מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת: סימה מזור

 סימה מזור בדיור מוגן הכל בחיים הוא עניין של נקודת מבט! ואין לזה ולגיל שום קשר! וההוכחה לפניכם,
סימה – מזור, דיירת ותיקה שלנו בבית בנורדיה משנתו הראשונה של הכפר. אישה מרתקת ועמוסה סיפורים מהחיים….
הבית של סימה מלא בריהוט ויפיפה המשלב גם תמונות, חפצי נוי ועשרות פריטים המהווים עדות ניצחת לעשייה מרובה ולאנרגיות בלתי נלאות.

"אחד הדברים הכי חשובים בגיל מבוגר בפרט זה לעסוק באמנות וביצירה. כך נהנים מהחיים באופן מלא. בגילי יש לי יותר זמן וחשק לראות ולחוות דברים חדשים ולבחון וליהנות מהתפתחות הדברים סביבי" כך סימה מזור, דיירת הבית מוותיקי הדיירים בכפר הגמלאים שלנו – הבית בנורדיה.

לכבוד יום הולדתה ה-90 הפיקו בני משפחתה תערוכת צילומים שלה בגלריית עין הוד הנחשבת שבכפר האמנים למרגלות הכרמל. בתערוכה הוצגו מבחר מעבודותיה של סימה כולן מחצר מגוריה ב15 שנה האחרונות – בבית בנורדיה.

סימה : "אני בונה את ההווה שלי על סמך העבר…. ואני גאה לומר שהיה נהדר!!! והיה לי מזל עצום!""
סימה היא סמל לאופטימיות – ליכולת לשמר חיות וחיוניות, גם בגיל מבוגר. כיצד עושים זאת?

אופטימיות – נחלת הצעירים בלבד?

כולנו יודעים שקל וטבעי להיות אופטימיים כאשר אנו צעירים, כאשר מונחות לפנינו אפשרויות אינסופיות לעבודה, רומנטיקה, חקר והישגים. אבל כיצד ניתן לשמר את אותה רוח אופטימית גם בגילאים מבוגרים?

המדע המהתייחס לסוגיה זו מקשה עלינו – מחקרים מראים כי עם הגיל, אנשים הופכים להיות פחות אופטימיים לגבי העתיד שלהם, ונוטים להאמין כי חייהם נמצאים בהידרדרות הדרגתית המאיצה עם הגיל. יש לנו מספיק סיבות הגיוניות להבין את המסקנה המתבקשת הזו – הניסיון בחיים, מצב בריאותי וההבנה שכנראה לא נספיק לעשות כל מה שתמיד רצינו – משפיעים על מצב הרוח שלנו.

אולם מחקרים עדכניים שנעשו לאחרונה מגלים בכל זאת דפוס של אנשים ששומרים ואף מגדילים את האופטימיות עם הגיל וממשיכים לחשוב בצורה בריאה וחיובית על ההווה והעתיד שלהם. המחזיקים בדפוס זה מושפעים מגורמים אישיים ותרבותיים.

אותם מחקרים מסמנים את התרבות כמרכיב מרכזי ביכולת לחולל אופטימיות ומציינים לדוגמה את האמריקאים שנוטים להיות אופטימיים יותר ככל שהם מתבגרים, בעוד הסינים הופכים פחות אופטימיים. ההסבר שניתן לתופעה הוא כי התרבות האמריקאית מדגישה מידע חיובי – אישי וחברתי. האמריקאי חשוף למידע רב שזורם סביבו מבני משפחה, קרובים, התקשורת ואחרים ונתח מרכזי מהמידע הזה הוא אופטימי. חוויות שהפרט והסובבים אותו חוו, אירועים משמחים שקרו סביבו, בשורות טובות שהוא בישר לקרוביו או שנתבשר על ידם – כל אלו ועוד מייצרים עבורו השקפת עולם חיובית. השקפה זו מגבירה את הציפיות של האמריקאים שדברים טובים יקרו להם בעתיד. הסינים, לעומת זאת, קשובים מבחינה תרבותית לשמירה על יחסים חברתיים הרמוניים, עד לכדי שלילת העצמי. מחקרים זיהו מרכיב זה כגורם המוביל לירידה במרכיב האופטימיות – הדאגה לזולת מובילה לאפקט שלילי שבו הפרט חשוף יותר לבעיות של הסובבים אותו ונושא על עצמו את נטל הבעיות והאתגרים, באופן שהופך את הסינים פחות אופטימיים ככל שהם מתבגרים.

מכאן אפשר לקנח בפתגם שכאילו לקוח מעוגיית מזל סינית: "בחושבכם על העתיד – תהיו כמו האמריקאים!"

צרו עמנו קשר