מעניין לחיות פה | 9167*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת בבית ברמת השרון: זיוה אוריון- יזמית ומפיקה את קבלות השבת

אחד מסממני קהילה מגובשת חברתית ותרבותית הם ללא ספק חגי ישראל. בניגוד לאלו שמתקיימים אחת לשנה, קבלת השבת היא ארוע חברתי תרבותי שמתרחש מידי שבוע. בבית ברמת השרון קיימת מסורת מיוחדת שהחלה כבר בשבוע הראשון לפתיחת הבית- קבלת שבת שהיא כולה פרי עמלם של הדיירים לצד הרכב מוסיקלי שמשתנה מידי שבוע. "קבלת שבת אצלנו זו חגיגה! שעה של הנאה צרופה. הדיירים מתלבשים חגיגית, ממלאים את רחבת הלובי ומכבדים את המעמד" מעידה זיוה אוריון הרוח החיה שמאחורי הפרויקט.

"קבלת השבת" נבנתה כבר מתחילת פתיחת הבית על ידי הדיירת ציונה קיפניס שהקימה את התשתית והמסגרת. היינו צעירים ונלהבים וליווינו את קבלת השבת בריקודי עם. מנהלת התרבות דאז הוסיפה את הטון המקצועי. כיום, קבלת השבת מתחילה בהדלקת נרות על ידי דיירת שחוגגת יום הולדת באותו שבוע. את הקידוש על היין עורך דייר שגם הוא חוגג יום הולדת באותו השבוע ותמיד ישנם מתנדבים למילוי מקום. את פרשת השבוע ממשיכים להגיש הדיירים. בין לבין מלווה הקהל את האמן האורח שמתחלף מידי שבוע בשירה רמה. לפני סיום מפגש קבלת השבת מוגש "ממתק לשבת" שקשור לאירוע בארץ או אצלנו בבית או לפרשת השבוע. אנו גאים עם "צבא פרשנים" מגוון כשעל כל מלאכת העריכה והתיאום אחראית זיוה. "למעשה הצטרפתי בקביעות לקבלת השבת לפני שמונה שנים כמגישת פרשות".

אירוע קבלת השבת בניצוחה של זיוה הוא מפגש חברתי תרבותי. "קיבלתי על עצמי להנחות את הערב. ה-'אני מאמין' שלי הוא שיתוף קהילתי וחברתי נרחב ככל האפשר. ובאמת כיום יש לנו שפע של דיירות מברכות ודיירים מקדשים סמוך לימי הולדתם ובכלל. אבל הדבר שעליו גאוותי הוא מה שאני קוראת- "צבא הפרשנים" של הבית. התחלנו עם מורות ומנגנת אחת המצויה בחומר ונמשך בכל מי שמוכן לאתגר לקחת טקסט מקראי, לדבר עליו ולתת גם את דעתו האישית תוך שהוא נעזר בכל אמצעי.  התנאי לאתגר- לדבר לא יותר משש עד שבע דקות. חלק זה של הטקס משולב בשירי שבת והחלק השני מלווה בשירי ארץ ישראל  שאותם אני מרכיבה יחד עם הצוות המוסיקלי בהתאמה לנושאים השונים. "ממתק השבת" משולב גם הוא ומורכב מנושאים שונים לפי הצורך. לאחרונה נוספו אליו דיירים הקוראים מפרי עטם בדרך כלל היתולי ואף עוקצני. זהו ערב מרשים, עשיר ומגוון. אני שמחה איתו, גאה בו והוא מעניק לי סיפוק, יצירתיות והרבה נתינה. במילה אחת- חיים".

צרו עמנו קשר