מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

למה כדאי לבחור דווקא בדיור מוגן?

אנשים רבים שמגיעים לגיל מבוגר נדרשים להתמודד עם הסוגיה של עזיבת הבית ומעבר למקום נוח ובטוח יותר, שמספק את כל צרכיהם בגיל זה. בכל זאת, בני גיל הזהב פגיעים יותר למחלות, לחבלות כתוצאה מנפילות, למצבים של בלבול ודיסאוריינטציה ולתחושות כמו דכדוך ובדידות. לא תמיד יש משפחה שיכולה לסייע להם, וגם אם יש בני משפחה שיכולים לעזור, הם לא יכולים לעשות זאת באופן יום-יומי. לפיכך, פתרון אופטימלי לאנשים מבוגרים שמעדיפים שתהיה להם עזרה בהישג יד, או מעוניינים ביותר פעילויות, העשרה וחברה כדי להימנע מתחושות בדידות ועצב, הוא דיור מוגן.

כל מה שלא ידעתם על דיור מוגן

אז מה זה, בעצם, דיור מוגן? דיור מוגן הוא כינוי למרכז מגורים, הכולל בדרך כלל מבנה אחד גדול או מספר מבנים הצמודים זה לזה, אשר מיועד לבני גיל הזהב, ומעניק להם שירותים מגוונים: צוותי רפואה, סיוע סוציאלי, חדר אוכל, פעילויות תרבות (סרטים, הרצאות, חוגים ועוד), פעילויות ספורט (חדר כושר ולפעמים אף בריכה), אבטחה ואף שירותי ניקיון. הדיירים מתגוררים בדירות מאובזרות, הכוללות חדר שינה, מטבחון, חדר אמבטיה וסלון. אם מדובר בפרוייקט של דיור מוגן יוקרתי, אזי יקבלו הדיירים שירותים ופעילויות נוספים, והדירות תהיינה גדולות יותר ומאובזרות יותר.

חשוב לציין שדיור מוגן מיועד לקשישים עצמאיים באופן מלא או חלקי, כלומר כאלה שאינם נזקקים לשירותים סיעודיים ומסוגלים לבצע פעולות יום-יומיות ללא עזרה. קשישים שצריכים עזרה משמעותית יותר יוכלו להתגורר בבית אבות סיעודי המספק טיפול סיעודי או כזה שיש בו מחלקה לתשושים (הנזקקים לעזרה מועטה) או מחלקה לתשושי נפש (המיועדת לקשישים הסובלים מדמנציה או אלצהיימר).

היתרונות הבולטים של דיור מוגן

לדיור מוגן כמה יתרונות משמעותיים, שהופכים אותו לעדיף על פני המשך מגורים בבית, או מגורים בבית אבות:

  • הקשישים מתגוררים בדירות מאובזרות משלהם שמספקות את כל צרכיהם (זאת בניגוד לבית אבות למשל, שם מתגוררים הדיירים בחדרים פרטיים או זוגיים).
  • סביבת הדיור המוגן מספקת חיי חברה פעילים: ניתן להתחבר לדיירים נוספים וכן להצטרף לפעילויות העשרה מגוונות ולנהל בהן אינטראקציות חברתיות (כאשר ממשיכים להתגורר בבית, לעתים אין חברה או פעילויות חברתיות בקרבת מקום).
  • הדיור המוגן מספק עניין וכל אחד יכול למצוא בו את פעילויות שמדברות אל ליבו: דייר בדיור מוגן יכול לבחור מדי יום להשתתף בפעילות העשרה אחרת כמו סרט או הרצאה, להצטרף לחוגי ספורט, להשתתף במשחקים כמו ברידג' או שחמט, לצאת לטיולים או סיורים שמארגן צוות המקום וכן הלאה. בקיצור, אין רגע דל.
  • בדיור מוגן ניתן לארח בני משפחה וחברים בנוחות מירבית – להזמינם לדירה הפרטית, לשבת אתם בלובי המהודר או להסתובב עמם בחצר המטופחת. קבלת אורחים בבית אבות אפשרית כמובן גם היא, אך לרוב כרוכה בהיעדר פרטיות.

לסיכום, דיור מוגן הוא פתרון מצוין לאנשים מבוגרים המעוניינים להמשיך את חייהם כרגיל, אך בסביבה בטוחה ונוחה יותר, בה הם יודעים שיוכלו לקבל סיוע רפואי מיידי במידת הצורך או כל סיוע אחר; והוא מספק גם חיי חברה פעילים, פעילויות העשרה ואת כל השירותים הנחוצים.

צרו עמנו קשר