מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

אליפות הזהב - מאתגרים את היכולת הפיזית

'אליפות הזהב' הינה יותר מאירוע סמלי בו משתתפים בעלי עניין וכושר ספורטיבי המבקשים לאתגר את היכולות הפיזיות והמנטאליות שלהם. זוהי מסגרת חשיבה חדשה, המבטאת שינוי תודעתי גדול בקרב הדור הנוכחי של בני הגיל השלישי, אותו אנו, מגדלי הים התיכון בחרנו לייצג ולפתח.

טעימה מרגע לפני…

מתכוננים לאליפות הזהב

הבית בנורדיה

אור בוקר

אליפות הזהב

מפלס ההתרגשות מטפס בימים אלה בצורה משמעותית בבתי רשת מגדלי הים התיכון ברחבי הארץ, בכל הקשור לפן הספורטיבי. לא, לא מדובר באולימפיאדה שתחל בעוד כשנה בריו דה ז'ניירו, ברזיל, אלא באירוע משמעותי הרבה יותר עבור בני הגיל השלישי אליפות הזהב, שתתקיים בתחילת ספטמבר, בספורטק  תל אביב.

חשוב להדגיש כי תהיה זו אליפות הזהב השנייה במספר של רשת מגדלי הים התיכון, והיא צפויה להיות חגיגית ומגוונת עוד יותר מקודמתה. לרגל אירוע הספורט היוקרתי לבני גיל הזהב, קיימנו מפגש פסגה מחויך בין ארבעה דיירים שנטלו חלק גם באולימפיאדה הקודמת, וכבר לא יכולים לחכות ללבוש שוב את בגדי הספורט הלבנים עם לוגו התחרויות הססגוני  ולהשתתף באולימפיאדה השנייה בתולדותיהם. למי ששכח, מדובר באנשים שכבר חצו את גיל 80, כך שפעילויות הספורט עבורם הן ממש לא עניין של מה בכך.

כבר בפתח הבית בנורדיה, בו נערך המפגש, לא קשה לנחש לאן נושבת הרוח. בחזית הבית ניצב בגאון פודיום מדומה, כשעליו מצויר אריה מחויך, שצפוי להיות הסמל האליפות הקרובה. בידו הימנית של האריה שלט מהודר, עליו נכתב באותיות מוזהבות לצד הלוגו של המשחקים: "אליפות הזהב מגדלי הים התיכון – ההרשמה בעיצומה!". רשמנו.

בלובי כבר ממתין שרגא מרחב (82) מראשוני הצלמים של הטלוויזיה הישראלית, במשחקים הקודמים התחרה בהליכה, טריאתלון רב דורי (בשיתוף הילדים והנכדים), וכן בריקודי עם ובריקודים סלוניים. הנציגות הנשית במפגש, אליה נגיע אוטוטו, מעידה כי מדובר ברקדן מדופלם בכל הסגנונות. לצידו מתייצב צבי ברגר (83), שהתחרה בהליכה וטריאתלון ומקווה מאוד להיות כשיר לפעילות בחודש הבא, לאחר שלאחרונה מעד ונפצע.

בגזרה הנשית בולטת סימה מזור, "בת בלי גיל", לדבריה.  "אתה יכול לכתוב שהיא בת 18 וחצי", צוחק ברגר, חמושה במצלמה שלא הייתה מביישת איש מקצוע מדופלם. וכמי שטורחת לתעד ברחבי הבית צמחים וציפורים, התנדבה בחיוך רחב לתעד גם את חברי הפאנל.

אחרונה ומאוד חביבה היא רחל ריבק שזכתה באליפות הקודמת במדליית זהב בריקודים סלוניים  וכן התחרתה בהליכה ושחייה. יודגש כי סימה ורחל מנצחות בגאון על להקת המעודדות, אחראיות על מצב הרוח ולא שוכחות להצטייד בפונפונים כמיטב המסורת, לצד הג'ינגל המסורתי של רשת המגדלים.

"אני מאמין שיהיו הרבה משתתפים וכמובן שיש התרגשות", פותח מרחב בחיוך אופייני. "אני מתכוון להשתתף בהרבה תחרויות".

"באליפות הקודמת הייתי במיטבי", מצטרף ברגר. "לצערי דווקא לקראת המועד השנה נפלתי, אבל אני משתקם ומתחזק ומקווה מאוד שאוכל להשתתף ".

כאן פותחת מזור, במונולוג מרגש: "אנחנו מרגישים שהאירוע מתקרב וכולנו זוכרים שנפש בריאה בגוף בריא. זה מאתגר ומאחד גם יחד. כולנו רוצים להצליח וכשכולנו צועדים יד ביד הסיכויים הרבה יותר גדולים. אנחנו רוצים לתת לגוף את חופש התנועה וגם המחשבה נעשית צלולה ובהירה יותר. כשאתה נמצא בתנועה אתה מזרים את הדם ומעביר חמצן לכל תא ותא בגוף. רואים כאן אנשים מבוגרים, שהם בעצם לא זקנים".     

"אני משתתפת בכל פעילות שאני יכולה", מחייכת ריבק. "אם זה התעמלות, ריקודים, שחייה או פילאטיס. זה נותן לנו איכות חיים ומאריך אותם, פשוט כי אנחנו כל הזמן עסוקים".

אילו תגובות קיבלתם מהמשפחות לאחר ההשתתפות באליפות הקודמת?

ברגר: "התגובות אצלי היו מדהימות. באחד ממקצי ההליכה הסתובבתי והלכתי הפוך, והנכדה שלי פרצה בצחוק. זה שודר בטלוויזיה וקיבלתי טלפונים מעכו, שם גדלתי, שהפכתי למפורסם וראו אותי. מאז זה הפך לסקופ של המשפחה. בתחרות עצמה זכינו למחיאות כפיים סוערות והיה מרגש מאוד".

מזור: "מגדלי הים התיכון מעניקים פתח גדול מאוד למשפחה. אני גאה לומר שהנכדים שלי רואים בי דוגמה להמשך חיים פעילים מאוד בכל התחומים, אם באמנות ואם בספורט. המשפחה מאוד שמחה, תומכת ומעודדת. יש גם דיירים שפרגנו ואפילו כתבו לי תגובות בפייסבוק".

במהלך הריאיון הקבוצתי לא מצליחות המעודדות להתאפק, ופוצחות יחד בשירת הג'ינגל שצפוי ללוות את הספורטאים באולימפיאדה:

"מגדלי הים התיכון – אנחנו במקום הראשון.

מלאי חדווה וביטחון – לנו לנו הניצחון!".  (להכניס התמונה של המעודדות מהאליפות האחרונה)

לאחר שהעלו את מפלס האדרנלין, מציינים החברים כי כל תקוותם היא שמזג האוויר לא יחבל בחגיגות ויהיה נוח. "בטח כבר דיברת על זה עם אלוהים", אומר ברגר בחיוך.

הדיירים מתפזרים למנוחת הצהריים, חלקם מתיישבים לקפה ועוגה. רגע לפני שהוא נעלם במסדרון, שרגא מרחב, ששמר רוב הזמן על דממת אלחוט, מסכם ומבקש שלא לשכוח את הסיבה שלשמה התכנסנו: "לי חשובים יותר מכל הערכים של היושר וההגינות בספורט. אני קודם כל ספורטאי – גם אם אסיים ראשון וגם אם אדורג במקום ה-40". מסר חשוב וחינוכי, שוודאי לא יזיק גם לספורטאים צעירים ותחרותיים הרבה יותר. 

צרו עמנו קשר