מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילויות מומלצות לגיל השלישי

לאחר הפרישה לפנסיה תמצאו באמתחתכם זמן פנוי רב, אותו תוכלו למלא בפעילויות פנאי שיתרמו לאיכות חייכם, פעולות שיתרמו הן לבריאות הגוף והן לבריאות הנפש. אילו פעילויות גיל שלישי קיימות? מדוע חשוב להשתלב בהן ואיך תבחרו לאיזו פעילות ללכת?

פעילות בדיור וגן לדיירים

חוגי אמנות, חוגי התעמלות, הרצאות, פעילויות חברתיות, טיולים, פעילויות העשרה, חוגים, סדנאות והצגות – כל אלה ועוד מוצעים לבני הגיל השלישי בחינם או במחיר נמוך במיוחד, באופן מאורגן או למצטרפים ספונטניים, לתושבי דיור מוגן או לבני היישוב והקהילה. כל מה שנותר הוא לאתר פעילויות מתאימות, לבחור מה שמתאים ולהיטיב ליהנות מהתרומה הנהדרת של הפעילויות המוצעות למבוגרים שבינינו ויש בהן כדי לתרום רבות לבריאותם הנפשית והפיזית.

תרומתן של פעילויות גיל השלישי

כיצד תורמת השתתפות בפעילויות לגיל הזהב לחייו של הגמלאי ולבריאותו, ומדוע חשוב שייהנה מהן? פעילויות אלו ממלאות את זמנו של הגמלאי. מי שהיה רגיל לסדר יום קבוע ומוצא את יומנו ריק ממטלות ומפגישות, ייהנה מפעילויות מתוזמנות שיעשירו את שגרת יומו, יפיגו את השעמום ויקנו לו תחושה של מעש, של נחיצות ושל חיוניות.

גמלאי שישתלב בחוג, בפעילות או בסדנה שתעשיר את הידע שלו ותאפשר לו להתבטא, ליצור וליהנות יוכל לא רק להפיג את השעמום אלא גם להפיק מהעניין ערך מוסף. לאורח חיים פעיל בגיל השלישי חשיבות רבה: הוא מסייע להפחת תחושות של דיכאון ושל ירידה במצב הרוח ותורם לחייו החברתיים של הגמלאי. במסגרת הפעילויות יוכל הגמלאי ליצור אינטראקציה עם בני גילו, יימנע מהתבודדות וימצא טעם ועניין בחייו.

הוסיפו לכל היתרונות הללו תרומה מרכזית נוספת, ותבינו מדוע פעילויות בגיל השלישי כה חשובות: רבות מהפעילויות המוצעות לגמלאים כוללות פעילות גופנית. לפעילות כזו תרומה אדירה לבריאותם של הגמלאים, שכן הודות לה הם שומרים על כושר ועל תנועה, וכך מקיימים אורח חיים בריא יותר.

איך בוחרים פעילויות לגיל השלישי?

היתרונות של השתלבות בפעילויות המוצעות לגיל השלישי רבים וברורים, אך כיצד עושים זאת? היכן ניתן למצוא פעילויות לגמלאים ואיך יודעים לבחור באיזו פעילות כדאי להשתלב?

ככלל, הפעילויות לגיל השלישי רבות וזמינות ברוב חלקי הארץ. כמובן, לגמלאים החיים בדיור מוגן מוצע מלאי עצום של פעילויות זמינות, אך גם לגמלאים החיים בקהילה יש גישה לפעילויות זמינות ואיכותיות. פעילויות לגיל השלישי מתקיימות בבתי אבות, בפרויקטים של דיור מוגן, במתנ"סים, בעמותות, במועדוניות, במרכזי תרבות עירוניים וכן הלאה. כדי להשתלב בהן יש לדעת מה ההיצע הקיים ולבחור פעילות מתאימה.

איך יודעים איזו פעילות מתאימה לגמלאי?

זמינות – יש לבחור בפעילות נגישה וזמינה, אליה יכול הגמלאי להגיע בקלות. במועדוניות רבות ישנן הסעות מאורגנות של הגמלאים אל הפעילות ובחזרה. בדיור מוגן יש מקום התכנסות מרכזי במרחק קצר וכך גם בבתי אבות.

  • עניין – יש לבחור חוג או פעילות שהתכנים שהם מציעים קרובים לעולמו של הגמלאי.
  • התאמה ליכולת – יש לבחור חוג בו ירגיש הגמלאי בנוח ושהפעילות שמוצעת בו מותאמת ליכולותיו (פעילות מאתגרת פיזית לא תתאים לגמלאי מוגבל, למשל).
  • מגוון – רוב הגמלאים ישתתפו ביותר מפעילות אחת. רצוי שהפעילויות שיבחרו למלא באמצעותה את שגרתם יהיו מגוונות ככל הניתן. רצוי שאחת מהן תכלול תנועה ופעילות גופנית, והשאר יהיו בנושאי תרבות, טיול, העשרה, אמנות וכדומה – כל אחד בהתאם לטעמו, לרצונו, להעדפותיו וליכולותיו.
צרו עמנו קשר