מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

גמישות לנפש

הטיפוס המבוגר הזועף והממורמר מוכר לכולנו. כמעט לכל אחד יש במשפחתו אדם אשר ככל שהוא מתבגר הוא הופך לממורמר יותר, כועס על כולם ועל החיים שלו ונפשו מתערערת מיום ליום. רבים חושבים כי זו דרך החיים. ככה זה אמור להיות, כל אדם מבוגר מגיע לשלב הזה וזה טבעי. ובכן, לא כך הדבר, ואין צורך להשלים עם גזרת הגורל הזו, משום שאינה מחויבת המציאות.

גמישות לנפש

אנשים מבוגרים יכולים ליהנות מבריאות נפשית ופיזית רבה יותר אם רק יראו את החיים בצורה שונה, אם יקבלו נקודת מבט אחרת על החיים וילמדו כיצד להפסיק לכעוס על כולם ולהיות ממורמרים, אלא ליהנות יותר מהחיים ולהיות הרבה יותר קלילים.

דיור מוגן איכותי ויוקרתי הוא אחד המקומות המתאימים ביותר לשינוי מהותי שכזה. בבית דיור מוגן המיועד עבור הגיל השלישי ניתן למצוא מגוון רחב של פעילויות, טיפולים ואפשרויות שיכולות לסייע לכל מבוגר לשנות את תפיסת החיים שלו ואת צורת ההתנהגות שלו וליהנות מאיכות חיים טובה הרבה יותר.

דוגמא אמיתית מהחיים

בכדי להמחיש את השינוי האפשרי בתפיסת החיים בעזרת דיור מוגן יוקרתי עבור גיל הזהב, קראו את הסיפור הבא, סיפור אמיתי של אישה בישראל ששינתה את כל עולמה בעת המעבר אל הדיור המוגן.

משפחה מאזור מרכז הארץ סבלה המון מרחל, אם המשפחה. רחל, אשר כבר חצתה את גיל ה-70, היתה עסוקה כל הזמן בעיקר בכעס על העובדה שהיא עדיין בחיים, על הרעש שמקימים הנכדים שמגיעים לבקר וגם על הילדים ששוכחים להתקשר. נדמה היה לבני המשפחה כי כל מה שיעשו יגרום לכך שהיא תמיד תכעס עליהם, ושתמיד תהיה עצובה.

בני המשפחה היו מתוסכלים מאוד מהמצב. הנכדים אשר הרגישו בלתי רצויים בביתה של רחל, בשל הכעס הרב שלה כלפי כל דבר, לא רצו לבוא לבקר יותר, והילדים של רחל כבר הפחיתו באופן טבעי את כמות הביקורים, מבלי שבכלל שמו לב לכך. כך, היא הרחיקה מעצמה את כל מי שהיא היתה יקרה עבורו, את כל מי שדאג לה, והמרמור והדיכאון רק הלכו וגדלו כתוצאה מכך.

יום אחד החליטו בני המשפחה להתכנס ולהחליט מה לעשות. קשה היה להם לראות את אם המשפחה בודדה, כועסת ועצובה, אך מצד שני אף אחד לא יכול להכריח את עצמו ואת הילדים שלו להגיע לבקר במקום בו אינם רצויים יותר. בעת האספה המשפחתית העלה אחד האחים את האופציה של דיור מוגן. לאחר שחלק מבני המשפחה הביעו חששות מהמקום בשל סטיגמות ששמעו בעבר, הוחלט לבדוק את האופציה מתוך מחשבה שכבר אין להם מה להפסיד.

בני המשפחה מצאו בסופו של דבר דיור מוגן יוקרתי ואיכותי שהיה נראה להם מתאים במיוחד עבורה, והחליטו להעביר אותה אליו. רחל, כצפוי, מצאה גם בכך עדות לחוסר האכפתיות של משפחתה. למרות ההבטחה של המדריכים בדיור המוגן, בני המשפחה לא ציפו לשינוי בהתנהגות של האם, אך יצאו בהרגשה טובה שלפחות היא מוגנת ונמצאת בהשגחה.

לאחר כחודש, ובחשש רב, הגיעו בני המשפחה לביקור, ופשוט נדהמו. רחל, שתמיד היתה בבית, לא נמצאה בחדר – היא היתה בפעילות תרבותית, אחת מני רבות שהציע לה הדיור המוגן. בתום ההרצאה בה נכחה, פגשה את המשפחה וקידמה את פני הילדים והנכדים בחיוך רחב. אם המשפחה, אשר מצאה רוגע בשיעורי יוגה שקיימה מדי בוקר ובאווירה חברותית נעימה, שינתה את היחס שלה ואת תפיסת החיים שלה באופן משמעותי והפכה לאופטימית יותר. לעתים, די בשינוי אווירה כדי להפוך את החיים מן הקצה אל הקצה.

צרו עמנו קשר