מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת – הציירת מריון קונסטנאר: "מסעות ונדודים בחיפוש אחר השפה"

מריון קונסטנאר, (80), ילידת הולנד, עלתה לארץ לפני 22 שנה ומתגוררת בבית בארנונה ירושלים – בית דיור מוגן בירושלים, אם לשלוש בנות וסבתא ל-3 נכדים. קונסטנאר  למדה ציור ורישום אצל האמן מרסל שטרית ובשני העשורים האחרונים לומדת בסטודיו של דריק שטיין.  לאחר תקופה ארוכה בה ציירה רישום וציור בצבעי מים, פנתה בשנים האחרונות ליצירה באקריליק וסגנון אבסטרקטי, בניסיון לתרגם חוויות ריאליסטיות בפרשנות אישית של צורה וצבע.  מריון דוברת חמש שפות באופן שוטף, אך את השפה האמנותית הייחודית לה היא מנסה לאתר, לנסח ולדייק כבר למעלה משלושה עשורים.

בתערוכה שהקימו עבורה לפני מספר חודשים בלובי הבית הוצגו  ציורים אבסטרקטיים לצד ציורים ריאלסטיים המבטאים תחנות ומסעות בחייה של קונסטאר.  האמנות של מריון מביעה  מרחב בלתי מוגבל של שפות דרכן יכול כל אחד ואחת לפרש ולהגיע למשמעות לפי ראות עיניו. הציורים מאופיינים בהרבה צבע, מעבירים רגשות, מקומות בעולם, תקופות שונות במסע החיים ואתגרים.

מריון קונסטנאר

מריון קונסטנאר (מתגוררת בבית בארנונה ירושלים)

 

מרבית יצירותיה של מריון מועמדות למכירה והיא מקפידה לתרום מחצית מהרווחים י לארגון "יד אלי", עמותה המספקת אוכל חם לילדים בירושלים. מריון ייסדה את העמותה בשנת 2003 לזכר בן זוגה לחיים, אלי סגרון, וניהלה אותה בפועל עד שנת 2016. כיום משמשת נשיאת הכבוד של הארגון.

מריון: "אני מאוד שמחה להציג את אמנותי המבטאת תחנות ומסעות בחיים פה בביתי בבית בירושלים.  כל אחד ואחת יכול לקחת את המשמעות ואת עומקם של הציורים למקום הפרטי שלו, ללא גבולות. עבורי זה היה טבעי לחלוטין לקיים את התערוכה בבית בירושלים, בית  המקדם עולם רחב של תרבות, מוסיקה ואמנות לאורך כל השנה ובית שמסייע לי המון לכנס את היצירות האישיות שלי לתערוכת ציורים ייחודית ומכובדת."

 

צרו עמנו קשר