מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

ארוע - פרס בן 90

"שני דברים אני לא אוהב בחיים: להתפנק ולהתעצל" . שמעון פרס.

שמעון פרס

בתאריך ה-28 בספטמבר חל יום השנה לפטירתו של שמעון פרס, האדם ללא גיל שמעולם לא נס ליחו ותמיד היה חלק בלתי נפרד מעיצוב פניה ודמותה של המדינה. פרס נפטר בגיל 93 והיה פעיל עד סוף ימיו עד כי נדמה שלמרות שהוא אינו נוכח יותר בסביבתנו, הוא עדיין פעיל בינינו – חי, יוצר, פועל, מתערב ומשפיע.

במובנים רבים, פרס הוא סמל ליכולת לנצח את הגיל, לחיות מעליו, לראות דרכו, לחשוב ולפעול – כאילו לא קיים. או כפי שהיטיב לומר יהורם גאון, ילד נצחי נוסף של הזמר העברי, בדברי ההספד שנשא לזכרו של פרס: "פרס דחה בנוכחותו האדירה כל מחשבה עצובה על זקנה, המכופפת את הגוף והרוח, והיה לעדות מובהקת בהתנהלותו היום יומית שזקנה אינה עניין לגיל ביולוגי, אלא לגיל מחשבתי, המחליט לעצמו – עצמה או רפיון. עליו בהחלט אפשר לומר שהיה רהוט, בהיר ופעיל עד סוף ימיו, וזו אינה מליצה אלא תורת חיים. תמיד כשהגינו בדאגה גוברת בגיל, חשבנו 'הנה פרס', עדות חיה לאריכות ימים, והיינו נרגעים בזכות גילו המופלג וחיוניותו".

יום השנה לפטירה של פרס גרם לנו להזכר איך עד לא מזמן, כולנו חגגנו עמו עוד שנה של יום הולדת והתרגשנו במיוחד כשהאדם ללא גיל חצה את הגיל הביולוגי (אך לא המחשבתי) של 90. ובזמן שכל המדינה חזתה בחגיגה המושקעת שנערכה לו עם מיטב אומני ישראל ומהעולם, ניסינו גם אנחנו לארגן לפרס מסיבת 90 ולהזמינו אלינו. משלא הלך, מצאו דיירי הבית פיתרון יצירתי והפיקו מסיבת טראנס תוססת שתועדה ונשלחה לפרס בסרטון יוטיוב מדליק מנפלאות העידן הטכנולוגי.
בכך, הצלחנו להעביר לפרס ברכה מקורית המועברת בעולם תוכן שכל כך היה אהוב עליו – הטכנולוגיה והחדשנות.
שנה לפטירתו של פרס ולדעתנו אין סמלי יותר מלקנח בשני משפטים של אחד מאחרוני דור הנפילים שייסד את המדינה, בהתייחסו לגיל, לחיות ולחיוניות, בהומור האופייני לו:

"הבריאות שלי מאכזבת את הרופאים." בתשובה לשאלה האם גילו המופלג מקשה עליו לתפקד כנשיא מדינה. וכן, "פסימים ואופטימים מסיימים באותו אופן, אז למה לא להיות אופטימי?".

יהי זכרו ברוך.

צרו עמנו קשר