מעניין לחיות פה | 9167*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת - מיכל אשכנזי

זיק של תקווה – תערוכת יחיד של האמנית מיכל אשכנזי, דיירת הבית בכפר סבא
מיכל אשכנזי נולדה בהולנד. עלתה לישראל בשנת 1951 והתיישבה בקיבוץ גברעם שם נישאה והתגוררה במשך 17 שנה.
בשנת 1968 עזבה מיכל את הקיבוץ ועברה עם משפחתה לכפר "גלים", שם התחילה לצייר. בשנת 1981 התחילה ללמוד אמנות באוניברסיטת חיפה.
עם סיום לימודיה הצטרפה לסטודיו "חורב" בחיפה ועבדה עם אמנים ידועים במשך מספר שנים. בשנים 1990-1996 הייתה חברה בעמותת האמנים בצפת והחזיקה גלריה במקום.
משנת 1987 היא חברה באגודת הציירים והפסלים בישראל וכן הייתה חברה בקבוצת האמנים "מבט" בכפר- סבא.
את סגנונה של מיכל ניתן להגדיר כמופשט לירי. שמות הציורים מלאי משמעות ובאמצעותם ניתן להבין כי הציורים ההרמוניים, שרובם בצבעוניות עזה, משקפים זווית ראיה פוליטית שהיא לא פעם מתריסה. כמו למשל: סדרת הציורים האקספרסיבית, שבהם בולט הצבע האדום, המקבלת את השם "ארץ הצבי מדממת". זהו נרטיב טעון, המתייחס אל העבר וההווה מזווית ראיה יהודית- פטריוטית המוחה נגד שפיכות הדמים באזורנו.
מיכל זוכה להערכה רבה על עבודתה האמנותית בישראל ובחו"ל והציגה בין היתר בתערוכות בפריס, הולנד, ספרד ואיטליה. זכתה בפרסי הוקרה רבים על עבודותיה בישראל, איטליה, צרפת, גרמניה, הולנד ורומניה.
בשנת 2018 הייתה מועמדת לאות הערכה מיוחד על פעילותה למען זכויות האדם.
בשנת 2020 נבחרה לאמנית השנה על ידי palm art"", חברה גרמנית להוצאת ספרי אמנות.
שם התערוכה" זיק של תקווה" מחזיר אותנו לילדותה של מיכל בתקופת השואה, שבה, על אף כל הקושי והסבל שעברה, המשיכה לשמור על אופטימיות ועל תקווה. תכונה המלווה אותה עד היום.
מיכל מתגוררת בבית בכפר סבא ומציירת בסטודיו שלה, הנמצא במקום.

צרו עמנו קשר