מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דוד גפניאל - אלוף ישראל לשעבר בפיתוח גוף

בשנות ה-50 זכה דוד גפניאל, דייר הבית בנורדיה,  בתואר אלוף ישראל בפיתוח גוף, היום כשהוא בן 85 הוא מקפיד לשמור על הרגלי תזונה בריאים ופעילות גופנית יומית במטרה לשמור על הכוח בשרירים. "במשך חיי התנסיתי בסגנונות תזונה שונים, מטבעונות דרך צום וצמחונות, עד שהגעתי למסקנה שבכדי לשמור הגוף אני צריך להקפיד ולשמור על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה.  אני יודע שהשרירים שהיו לי אז, כשזכיתי בתואר אלוף ישראל הם לא אותם שרירים שיש לי היום", אומר דוד בחיוך, "אבל במשך השנים גיליתי כי השילוב של תזונה ופעילות הם המפתח לשמירה על מסת שריר והמפתח לחיים פעילים ומלאים באנרגיה".

היום, במבט אחורה מספר דוד על הדרך שעשה עד שמצא מה התזונה המתאימה לו. "כשהייתי בן 30 התנסיתי בתזונה טבעונית בעקבות מיגרנות קשות שהיו לי פניתי לרופא טבעוני והתזונה הטבעונית אכן הפחיתה את הכאבים. עם השנים, דוד זנח את התזונה המבוקרת מה שהוביל לדעתו למחלות רבות ולכן החליט לחזור לשמור על הגוף ולחזור לאורח חיים בריא עם תזונה מאוזנת ופעילות גופנית מסודרת. מאז ועד היום, כשהוא כבר בן 85 מקפיד גפניאל על תזונה צמחונית ברובה. "פעם בשבוע אני אוכל עוף, אני נמנע מלחם ומקפיד לקום מהשולחן שאני מרגיש שאני עוד קצת רעב. לצד זה אני הולך פעמיים בשבוע לחדר כושר ומרגיש נהדר.  אני פותח את הבוקר עם תרגילי התעמלות על המרפסת לאחר מכן, שותה כוס מים פושרים עם חצי לימון סחוט כך אני מנקה את הרעלים בגוף.  אחרי מי הלימון, אני שותה כוס מי שזיפים להקל על מערכת העיכול ורק אחר כך אני אוכל ארוחת בוקר הכוללת סלט ירקות עם הרבה נבטים שאני מנביט לבד, טחינה, גבינת עזים וביצה או יוגורט.  אני משתדל לא לאכול עד הצהריים, במידה ואני חש רעב, אוכל פרי, משתדל שיהיה אורגני. לעיתים אני הולך גם לחדר הכושר אחרי ארוחת הבוקר. לארוחת הצהריים אני מכין ירקות מבושלים ומוסיף פחמימה של חיטה ירוקה, לקינוח אני נהנה מלפתן פירות  לארוחת הערב אוכל דייסה או סלט או ירקות מבושלים ולפני השינה אני חוזר על התרגילים של הבוקר במרפסת ומבצע הליכה בתוך הדירה במשך חצי שעה".

צרו עמנו קשר