מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת – אורה דולב

אורה דולב, דיירת הבית בכפר סבא,  בת קיבוץ מסילות בעמק בית שאן

הגיעה אלינו מקריית ביאליק לאחר 46 שנות מגורים בעיר.

המוטו בחיים  של אורה – "מזמנת דברים לבוא אל חיי"

אורה, אישה נעימת מראה ויצירתית  מהווה דמות מרכזית בעשייה התרבותית של הבית בעיקר בגלל שילוב התכונות של תעוד, יצירה, עריכה ומחשבה. הבית בכפר סבא והיא זה סיפור של אהבה ממבט ראשון:  "כבר בכניסה לבית הרגשתי פה חיבוק ענק!!"

ואכן, אורה הגיע לשבוע נופשון, עליו היא ממליצה בחום לכל מי ששוקל לעבור לדיור מוגן, ותוך פחות מחודשיים הספיקה למכור את הדירה בקריית ביאליק, לבחור מה לקחת ומה להשאיר מאחור ולהיקלט בהצלחה בעיר חדשה בבית בכפר סבא. "החלטתי, קמתי ועזבתי, מצייתת לקול הפנימי שאמר לי להשאיר מאחור את המוכר והבטוח וללכת הלאה, בוטחת וערנית צעדתי לקראת הבאות"

ואכן, החיים הפעילים בבית בכפר סבא מתאימים לאורח החיים של אורה ככפפה ליד. השבוע מאורגן כך שתוכל לשלב את  העבודה מול המחשב סביב הובי הצילום לצד השתתפות בסדנאות יצירה על פי תחומי העניין שלה כמו חריזה אמנותית וכמובן זמן לטובת הפעילות הגופנית.  מקפידה אורה לפקוד את חוגי הצ'יקונג ופלדנקרייז.  לטובת הנשמה וההשכלה הכללית אורה לא מפספסת שום הרצאה.

אבל, את עיקר הפעילות של אורה ממלא ללא ספק תחביב הצילום.

מאז שהמצלמה הדיגיטלית נכנסה לחיינו, התאהבה אורה בתחום הצילום. לאחר פטירת בעלה, החלה לעסוק בצילום בצורה יותר מקצועית ומסודרת וניפתח לה עולם חדש ומרתק שממנו היא לא מפסיקה להתפעם כל פעם מחדש.

"בצילום אני חשה התקדמות והתפתחות כל הזמן. זהו כלי שבו לומדים לראות דברים אחרת. מה מאחורי התמונה ומה בפריים, במרכז. באתי עם הצילום לבית. ומצאתי שזו גם דרך מקורית להיחשף, להסתכל ולהסתגל"

ומכיוון שהצילום הוא חיידק שנטוע בה מאד חזק, מהר מאד יזמה אורה ולקחה חלק פעיל  באירועי הבית כשהמצלמה בידה והיא הופתעה משיתוף הפעולה  שזכתה לו מהקהל.

"דרך פרויקט הצילום קשרתי קשרים חברתיים.  המצלמה עבורי היא חשיפה להכרות דו כיוונית. הראייה מאחורי העדשה מייצרת זום….מיקוד….פוקוס ואז באה המצלמה ויוצרת את התמונה  ומאחוריה האישיות עצמה"

היום פרויקט הצילום של אורה הוא ממש מפעל ומצלמת חובבת הפכה לצלמת הבית.  והשנה אף העלתה אותו כיתה עם רעיון שהפך לפרויקט רשתי וזכה לשם – הצלמים של דורון.

הכל החל לפני כשנה, במפגש אקראי בבית בכפר סבא בין דורון ארנון, מנכ"ל הרשת וצלם חובב מוכשר, לבין אורה דולב. "מה דעתך" פנתה אורה לדורון "שנאסוף ונארגן צלמים חובבים מבתי הרשת ונקיים סדנא וסיור צלמים חובבים בהנחייתך?" דורון נאות בשמחה. אורה התלהבה וסייעה במלא המרץ למנהלת התוכן ברשת להוציא את הרעיון לפועל.

לקח לנו כמה חודשים להתארגן על מועד מתאים והסדנא יצאה לדרך. היום, בכל בית יש את צלם הבית – דייר/ת חובבים וכולם עושים עבודתם נאמנה בשילוב מנצח של תחביב שתרומה לקהילה והעצמה אישית לצדו.

צרו עמנו קשר