מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

ארוע מעניין: יריד מיחא

זו השנה העשירית שהבית ברמת השרון מגויס לטובת עמותת בית מיחא הדואגת לילדים בעלי לקויות שמיעה. התחלנו עם פתיחת הבית בעקבות דיירת שלנו – שושנה צ'ציק שמובילה ברמת השרון שנים רבות את פעילות מיחא.

עם המעבר לדיור המוגן שוש הביאה עמה את מפעל החיים הזה ובתמיכה ועידוד של הבית על כל דיריו ואנשי הצוות הפעילות שוקקת חיים כל השנה וגולת הכותרת הוא היריד השנתי בו נפתחים דוכני מכירה של עבודות יד ותכשיטים שהדיירות טורחות להכין כל השנה.

סטייל

השנה ארחנו את ראומה וייצמן לצד נשים מהבית ונשות קהילת הגמלאים של רמת השרון.
בית הקפה נוהל על ידי דיירות שהתנדבו לאפות מטעמים, הבית הזמין מופע מוסיקלי וכל הכנסות המכירות מיום זה עברו כלאחר כבוד להנהלת מיחא לטובת ורווחת הילדים.

על פעילות העמותה

בית מיחא הנו מסגרת חינוכית שיקומית שמטרתה לתת מענה טיפולי וחינוכי לילדים עם לקות שמיעה מגיל הלידה ועד הכניסה לבית הספר, כאשר למשפחה מקום מרכזי בתהליך וההורים שותפים לתכנית ההתערבות. המרכז הטיפולי פועל בתיאום ובשיתוף פעולה עם רשויות ומשרדי ממשלה.

אנשי העמותה מבצעים פעילות קודש זו המעניקה לכל ילד עם לקות שמיעה את הכלים לרכישת תקשורת, שפה, התפתחות ושוויון הזדמנויות למצוי הפוטנציאל הטמון בו ולשילובו המלא בחברה.
העמותה דואגת לפתוח את שעריה בפני מגוון רחב של ילדים, עם סוגים שונים של לקות בשמיעה בגילאי לידה עד הכניסה לבית הספר. הילדים המתקבלים הם בעלי לקויות שמיעה שונות, המחייבות שיקום בעזרת מכשירי שמיעה/שתל השבלול ועזרי הגברה נוספים.

סיפורה של העמותה שזור בסיפור הקמת המדינה והתפתחותה של החברה הישראלית כחברה סוציאלית הדואגת לאלו הנתונים בקשיים. עוד בשנות החמישים ובעיקר בשנות הששים, פעלה העמותה כארגון התנדבותי וקנה לו אחיזה ומודעות בציבור, הרבה הודות למייסדה ולרוח החיה שבה – ד"ר עזרא קורין, רופא א.א.ג. וראש המכון האודיולוגי בבי"ח שיבא. ד"ר קורן נעזר בשורת מתנדבים ומתנדבות מודעים ומסורים, שנרתמו לעבודה עם הילדים ופעלו רבות להפצת הרעיון ולפתיחת דלתות – דלתות חברתיות, פיננסיות ,ממשלתיות וציבוריות.

מאז ועד היום, מרבית הילדים המטופלים בבית מיחא מאותרים כבר בשנת הילדות הראשונה לחייהם. לחלק מהילדים לקות השמיעה התרחשה ואותרה בגיל מאוחר יותר, והם משתלבים בתכנית הטיפול מיד במועד ההגעה למרכז הטיפולי.

צרו עמנו קשר