פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

מנוסות

טיפים לזוגיות מאלה שיודעות

  • 26
  • יוני,
  • 2018

דיירות הבית בבת-ים משתפות בסיפורי ההיכרויות האישיים שלהן, מסבירות מה התכונות הכי חשובות בבן זוג וקובעות: מי צריך להתחיל, הגבר או האישה?

עולם ההיכרויות וכל החוקים והכללים הנלווים אליו, עברו אינספור שינויים בעשורים האחרונים. גם החלטות כמו מי יעשה את הצעד הראשון, באיזה גיל להתחתן ואילו תכונות לחפש בבן הזוג העתידי, כבר אינן מתקבלות כמו בעבר.

שאלנו ארבע מדיירות מגדלי הים התיכון בבת ים כיצד הן מתייחסות לעולם החדש, וביקשנו מהן כמה טיפים לשמירה על הזוגיות. לאה אקסר (93), נורמה גבינט (87), ג'ודי לוי (67) ומרגריטה רוזמן (77) סיפקו לנו את כל אלה, וכמובן שגם שיתפו בסיפורי ההיכרויות האישיים שלהן. אין ספק שהתאהבנו.

לאה אקסר: הכל עניין של כבוד הדדי

סיפור ההיכרות שלי – "היינו נשואים 50 שנה. הכרנו  בגיל 24. זה נחשב אז לא מוקדם, אפילו קצת מאוחר. הייתי עסוקה בהתקדמות במקצוע כאחות, הכרנו בבית החולים. הוא היה אורטופד שהיה מגיע ממרפאה בתל אביב למחלקה בבילינסון כדי לראות את החולים. שמתי עליו עין תכף כי הוא היה גבוה ונחמד. לא אהבתי צעירים. היה חיסרון אחד, שהוא לא ידע עברית.  אז בהתחלה היינו הולכים לקולנוע, כי אי אפשר היה לדבר."

הצעד הראשון – גבר או אישה? "עם בעלי לא יודעת מי עשה את הצעד הראשון. הייתי מעוניינת אבל התביישתי. עכשיו בגיל שלי גבר זה כבר לא אטרקציה, ואני יכולה לדבר עם כל גבר. אני יכולה להגיד שלום לכל אחד"

התכונות הכי חשובות בבן זוג – "בדיוק כתבתי על זה קטע. השורה האחרונה בו היא 'שיפתח לי את הדלת אפילו כשהיא פתוחה'."

איך שומרים על הלהבה לאורך שנים? "חייב להיות כבוד הדדי. וחייבים להוריד את התחרות, מי יותר מוצלח ממי. צריך להבין שהצלחה של אחד גורמת להצלחת המשפחה."

קווים אדומים: "לא הייתי מדברת עם בנאדם לא מנומס. גבר שלא פותח את הדלת, זה מוכיח שאין לו נימוסים טבעיים ולא נרכשים מהבית. אפשר לקנות אותי בנימוסים טובים."

נורמה גבינט: לעבוד על הדברים כל הזמן

סיפור ההיכרות שלי "מאוד רציתי לבוא ארצה. זה היה החלום שלי מאז גיל 12. לבוא לארץ ולהתחתן עם רבי. אבל בעלי היה חילוני לגמרי", צוחקת. "הכרתי את בעלי אחרי המלחמה, הוא בא מפולניה בשנות ה-50' ולא היה לו לאן ללכת. הוא שירת בצבא בגולני, וכשהשתחרר הייתה לו דודה בחיפה אבל הוא בא לגור בחולון לידי. ככה הכרנו."

הצעד הראשון – גבר או אישה? "אני חושבת שזה לא עניין של להתחיל, זה עניין של רגש. בזמני זה לא היה נעים לגשת לבחור ולבקש ממנו לרקוד. זה לא קרה."

ההבדל בין היום לפעם: "אז לא חשבו מי שייך ומה יהיה למי, ומה אם נתגרש. היום כבר חושבים על גירושין לפני שמתחתנים", צוחקת, "כשאני התחתנתי לא היה לי שום דבר ולו לא היה שום דבר. הייתי בת 23. רציתי שיהיה לי בית."

נישואים זה כמו… "אני כל הזמן אומרת שנישואין זה כמו עבודה. כשבאים לג'וב בהתחלה, אז עובדים יפה. משתדלים. אחר כך מתרגלים. זה כבר לא כל כך חשוב. וצריכים כל הזמן לעבוד על דברים."

התכונות הכי חשובות בבן זוג "להיות חברים, לדבר ולהשתדל."

איך שומרים על הלהבה לאורך שנים? "זוכרים שבנאדם נשאר אותו בנאדם, רק החיצוניות משתנה".

ג'ודי לוי: להיות קשובים אחד לשני

סיפור ההיכרות שלי – "הכרתי אותו דרך חברים טובים. הזמינו אותנו, ותוך חצי שנה החלטנו להתחתן. הייתי בת 27 והוא בן 32. לא היינו כבר גרושים, לא היו לנו ילדים קודם. כנראה שחיכינו אחד לשני."

הצעד הראשון – גבר או אישה? "היום זה כבר חופשי וזה יכול להיות משני הצדדים. הדבר הכי חשוב זה כבוד. אישה יכולה לקחת את העניינים לידיים, למה לא?! אני מאוד פמיניסטית".

היכרות דיגיטלית – כדאי או לא? "החיזורים הדיגיטליים, התנסיתי בזה. התאלמנתי בגיל 48, לא רציתי להיות לבד. יום אחד אולי אכתוב על זה ספר. לא נהניתי מזה הרבה," צוחקת.

