מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

לחיות את החלום בגיל השלישי

במשך כמעט 70 שנה עבדתי בכדי לפרנס את עצמי ואת המשפחה שלי. לא עבדתי בעבודה שאני אוהב, לא יצרתי משהו שאני נהנה ממנו, אלא רק עבדתי. אחרי היציאה לפנסיה נהגתי לשבת בבית במשך ימים שלמים בחוסר מעש ולחשוב על החיים שלי. על הדברים שהייתי עושה אחרת, על חלומות שלא יצא לי להגשים, על תחביבים שלא יצא לי לפתח ובעיקר – על כך שלא השקעתי בכישרון הציור שלי.

 לחיות את החלום

מאז ומתמיד אהבתי לצייר. גם בגיל צעיר אמי הייתה מספרת כי מהרגע שבו ידעתי כיצד להחזיק עיפרון עסקתי בציור על כל דבר שמצאתי בסביבה: על נייר, על עץ ואפילו על הקירות, למורת רוחה. אך עברו השנים, ועם הלחץ לפרנס את המשפחה, לשלם חשבונות ולגדל את ילדי כראוי, הזנחתי את הכישרון הזה ופשוט לא היה לי רגע אחד פנוי בכדי לעשות את מה שאני באמת אוהב – לצייר. על כל זאת חשבתי בשבועות הראשונים לאחר היציאה לפנסיה, ומיום ליום הרגשתי כיצד אני הופך למדוכא יותר ולמסוגר יותר, וכיצד המחשבות על מה שפספסתי בחיי הופכות אותי לאדם אחר לחלוטין ממה שהייתי עד כה.

באחד הימים הגיעה לבקר אחיינית שלי שמתגוררת באופן קבוע בארצות הברית. לא התראינו מעל לעשור, והיא מיד הבחינה בשינוי הקיצוני שחל בי. מאדם שמח וחברותי הפכתי למסוגר מאוד, וכשהיא ניסתה לפתוח בשיחה לא ממש הצלחתי להמשיך בשיחה, והדמעות חנקו את גרוני. המשפט הבא שלה היה "אתה צריך לעבור לדיור מוגן!". הסתכלתי עליה במבט מבוהל ואמרתי: "מה פתאום! שמעתי היטב מה קורה בדיור מוגן ואינני מתכוון לבלות את השנים האחרונות בחיי במקום כזה!".

היא הביטה בי וענתה: "דוד, לא כל דיור לגיל השלישי נראה אותו דבר. אני מכירה דיור מוגן יוקרתי שמתאים לאנשים כמוך, לגיל הזהב, מקום בו אתה יכול ליהנות מהחיים, למצוא חברים חדשים ואפילו לפתח תחביבים שפעם רצית לפתח ולא היה לך זמן בשבילם". כששמעתי את המשפט האחרון שלה התחלתי להתעניין. לפתח תחביבים שמעולם לא היה לי זמן בשבילם? זה בדיוק מה שאני חושב עליו בכל השבועות האחרונים! רק בגלל זה הסכמתי לבדוק ולהגיע איתה לסיור בדיור המוגן שהיא הכירה – "מגדלי הים התיכון".

כשהגענו למקום החלו החששות שלי לפוג. ההשקעה הרבה במקום ניכרת בכל פינה, הצוות אדיב ונעים מאוד וראיתי המון אנשים בגילאים דומים לשלי, וגם נוצר בינינו שיח באופן מיידי. לאחר זמן מה של מחשבות ושל התלבטויות החלטתי להסכים ועברתי להתגורר במגדלי הים התיכון.

 

הגשמת החלום שלי

 

ממש בשבוע הראשון למגוריי במקום, לאחר מספר ימים של התאקלמות, פגש אותי אדם מהצוות של מגדלי הים התיכון ושאל: "תגיד, פעם חשבת לעשות משהו ולא יצא לך? יש לך איזה שהוא תחביב שאתה רוצה לפתח?" הסתכלתי עליו והשבתי מיד, "תמיד אהבתי לצייר, אבל לא היה לי זמן לזה. למען האמת, אין לי מושג אם עדיין יש לי כישרון ציור". מהירות התשובה שלי והלהט בה אמרתי לו את הדברים הפתיעו גם אותי.

ביום שלמחרת דפק על דלת חדרי אותו איש צוות והזמין אותי לחוג ציור הנערך בדיור המוגן. נכנסתי בחשש גדול אך כני הציור והצבעים גרמו לי לחייך ומיד ישבתי לשרבט. המדריך הגיע לאחר כמה דקות. הוא עצר ליד כן הציור שלי, חייך והנהן רגעים ארוכים. הוא זיהה מיד את הכישרון שיש לי ואת האהבה שיש לי בלב לציור, והחליט לקחת אותי לפרויקט אישי. היום, מספר חודשים לאחר מכן, הציורים שלי מקשטים את כל הבניין ואפילו הצלחתי למכור כמה מהם בעזרת הצוות של מגדלי הים התיכון.

סוף סוף, אחרי 75 שנה, אני חי את החלום.

צרו עמנו קשר