מעניין לחיות פה | 9167*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x

כל מה שרציתם לדעת על דיור מוגן

המונח 'דיור מוגן' בא להגדיר מסגרת מגורים לבני הגיל השלישי, הנותנת מענה מיטבי לצרכים שמאפיינים את הקהל המבוגר. אילו יתרונות הוא מציע ומהם מסלולי התשלום?

 

העלייה בתוחלת החיים במדינות העולם המערבי, הביאה לפיתוח מסגרות מגורים בהתאמה לצורכי הגיל המבוגר. זה התחיל ב'מוסד זקנים', התפתח עם השנים ל'בית אבות' ובשני העשורים האחרונים ל'דיור מוגן'.

מדובר בשינוי תפיסה משמעותי הן ברמת, טיב והיקף השירותים והן ברמת הקונספט. רוב בני הגיל השלישי ממשיכים להיות פעילים ומנהלים סדר יום גדוש בעניין. מכאן, שמסגרת שבסיסה דאגה לצרכים הפיזיים, כזו שמגדירה עבורם סדר יום ומחליטה מה יעשו, ממש לא מתאימה להם.

כחלופה, בני גיל הזהב מחפשים פתרונות מגורים שיאפשרו להם להמשיך לעשות את מה שהם אוהבים – באופן מונגש, נוח ומפנק. לא להיות מבודדים בתוך מסגרת ייעודית אלא לשמור על קשר פעיל, משתף ותורם בקהילה. רצון זה הופך את הדיור המוגן לבחירה המובילה בעיני רבים, וזוכה לתמיכה גם בקרב בני משפחותיהם.

 

מה זה דיור מוגן?

דיור מוגן הוא מתחם מגורים הממוקם בלב שכונות או מרכזי מגורים של כלל האוכלוסייה, ומותאם לצורכי האדם המבוגר בכל הרמות. החל מסל שירותים רחב שמספק מענה לצורכי היומיום הפיזיים – הסעדה, שירותי ניקיון, כביסה ואבטחה, ועד למענה ברמה החברתית-תרבותית בדמות מופעים, סדנאות, טיולים, מרכז ספורט ועוד.

 

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?

על אף ששתי המסגרות מספקות שירותים כמו רפואה והסעדה, הן מתאימות לאוכלוסיות בעלות מאפיינים וצרכים שונים. אלה ההבדלים העיקריים ביניהן:

 • רמות התפקוד של הדיירים – ככלל, בתי דיור מוגן מיועדים לדיירים פעילים ועצמאיים לחלוטין, בשעה שבבתי אבות קיימות מחלקות המיועדות לאוכלוסייה מבוגרת במצבי תפקוד שונים. מעצמאיים הזקוקים לסיוע קבוע ועד לסיעודיים או תשושי נפש.

 

 • קביעת סדר יום – בבתי אבות, סדר היום נתון בעיקר תחת אחריות הצוות המקצועי. בדיור מוגן לעומת זאת, לוח הזמנים האישי של כל דייר הוא גמיש ונתון לשיקול דעתו הבלעדית.

 

 • תנאי מגורים – בתי דיור מוגן שמים דגש על פרטיותם של הדיירים. כל דייר חי בדירה משלו, אותה הוא יכול לעצב בהתאם להעדפתו. בבתי אבות, לדיירים יחידות דירות קטנות בהרבה וחלקן גם מיועדות לשני דיירים.

 

 • שירותי הרפואה – בשל ההבנה שדיירי בתי אבות נזקקים לעזרה רפואית צמודה, הם חברים במרפאה הממוקמת בשטחם. דיירי דיור מוגן לעומת זאת, יכולים להמשיך ולהיעזר בשירותי הבריאות הקבועים שלהם ככל שיעדיפו או לבחור לעבור ולהשתייך למרפאת הבית.

 

 • תשלום – התשלום על השהות בבית האבות יכול להתבצע באופן פרטי או בעזרת סיוע מטעם המדינה לעומדים בקריטריונים שונים. בבתי דיור מוגן פרטיים התשלום נעשה באופן פרטי, כפי שיפורט בהמשך.

 

 • אירועי תרבות ופעילויות – על אף ששני המוסדות מעניקים חיי חברה ותרבות, ההיצע הניתן בבתי אבות מצומצם יותר וכולל סל תרבות צנוע וסטנדרטי בהשוואה לבתי דיור מוגן בהם מקפידים להתחדש בכל ה'טרנדים' העכשוויים בדומה למתנ"ס השכונתי.

