מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

אז למה לי פוליטיקה עכשיו?

בחירות לפוליטיקה בגיל השלישי

לא מעט עדיין התלבטו במי לבחור בפברואר, אבל הוותיקים כבר קבעו: בבחירות מקדימות במגדלי הים התיכון ברמה"ש, שכללו פאנל פוליטי סוער, קיבל המחנה הציוני 60% מהקולות, כשסקר שנערך במקביל בקרב ציבור הגמלאים חיזק את התוצאות: הדיירים בעד בוז'י וליבני.

בתחילת פברואר קיימנו אירוע לקראת הבחירות הקרובות. מעל 300 אורחים מכל בתי הרשת ברחבי הארץ הגיעו לבית ברמת השרון וזכו לרגעי אקשן בדמות פאנל פוליטי סוער בהנחיית רינה מצליח, עיתונאית ומנחת טלוויזיה מחדשות ערוץ 2, לצד תיבת בחירות מדגמית מוזהבת עם לוגו 'מגדלי הים התיכון', אליה התבקשו החברים לשלשל את הפתק הקובע, כהכנה ליום הבחירות שנערך ב-17 במרץ.

במקביל, ללא כל קשר לאירוע, ערכה רשת מגדלי הים התיכון סקר מטעמה בקרב הגמלאים בקהילה בסוגיה הבוערת: כיצד מצביעים גמלאים.

דבר הפאנליסטים

 

בפאנל הפוליטי לקחו חלק שישה חברי כנסת: ח”כ עומר בר לב מהמחנה הציוני, ח”כ יעקב פרי מיש עתיד, מייקל אורן מכולנו, ח”כ זהבה גלאון, יו”ר מר"צ, ח”כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי וח"כ אופיר אקוניס ממפלגת הליכוד .

יצוין כי נציגי המפלגות השונות נבחרו מתוך מטרה ליצור תמהיל מגוון ומאוזן שיוכל לשקף את רחשי ליבו של הקהל.

אחת הסוגיות הבוערות והבולטות במיוחד במועד זה הייתה ההתנהלות בבית ראש הממשלה. ח"כ בר לב מהמחנה הציוני: "הנושאים הללו מסיטים את תשומת הלב ממה שקורה פה במדינה, אולם אי אפשר להתעלם מהנושאים שעל סדר היום שמושכים את תשומת הלב של התקשורת. המהות עצמה היא כישלון אחד גדול של התנהלות הממשלה".

ח"כ אופיר אקוניס מיהר להגיב: "אנחנו מדינת חוק, כל אחד שווה בפני החוק, ואני מעריך שגם הדו"ח הבא של מבקר המדינה יראה שלא היו היבטים פליליים במעשה של ראש הממשלה ורעייתו".

כאן הגיעה תורה של יו"ר מר"צ, זהבה גלאון: "ראש הממשלה הביא את ישראל למצב רע, הכל נכשל", אמרה. "מערכת הבריאות קרסה, ישראל בבידוד לאומי ועוד כישלונות רבים. אי אפשר לנתק את הבדיקה של בתי ראש הממשלה מההקשר הכללי, זו עסקת חבילה".

אברהם ברמן, דייר הבית בכפר סבא שנכח בפאנל, יצא בתחושה אופטימית וסיכם: "התרשמתי מן ההופעה של הנציגים שבאו מטעם הרשימות השונות, רובם ככולם צעירים וחדשים בכנסת, שהצהירו שהם רוצים בשינוי. אפילו הליכוד, לדברי מי שייצג אותו, עומד לתת משקל יותר גדול לנושאים חברתיים. יש תקווה שאולי ישתנה כאן משהו לטובה".

המחנה הציוני בראש

 

ובחזרה לקולות הגמלאים. על פי תוצאות הבחירות המקדימות, שבוצעו בקרב בני 65 ומעלה, מפלגת המחנה הציוני בראשות יצחק בוז'י הרצוג וציפי לבני זכתה ל-60% מהקולות. בפער ניכר אחריה התייצבה במקום השני מפלגת יש עתיד (14%) והליכוד רק במקום השלישי (13%).

המגמה האמורה באה היטב לידי ביטוי גם בסקר, שנערך כאמור בחסות "מגדלי הים התיכון" בקרב 400 איש בני 65 ומעלה, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה (באמצעות מכון סמית' לייעוץ ומחקר), כאשר גם כאן נרשם ניצחון מוחץ למחנה הציוני עם 28%, כמעט שליש מכלל הקולות. במקום השני ובפער ניכר נמצאת מפלגת הליכוד (19%), ישראל ביתנו שלישית (7%).

40% מהנשאלים ענו כי הם היו מעדיפים את יצחק הרצוג בתפקיד ראש הממשלה, לעומת 38% שמעדיפים את נתניהו.

יודגש כי חלקה של האוכלוסייה הוותיקה מוערך בכ-30 מנדטים, שהם רבע מהמנדטים לכנסת.

מנכ"ל הרשת, דורון ארנון: "הנתון המעניין הוא ש-60% מהציבור המבוגר לא מרגיש שאחת המפלגות מייצגת אותו ומקדמת את האינטרסים שלו. כציבור עם השפעה על כרבע מכמות המנדטים הכוללת, המפלגות המתמודדות בהחלט צריכות לקחת אותו ברצינות".

בשעה שאתם קוראים את השורות הללו, כבר יש לכם תשובה מדויקת האם הציבור המבוגר אכן נלקח בחשבון, והאם נטיית הגמלאים למהפך בשלטון קיבלה ביטוי הלכה למעשה ביום הבוחר.

צרו עמנו קשר