פתח סרגל נגישות accessibility

כלי נגישות

מנוסות

טיפים לזוגיות מאלה שיודעות

 • 26
 • יוני,
 • 2018

דיירות הבית בבת-ים משתפות בסיפורי ההיכרויות האישיים שלהן, מסבירות מה התכונות הכי חשובות בבן זוג וקובעות: מי צריך להתחיל, הגבר או האישה?

עולם ההיכרויות וכל החוקים והכללים הנלווים אליו, עברו אינספור שינויים בעשורים האחרונים. גם החלטות כמו מי יעשה את הצעד הראשון, באיזה גיל להתחתן ואילו תכונות לחפש בבן הזוג העתידי, כבר אינן מתקבלות כמו בעבר.

שאלנו ארבע מדיירות מגדלי הים התיכון בבת ים כיצד הן מתייחסות לעולם החדש, וביקשנו מהן כמה טיפים לשמירה על הזוגיות.

 1. לאה אקסר (93)
 2. נורמה גבינט (87)
 3. ג'ודי לוי (67)
 4. ומרגריטה רוזמן (77)

סיפקו לנו את כל אלה, וכמובן שגם שיתפו בסיפורי ההיכרויות האישיים שלהן. אין ספק שהתאהבנו.

 

 • לאה אקסר: הכל עניין של כבוד הדדי
  סיפור ההיכרות שלי – "היינו נשואים 50 שנה. הכרנו  בגיל 24. זה נחשב אז לא מוקדם, אפילו קצת מאוחר. הייתי עסוקה בהתקדמות במקצוע כאחות, הכרנו בבית החולים. הוא היה אורטופד שהיה מגיע ממרפאה בתל אביב למחלקה בבילינסון כדי לראות את החולים. שמתי עליו עין תכף כי הוא היה גבוה ונחמד. לא אהבתי צעירים. היה חיסרון אחד, שהוא לא ידע עברית.  אז בהתחלה היינו הולכים לקולנוע, כי אי אפשר היה לדבר."
  הצעד הראשון – גבר או אישה? "עם בעלי לא יודעת מי עשה את הצעד הראשון. הייתי מעוניינת אבל התביישתי. עכשיו בגיל שלי גבר זה כבר לא אטרקציה, ואני יכולה לדבר עם כל גבר. אני יכולה להגיד שלום לכל אחד"
  התכונות הכי חשובות בבן זוג – "בדיוק כתבתי על זה קטע. השורה האחרונה בו היא 'שיפתח לי את הדלת אפילו כשהיא פתוחה'."
  איך שומרים על הלהבה לאורך שנים? "חייב להיות כבוד הדדי. וחייבים להוריד את התחרות, מי יותר מוצלח ממי. צריך להבין שהצלחה של אחד גורמת להצלחת המשפחה."
  קווים אדומים: "לא הייתי מדברת עם בנאדם לא מנומס. גבר שלא פותח את הדלת, זה מוכיח שאין לו נימוסים טבעיים ולא נרכשים מהבית. אפשר לקנות אותי בנימוסים טובים."

 

 • נורמה גבינט: לעבוד על הדברים כל הזמן
  סיפור ההיכרות שלי "מאוד רציתי לבוא ארצה. זה היה החלום שלי מאז גיל 12. לבוא לארץ ולהתחתן עם רבי. אבל בעלי היה חילוני לגמרי", צוחקת. "הכרתי את בעלי אחרי המלחמה, הוא בא מפולניה בשנות ה-50' ולא היה לו לאן ללכת. הוא שירת בצבא בגולני, וכשהשתחרר הייתה לו דודה בחיפה אבל הוא בא לגור בחולון לידי. ככה הכרנו."
  הצעד הראשון – גבר או אישה? "אני חושבת שזה לא עניין של להתחיל, זה עניין של רגש. בזמני זה לא היה נעים לגשת לבחור ולבקש ממנו לרקוד. זה לא קרה."
  ההבדל בין היום לפעם: "אז לא חשבו מי שייך ומה יהיה למי, ומה אם נתגרש. היום כבר חושבים על גירושין לפני שמתחתנים", צוחקת, "כשאני התחתנתי לא היה לי שום דבר ולו לא היה שום דבר. הייתי בת 23. רציתי שיהיה לי בית."
  נישואים זה כמו… "אני כל הזמן אומרת שנישואין זה כמו עבודה. כשבאים לג'וב בהתחלה, אז עובדים יפה. משתדלים. אחר כך מתרגלים. זה כבר לא כל כך חשוב. וצריכים כל הזמן לעבוד על דברים."
  התכונות הכי חשובות בבן זוג "להיות חברים, לדבר ולהשתדל."
  איך שומרים על הלהבה לאורך שנים? "זוכרים שבנאדם נשאר אותו בנאדם, רק החיצוניות משתנה".