 

מה ההבדלים בין בית דיור מוגן פרטי לציבורי?

אפשרות המגורים בבית דיור מוגן ציבורי רלוונטית לזכאים בלבד – אנשים עצמאיים מבחינת פעילות בגיל פרישה, שאין בבעלותם דירה או שכבר מתגוררים בדיור ציבורי, ושזכאים להשלמת הכנסה וקצבת זקנה. המבקשים נדרשים לעבור ועדת התאמה ולהמתין למקום פנוי.

 

יתרונות למגורים בדיור המוגן

 • יכולת בחירה – מעבר דירה הוא ללא ספק תהליך מורכב. עם זאת, היתרון המשמעותי במעבר לדיור מוגן הוא ביכולת לבחור היכן תתגוררו בתקופת החיים החדשה, הן בהיבט הגיאוגרפי והן בכל הקשור לסוג הדירה (גודל, כיווני אוויר, עיצוב ועוד).

 

 • מענה לשירותים יומיומיים – בתי דיור מוגן מעניקים לבני הגיל השלישי את הבסיס להמשיך בשגרת חייהם, בזכות שילוב בין פתרונות תחזוקת הדירה, הסעדה, אבטחה, לחצני מצוקה, סיוע במטלות היומיום והפנייה לטיפול רפואי במידת הצורך.

 

 • היבטים חברתיים-תרבותיים – המעטפת שמציעים בתי דיור מוגן יוקרתיים מתמקדת לא רק בדירת המגורים אלא גם בחוויית המגורים הכוללת. הם מספקים לדייריהם מגוון פעילויות העשרה ברמה היומיומית בהרצאות, חוגים, מועדון ספורט משוכלל, אירועי תרבות מגוונים ברמה גבוהה ועוד, לצד יכולת להפוך לחלק ממעגל חברתי וקהילה חמה בתוך הבית ומחוצה לו.

 

מסלולים ומימון לדיור מוגן – איך זה עובד?

לצורך מימון השהות בדיור המוגן מוצעים מספר מסלולי תשלום, שמשלבים סכום חד פעמי המוחזר לאחר שחיקה מסוימת קבועה וידועה מראש לצד דמי אחזקה חודשיים. שלושת המסלולים העיקריים הם מסלול הפיקדון, מסלול דמי האחזקה ומסלול דמי הכניסה. מסלול הפיקדון מבוסס על תשלום חד פעמי המועבר עם הכניסה וחוזר בשחיקה מסוימת קבועה וידועה מראש לצד תשלום חודשי שנועד לכסות את דמי האחזקה. עלות התשלום החודשי משתנה בהתאם למאפייני הדירה והשירותים שהדייר מעוניין לקבל.

במסלול דמי כניסה, גובה הפיקדון קטן יותר אך מפעילי בית הדיור גובים ממנו שיעורים גדולים יותר של שחקה מדי שנה. נוסף על כך, גם דמי האחזקה החודשיים במסלול זה גבוהים יותר. המסלול השלישי אינו כולל דמי פיקדון, אך דמי האחזקה בו מוגדלים ויכולים להגיע לעלות חודשית גבוהה במיוחד.

 

איך לבחור דיור מוגן בהתאמה לצרכים שלכם?

טרם הבחירה בבית הדיור המוגן, כדאי לשאול את השאלות הבאות:

 • האם המיקום מתאים לי מבחינת קרבה למשפחה, לחברים ולמקומות הבילוי האהובים עלי?
 • האם המקום נגיש לתחבורה ציבורית?
 • אילו דירות קיימות במתחם, ומה ההבדל ביניהן?
 • מה נכלל בשירותי החובה החודשיים בבית הדיור, ואילו שירותים מוגדרים כ"שירותי רשות" בתשלום נוסף?
 • מה כולל הסכם הכניסה לבית הדיור, ואילו מסלולים מוצעים לדיירים?
 • האם קיימת אפשרות לתקופת ניסיון ובאילו תנאים?
 • מה סל התרבות שקיים בבית?
 • מהו התמהיל החברתי במקום?
 • מה היקף שירותי הבריאות והאם קיימת מחלקה סעודית במתחם?

 

מהו תהליך ההצטרפות לבית דיור מוגן?

