מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת: מיכל אשכנזי

"מציירת כדרך חיים"

מיכל אשכנזי (81) ילידת הולנד. עלתה לארץ בשנה 1951 החלה לצייר בגיל מאוחר יחסית במסגרת חוג לחובבים ומהר מאד נרשמה ללימודים אקדמאים בבצלאל במחלקה לתולדות האמנות. כיאה לאמנים, קבעה מיכל את מושבה בצפת והייתה חברה באגודת האמנים שם היא משויכת לאסכולה של האמנים העכשוויים. בבית בכפר סבא היא גרה כבר מעל 12 שנה, שם קבוע הסטודיו שלה שהעמידה לרשותה הנהלת הבית ומשם היא יוצרת אמנות חובקת עולם.

ציוריה של מיכל מאופיינים בעבודה מינימליסטית יחסית, על פני משטחים גדולים עם מעט פרטים. מאז תחילת דרכה סומנה בקרב אגודת האמנים והמבקרים הן בארץ והן בעולם כציירת השייכת לאסכולה העכשווית. "כמה שפחות פרטים כדי להביע רעיון על בד" יש הטוענים שרק ציירים מבינים את עבודותיה לעומק. אישית, אינני מתחברת לאמירה זו שכן לכולנו דמיון וטעם. וכמו כל יצירת אמנות, ניתן לפרש אותה לצד הניתוח המקצועי גם בצורה האישית פרטית של עיני המתבונן.

מיכל נמנית עם קבוצת ציירים בינלאומית שמנוהלת כיום בפייסבוק, באתרים ייעודיים ובביקורים משותפים בתערוכות נחשבות בעולם כולו. מסגרת זו העניקה לה לא מכבר את הפרס על שם הקולוסאום 2016 אותו נסעה לקבל ברומא ובסוף הקיץ היא מוזמנת לוונציה שם תתכבד בפרס נוסף. "סיפור הפרסים התגלגל לגמרי במקרה כאשר יצירות שלי הופיעו בספר מכובד על אמנות עכשווית בינלאומית שיצא לאור בגרמניה. פרסמתי את עמודי הספר בעמוד האישי שלי בפייסבוק וכך נחשפתי לגמרי במקרה לשני אחים עשירים ברומא שבדקו את האתרים שלי וצרפו אותי לקבוצה של אמנים מכל אירופה אשר היו מיועדים לקבל את הפרס הזה. להפתעתי זכיתי בפרס כפול על השיגים באמנות עכשווית. כלל לא ידעתי ולא כיוונתי לשם. דברים קרו מאליהם" מציינת מיכל בצנעה האופיינית לה.

"כמובן שלא התנגדתי! נסעתי לשלושה ימים לאיטליה. טקס חלוקת הפרסים היה כמו לקוח מסרט! האירוע היה ברומא, ב – Palazzo Brancaccio , הארמון היחיד שעדיין שמור בצורתו המקורית, משופץ בסגנון המקורי, עם ריהוט קטיפה ולוסטרות ותקרות מפוסלות ומלאות ציורים בקיצור, ארמון אמתי. התקבלנו עם שטיח אדום והיה טקס חלוקת פרסים ולאחריו בופט עם שמפניה וקוויאר! זללתי בלי בושה !! גולת הכותרת הייתה ללא ספק הפגישה עם האמנים האחרים ועם חלקם אני בקשר. הפרס היה קטלוג עם עבודה אחת של כל אחד מהמשתתפים לצד מגזין ובו לכל אחד דף עם צילום עבודתו ופרטי התקשרות". בנוסף, חזרה מיכל עם סוג של פסלון- מעמד יפה ובו הקדשה אישית לאמן הזוכה. אכן מרגש ובעיקר כבוד גדול.

דיירת מעניינת בבית דיור מוגן מגדלי הים התיכון

צרו עמנו קשר