 

 • ג'ודי לוי: להיות קשובים אחד לשני
  סיפור ההיכרות שלי – "הכרתי אותו דרך חברים טובים. הזמינו אותנו, ותוך חצי שנה החלטנו להתחתן. הייתי בת 27 והוא בן 32. לא היינו כבר גרושים, לא היו לנו ילדים קודם. כנראה שחיכינו אחד לשני."
  הצעד הראשון – גבר או אישה? "היום זה כבר חופשי וזה יכול להיות משני הצדדים. הדבר הכי חשוב זה כבוד. אישה יכולה לקחת את העניינים לידיים, למה לא?! אני מאוד פמיניסטית".
  היכרות דיגיטלית – כדאי או לא? "החיזורים הדיגיטליים, התנסיתי בזה. התאלמנתי בגיל 48, לא רציתי להיות לבד. יום אחד אולי אכתוב על זה ספר. לא נהניתי מזה הרבה," צוחקת.
  התכונות הכי חשובות בבן הזוג: "כבוד, אכפתיות, נעימות, לא צעקות ולא טריקות דלת."
  איך שומרים על הלהבה לאורך שנים? "להיות קשובים אחד לשני ולנסות להבין אם זה בכלל מתאים. לפעמים נכנסים למשהו ומנסים לשנות את הצד השני, או אומרים שיהיה בסדר וזה יסתדר וזה לא. כל אחד עם האופי שלו וכל אחד עם הדרישות שלו. צריך להבין ולקבל את זה מההתחלה, ומשם להמשיך."
  קווים אדומים: "נצלנים, אנשים שמנסים לנצל מישהו אצל מישהו אחר. אותי אישית זה מגעיל. גסות רוח, אגרסיביות, אלימות בכלל מחוץ לתחום."

 

 • מרגריטה רוזמן: לא נולד הגבר עם כל התכונות החשובות בעיני
  הייתה נשואה 55 שנים ("לאותו בעל", צוחקת), עד שהתאלמנה. כיום מחשיבה את עצמה אדם עצמאי מחוץ לסצנת ההיכרויות.
  הצעד הראשון – גבר או אישה? "אני חושבת שהסדר הישן לא היה נכון, והשינויים שקרו הם בסדר גמור. יש לי הרבה חברות שהן עצמאיות והן לא צריכות בן זוג והן יופי. ויש כאלה שבשבילן זה ממש משאת נפש למצוא והן עוטות על כל גבר.
  התכונות הכי חשובות בבן זוג – "לא נולד הגבר שיש לו את כל התכונות שאני חושבת לחשובות," צוחקת, "למשל אני מאוד אוהבת לרקוד, אני זוכה גם באליפות הזהב שאנחנו עושים אצלנו. אז בן הזוג שרוקד איתי צריך להיות גבוה, בלי כרס ויודע לרקוד. ובשביל לעשות הליכות אני צריכה בן זוג שיידע ללכת למרחקים ארוכים בלי "אוי ווי" ושלא יהיה לו אכפת להגיע למטרה ולשבת לשתות בירה ויין. אז אם תיקחי 5-6 ביחד ותערבלי אותם בבלנדר, אולי ייצא מישהו מושלם!"

 

לכתבות נוספות בתחום:

 

קצת עלינו

"מעניין לחיות פה" אינה אמרה ריקה מתוכן אצלנו ברשת מגדלי הים התיכון. אנו מקדישים זמן רב ומאמצים רבים כדי להעניק לדיירים שגרת חיים מרתקת הכוללת הרצאות, סדנאות, פעילויות מחוץ לבית, טיולים, הצגות, עולמות תוכן עשירים ועוד. באתר רשת מגדלי הים התיכון תוכלו להתרשם מחלק מהאירועים שאנו מארגנים עבור דיירי הבתים השונים. אל תסתפקו במעט, הגיעו לביקור ותוכלו לראות במו עיניכם כיצד מתנהלים חיי הדיירים בבתי הדיור המוגן של הרשת. תוכלו לשמוע ממקור ראשון על איכות החיים הגבוהה שמגיעה גם לכם. אנו מזמינים אתכם לסיור באחד מתוך 7 בתי הרשת ברחבי הארץ – התקשרו עכשיו 9167* או שלחו אלינו אי-מייל לכתובת הנמצאת בעמודי הבתים – מצפים לראותכם! רשת מגדלי הים התיכון, הרשת המובילה והחדשנית ביותר בתחום הדיור המוגן בישראל, מונה שבעה בתי דיור יוקרתיים ברחבי הארץ. הבתים בנורדיה, בכפר-סבא, ברמת השרון, בסביון, בבת-ים, בגני תקווה ובירושלים מהווים בית וקהילה עבור אלפי דיירים הזוכים לאיכות חיים גבוהה. אנו מציעים חווית מגורים מרתקת הכוללת שלל פעילויות ואירועים תרבותיים ייחודיים הממלאים את חיי הדיירים ומעניקים להם את הריגוש האינטלקטואלי המגיע להם. כל זאת לצד סביבה בטיחותית ומותאמת לאתגרי הגיל השלישי, כולל צוות מקצועי בעל ניסיון רב, אשר במהרה יהווה עבורכם משפחה אוהבת ותומכת. "אין טוב ממראה עיניים" – אנו מזמינים אתכם לבקר בבתי הדיור של רשת מגדלי הים התיכון ולהכיר מקרוב את דיירי הבתים, את הצוות ואת השירותים שאנו מציעים. השאירו פרטים בטופס צור קשר ונציג מקצועי יצור עמכם קשר בהקדם.