אם החלטתם שאתם מעוניינים לבחון את האפשרות של דיור מוגן, ישנם כמה שלבים שכדאי לעבור בכדי ליהנות מתהליך נוח, יעיל ורגוע:

 • השוואה בין מספר בתי דיור מוגן, על בסיס השאלות שהזכרנו.
 • קביעת תנאי הסף הנדרשים עבורכם בהיבטי המיקום, גודל הדירה, עלויות ועוד.
 • תיאום מפגש היכרות עם בתי הדיור הרלוונטיים כולל מפגש עם דיירים
 • בדיקת תנאי המסלולים שמעניינים אתכם.
 • חתימה מול בית הדיור הרלוונטי, והיערכות למעבר מהיבטים לוגיסטיים ואחרים.

 

למה לבחור במגדלי הים התיכון?

הסלוגן "מעניין לחיות פה" שמאפיין את מגדלי הים התיכון, הוא לא רק סיסמה אלא דרך חיים. מסיבה זו, אנו משקיעים את מרב המשאבים על מנת לאפשר לדיירים להוביל, לגלות ולחוות חוויות בכל יום ובכל אספקט של חייהם. שואפים להמשיך ולהתגורר בסביבה המוכרת או אולי לגלות מקומות חדשים? עם בתי הדיור המוגן של הרשת, זה פשוט ונוח.

הבתים ממוקמים במגוון נקודות עניין ברחבי ישראל, החל מדיור מוגן בירושלים, דיור מוגן ברמת השרון דיור מוגן בכפר סבא, דיור מוגן בבת ים, דיור מוגן בנורדיה, דיור מוגן בסביון (אור יהודה), דיור מוגן בגני תקווה בקעת אונו ובקרוב גם דיור מוגן ברחובות. בזכות תמהיל הדירות המגוון שמוצע בכל אחד מהבתים, תוכלו למצוא את הדירה המושלמת עבורכם. כל הדירות מאובזרות ומתוחזקות, תוך הקדשת מרב תשומת הלב לפרטים הקטנים ביותר.

כדי להציע לדיירים מבחר אפשרויות קולינריות, מופעלים בבתי הדיור מסעדות ובתי קפה. מדובר במתחמים פרטיים שמיועדים לדיירים ולאורחיהם, ומאוישים על ידי אנשי צוות מקצועיים שאחראיים על מלאכת הבישול. אבל זה כמובן לא הכול. נוסף לשירותים כמו מרפאה, מכון יופי ומספרה, הרשת מקיימת בכל אחד מהבתים גם מגוון רחב של פעילויות. החל מבריכת שחייה, דרך חדר כושר ועד לחדר מחשבים, כמו גם חוגים שמותאמים לתחומי עניין שונים.

מתגעגעים אל ספסל הלימודים ושמחים ללמוד דברים חדשים? תוכלו להצטרף אל "קמפוס המגדלים"! מדובר בקמפוס לימודים אקסקלוסיבי שמתקיים בבתי הרשת, בכיתות מרווחות ובקבוצות קטנות, ומארח את מיטב המרצים בתחומי מוסיקה קלאסית, גיאוגרפיה, גנטיקה, היסטוריה ועוד.

 

שאלות ותשובות

 • האם דיור מוגן מתאים גם לזוגות?

בהחלט. בזכות פרטיות מלאה ואפשרות לבחור דירה בגודל המתאים, ניתן לעבור לבית הדיור המוגן לבד או כזוג.

 • האם דיור מוגן מתאים למי שאוהב לארח?

מאוד! אפשרויות האירוח הרבות המוצעות לדיירים, הופכות אותם לבחירה המושלמת למי שרוצים לארח חברים או בני משפחה. תוכלו להזמין אותם אל דירתכם או לשבת בצוותא בחללים המשותפים המתאימים לאירוח.

 • מהי העלות של מגורים בבית דיור מוגן?

מסלולי ההתקשרות השונים נועדו לספק מענה אופטימלי לדיירים רבים. אתם מוזמנים ליצור קשר עם נציגי מגדלי הים התיכון, כדי לקבל מידע פרטני אודות מסלולים שרלוונטיים עבורכם.

 • מה קורה במקרה של הידרדרות במצב הרפואי?

הידרדרות שמחייבת סיוע בחלק מהמטלות היומיומיות, יכולה לקבל מענה במספר אופנים – החל ממעבר למחלקה סיעודית ועד להעסקת מטפל שיעבור להתגורר יחד עם הדייר בדירתו. בבתי הדיור של מגדלי הים התיכון קיימות מחלקות סיעודיות, כך שדייר שבריאותו הידרדרה אינו מחויב להתנתק מסביבת המגורים הקיימת.

 

צרו עמנו קשר