התכונות הכי חשובות בבן הזוג: "כבוד, אכפתיות, נעימות, לא צעקות ולא טריקות דלת."

איך שומרים על הלהבה לאורך שנים? "להיות קשובים אחד לשני ולנסות להבין אם זה בכלל מתאים. לפעמים נכנסים למשהו ומנסים לשנות את הצד השני, או אומרים שיהיה בסדר וזה יסתדר וזה לא. כל אחד עם האופי שלו וכל אחד עם הדרישות שלו. צריך להבין ולקבל את זה מההתחלה, ומשם להמשיך."

קווים אדומים: "נצלנים, אנשים שמנסים לנצל מישהו אצל מישהו אחר. אותי אישית זה מגעיל. גסות רוח, אגרסיביות, אלימות בכלל מחוץ לתחום."

מרגריטה רוזמן: לא נולד הגבר עם כל התכונות החשובות בעיני

הייתה נשואה 55 שנים ("לאותו בעל", צוחקת), עד שהתאלמנה. כיום מחשיבה את עצמה אדם עצמאי מחוץ לסצנת ההיכרויות.

הצעד הראשון – גבר או אישה? "אני חושבת שהסדר הישן לא היה נכון, והשינויים שקרו הם בסדר גמור. יש לי הרבה חברות שהן עצמאיות והן לא צריכות בן זוג והן יופי. ויש כאלה שבשבילן זה ממש משאת נפש למצוא והן עוטות על כל גבר.

התכונות הכי חשובות בבן זוג – "לא נולד הגבר שיש לו את כל התכונות שאני חושבת לחשובות," צוחקת, "למשל אני מאוד אוהבת לרקוד, אני זוכה גם באליפות הזהב שאנחנו עושים אצלנו. אז בן הזוג שרוקד איתי צריך להיות גבוה, בלי כרס ויודע לרקוד. ובשביל לעשות הליכות אני צריכה בן זוג שיידע ללכת למרחקים ארוכים בלי "אוי ווי" ושלא יהיה לו אכפת להגיע למטרה ולשבת לשתות בירה ויין. אז אם תיקחי 5-6 ביחד ותערבלי אותם בבלנדר, אולי ייצא מישהו מושלם!"

למאמרים נוספים ופוסטים מרתקים אודות הנושא:

 

קצת עלינו

רשת מגדלי הים התיכון, רשת דיור מוגן מובילה בישראל. הרשת מונה 7 בתים בכל רחבי הארץ ובהם כ – 1,550 יחידות דיור.

מהו דיור מוגן? דיור מוגן הוא פתרון מגורים חכם, המאפשר לאזרחים הוותיקים ליהנות משני העולמות גם יחד. דיור מוגן ברשת מגדלי הים התיכון מ הייחודיות וההשקעה ביחידות הדיור גרמו לכך שמעתה דיור מוגן נחשב למשהו יוקרתי, נעים ומזמין. דיור מוגן אמנם שונה מאד מבתי אבות אך יש עדיין אנשים רבים שאינם רואים את ההבדל משמעותי בין השניים. הדירות המושקעות של הרשת הפכו את בתי הרשת לאטרקטיביים במיוחד, תוך הצבת סטנדרט חדש בתחום בתי דיור מוגן בישראל. רמת שירות גבוהה, אנושית ומכבדת, מחויבות אישית לכל דייר, שגרת חיים מעשירה ומלאת תוכן, צוות מטפלים מהטובים בארץ – אלה ועוד מגוון פרמטרים הפכו את הרשת לאיכותית ולמובילה בתחום הדיור המוגן לגיל השלישי בישראל.

חשוב להבין שאנו, במגדלי הים התיכון, מבינים שפתרון דיור לבני הגיל השלישי הוא נושא חשוב מאד. הגיל השלישי ידוע כגיל עם לא מעט בעיות. בעזרת הדיור שאנו מציעים אנו מצליחים לאזן מצב זה ולהקל משמעותית על הדיירים. הדירות שלנו מאובזרות ומותאמות לאוכלוסיית הגיל השלישי הן מבחינת הציוד, הגודל וגם מבחינת אביזרי אבטחה.

– מעניין לחיות פה: תרבות, העשרה ואיכות חיים – אנו במגדלי הים התיכון רוצים להיות ייחודיים ונבדלים משאר בתי הדיור מוגן בישראל. דיור מוגן ברשת מגדלי הים התיכון שונה וייחודי באופיו משאר בתי דיור מוגן בשאר הארץ.

בבתי הרשת נהנים הדיירים משירותים מתקדמים, מעשירים ובעיקר מעניינים: חדרי כושר, בריכות שיחה, גינות פורחות, שירותי אחזקה לדירות, חדר אוכל, קמפוס לימודים, שירותי ניקיון ועוד מגוון אפשרויות, אשר יותאמו לכל דייר באופן אישי. שירותים אלו מבטיחים חוויה בלתי נשכחת בבתי הרשת.

בנוסף, לרשות הדיירים עומדות שלל פעילויות בלעדיות לרשת מגדלי הים התיכון: פעילויות חברתיות ענפות, סדנאות העשרה, חוגים במגוון רחב של תחומים, הרצאות עם מיטב המרצים, קמפוס לימודים מצליח ועוד. פעילויות ואירועים אלה מתרחשים לעיתים בשיתוף ובשילוב משפחות הדיירים, כחלק מתפיסת הרשת אשר דוגלת בקרבה למשפחה ולאנשים היקרים לדיירים.