדעת מה לקחת אתנו הלאה
  ראשית כל, כדאי להתחיל את התהליך מוקדם ככל הניתן. לאחר קבלת ההחלטה והחתימה על כניסה עתידית לדיור מוגן, התחילו למפות את כל החפצים בבית ולהבין מה חשוב לכם לקחת אתכם, ועל מה תוכלו לוותר. כאשר התהליך מתחיל מוקדם, השפעה שלו היא הדרגתית. הדבר הגרוע ביותר הוא לעשות הכל בלחץ שבוע לפני המעבר בפועל – מה שיפגע בוודאות גם במצב הרוח ובתחושה המנטלית.
  שנית, כאשר אורזים את החפצים לקראת המעבר, חשוב מאוד לדעת 'לשחרר' ככל הניתן – גם מבחינת מגבלת מקום בדירה החדשה, וגם מבחינה מנטלית, של פתיחת דף חדש בחיים. הזמינו את בני המשפחה וקחו אותם למסע נוסטלגי בין החפצים, המסמכים והתמונות שיצוצו בעת האריזה. כך הם יוכלו לתמוך ברגעים הקשים, וגם להוות עזר כנגדכם, כשישכנעו אתכם 'לשחרר' חפצים, רהיטים ומסמכים חסרי כל חשיבות.
  בבחירה של החפצים לקחת אתכם לדירה החדשה בדיור המוגן, הדבר החשוב ביותר הוא לאזן בין צמצום בכמות החפצים והרהיטים, בעקבות המעבר לדירה קטנה יותר, לצד בחירה במה שבאמת חשוב לכם לקחת אתכם – כגון אלבומים, תמונות ממוסגרות, מסמכים חשובים, חפצי נוי עם ערך סנטימנטלי, ועוד. החפצים מהבית הקודם ייתנו לכם תחושה של המשכיות וחמימות בדירה החדשה.

 

 • תמיכה משפחתית לאורך כל התהליך
  המשפחה מהווה חלק קריטי בתמיכה הרגשית לאורך כל התהליך. החל משלב האריזה, בו הם נותנים תמיכה ומעודדים אתכם לבחור בקפידה את הדברים שאתם לוקחים אתכם, ועד לתקופת ההסתגלות בדיור המוגן – בני המשפחה הם רשת הביטחון שלכם, אוזן קשבת לטענות ולתלונות, וגורם שיעזור לכם להיכנס בצורה חלקה ונעימה לשלב החדש בחייכם.
  כאשר בני המשפחה יגיעו לפעילויות משותפות בימים הראשונים שלכם בדיור המוגן, גם הם (וגם אתם) תוכלו לראות שהכל ממשיך כרגיל, ושעדיין אפשר 'לעשות כיף' עם סבא או עם סבתא.
  הפעילויות העשיריות בבתי הדיור המוגן מאפשרות לכל המשפחה ליהנות ביחד, ולהפוך את ההסתגלות שלכם לקלה הרבה יותר. זכרו שגם צוות העובדים של הדיור המוגן נמצא שם בשבילכם בימים ובשבועות הראשונים, כדי להסביר לכם על המקום, לתת מענה לצרכים שלכם ולחבר אתכם לחברי הקהילה הוותיקים.

 

 • לזכור את המטרות החשובות של הדיור המוגן – איכות חיים גבוהה ותחושת ביטחון
  בשורה התחתונה, המטרה של מעבר לדיור מוגן היא להמשיך בחיים עשירים, פעילים ומעניינים, לצד תחושת ביטחון ושקט נפשי, הן לדייר והן לבני משפחתו. החששות סביב המעבר וההסתגלות הם טבעיים, אך בעזרת תכנון מראש, התייחסות ראויה לכל שלב ותמיכה משפחתית, תוכלו לוודא שהדיור המוגן מספק לכם, בנוסף לאיכות החיים הגבוהה והתכנים המגוונים, גם תחושת שליטה על עתיד בלתי-צפוי, ושחרור הילדים ובני המשפחה מתפקידים "טכניים" בכל הנוגע לטיפול ולוגיסטיקה.

  ובל נשכח את הערך המוסף: כאשר תגורו בדיור מוגן, למשפחה שלכם יהיה פנאי להתרכז בדבר החשוב באמת – הנאה עם סבא וסבתא .

 

לכתבות נוספות בתחום:

קצת עלינו

"מעניין לחיות פה" אינה אמרה ריקה מתוכן אצלנו ברשת מגדלי הים התיכון. אנו מקדישים זמן רב ומאמצים רבים כדי להעניק לדיירים שגרת חיים מרתקת הכוללת הרצאות, סדנאות, פעילויות מחוץ לבית, טיולים, הצגות, עולמות תוכן עשירים ועוד. באתר רשת מגדלי הים התיכון תוכלו להתרשם מחלק מהאירועים שאנו מארגנים עבור דיירי הבתים השונים. אל תסתפקו במעט, הגיעו לביקור ותוכלו לראות במו עיניכם כיצד מתנהלים חיי הדיירים בבתי הדיור המוגן של הרשת. תוכלו לשמוע ממקור ראשון על איכות החיים הגבוהה שמגיעה גם לכם. אנו מזמינים אתכם לסיור באחד מתוך 7 בתי הרשת ברחבי הארץ – התקשרו עכשיו 9167* או שלחו אלינו אי-מייל לכתובת הנמצאת בעמודי הבתים – מצפים לראותכם! רשת מגדלי הים התיכון, הרשת המובילה והחדשנית ביותר בתחום הדיור המוגן בישראל, מונה שבעה בתי דיור יוקרתיים ברחבי הארץ. הבתים בנורדיה, בכפר-סבא, ברמת השרון, בסביון, בבת-ים, בגני תקווה ובירושלים מהווים בית וקהילה עבור אלפי דיירים הזוכים לאיכות חיים גבוהה. אנו מציעים חווית מגורים מרתקת הכוללת שלל פעילויות ואירועים תרבותיים ייחודיים הממלאים את חיי הדיירים ומעניקים להם את הריגוש האינטלקטואלי המגיע להם. כל זאת לצד סביבה בטיחותית ומותאמת לאתגרי הגיל השלישי, כולל צוות מקצועי בעל ניסיון רב, אשר במהרה יהווה עבורכם משפחה אוהבת ותומכת. "אין טוב ממראה עיניים" – אנו מזמינים אתכם לבקר בבתי הדיור של רשת מגדלי הים התיכון ולהכיר מקרוב את דיירי הבתים, את הצוות ואת השירותים שאנו מציעים. השאירו פרטים בטופס צור קשר ונציג מקצועי יצור עמכם קשר בהקדם.