מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

אומרים שמעניין לחיות פה: סדנת ג'אגלינג עם סבא או סבתא

רבים מאתנו מבלים עם סבא וסבתא באירועים משפחתיים, בארוחות חג, בצפייה בסרט או הצגת תאטרון אבל כמה מכם התנסו יחד עם סבא או סבתא בסדנת ג'אגלינג?

בדורות הקודמים קראנו לזה להטוטנות, הנכדים כבר קוראים לזה ג'אגלינג… ואנחנו אתם.

Juggling

בבית בגני תקווה נערך אירוע רב דורי לסבים ולסבתות עם נכדים ונינים במסגרתו נהנו כולם יחד במופע ג'אגלינג מרהיב כשלאחר מכן נערכה במקום סדנה מיוחדת בהנחיית ג'אנגלרים מקצועיים שלמדו הן את הסבא והסבתא והן את הנכדים והנינים כמה מיסודות האמנות הקירקסית המיוחדת הזו.

הלהטוטנות – משחר ההיסטוריה

להטוטנות היא האומנות של הטלת מספר חפצים באוויר בו זמנית, כך שלפחות חפץ אחד תמיד נמצא באוויר. להטוטנים נהנים לשלב מגוון של אביזרים – כדורים, מקלות, טבעות, לפידים, קלאבים וכל דבר אחר שאפשר לזרוק לאוויר. במובן הרחב של המילה, להטוטנות משמשת לתאר חלק גדול מאומנויות הקרקס, אבל מזוהה יותר מכל עם החוויה של הג'אגלינג שבאנגלית עתיקה פירושה – לבדר דרך ביצוע תרגילים או תעלולים.

הלהטוטנות נפוצה זה אלפי שנים, ונתגלו רמזים לכך בתרבויות שונות בכל רחבי העולם. בקברים מצריים נתגלו ציורים מהאלף השני לפנה"ס, המתארים להטוטנות בכדורים. הלהטוטנות הייתה נפוצה באירופה עד לדעיכתה של האימפריה הרומית, ובימי הביניים נחשבה על ידי מנהיגי הדת הנוצריים כצורת בידור נלוזה, ולכן אין תיעוד היסטורי רב של הנושא מתקופה זו.

להטוטנות קיימת גם במקורות שלנו – במסכת סוכה מתוארות יכולות הלהטוטנות של חז"ל: "אמרו עליו על רבן שמעון בן גמליאל כשהיה שמח שמחת בית השואבה היה נוטל שמנה אבוקות של אור וזורק אחת ונוטל אחת ואין נוגעות זו בזו", והוא לא היה היחידי…

גם מהנה וגם בריא

במחקר שנערך באוניברסיטת רגנסבורג בגרמניה, אנשים בילו שלושה חודשים בלימודי להטוטנות ובמהלך התקופה עברו אבחונים נאורולגים. הממצאים, שדווחו בכתב העת Nature , מלמדים כי בקרב המשתתפים גדלו אזורים מסוימים בקליפת המוח, בעיקר בשכבה הדקה של תאי העצב על פני המוח – אזור המזוהה עם תהליך החשיבה.  לאחר מכן התבקשו המשתתפים להפסיק את פעילות הלהטוטנות וכעבור שלושה חודשים החלו האזורים המורחבים להתכווץ.

האם תצליחו לשבור את השיא?

בשנת 1768 נפתח קרקס הלהטוטנים הראשון באנגליה ומאז התחום השתפר והשתכלל והגיע לשיאים חדשים. התרגיל הבסיסי ביותר הוא ה-Cascade עם שלושה כדורים. Cascade זה מצב בו הכדורים זזים בצורת הסיפרה שמונה על צידה. תרגיל בסיסי נוסף הוא ה-Shower, זה מצב בו כל הכדורים זזים לכיוון אחד ו'עוקבים' אחד אחרי השני.

השיאים המתועדים בג'אגלינג מתחלקים לשתי תפיסות או תפיסה אחת לפחות של כל חפץ. בשתי תפיסות לפחות של כל חפץ: 11 כדורים, 10 טבעות ו-8 אלות (קלאבים). בתפיסה אחת לפחות של כל חפץ: 14 כדורים, 13 טבעות, ו-9 אלות (!!!)

אז מהיום סבתא כבר לא רק מבשלת דייסה, סבתא גם מעיפה 3 כדורים באוויר (או יותר!) בו זמנית!

 

צרו עמנו קשר