מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת: פרופסור חנה מלוגולבין – אישה פורצת דרך

כמה נשים אתם מכירים שבחרו לעסוק בגנטיקה, בייחוד בימים בהם המונח "טכנולוגיה" כמעט ולא היה קיים?  תכירו את פרופסור חנה מלוגולבין-כהן דיירת הבית בבת ים שפרצה דרך משמעותית, בימים בהם השיח הציבורי נסוב סביב עניינים שונים בתכלית ממעמד האישה. פרופ' מלוגולבין-כהן בת 92 חצי, וזה ממש לא הנתון היחיד המרשים ברזומה שלה, אליו נגיע מיד, מתגוררת בבית בבת ים בשש השנים האחרונות, אלמנה, אמא לבת וסבתא לשני נכדים. נולדה במינז'ראיס הסמוכה לסאו פאולו שבברזיל ובגיל מאוחר יחסית, 40, עלתה לישראל.

חנה הייתה הגנטיקאית הראשונה במולדתה ובאמתחתה תואר דוקטור מהאוניברסיטה של ריו דה ז'נרו ותואר פרופסור לגנטיקה מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. במסגרת עבודתה המקצועית זכתה לעבוד בניו יורק לצד פרופ' תיאודורזיוס דובז'לסקי, אחד המומחים הגדולים בתבל בגנטיקה ואבולוציה.

עם עלייתה לישראל הצטרפה למחלקת הגנטיקה באוניברסיטה העברית. "זוכרת היטב עד היום את הקור הירושלמי",  מציינת בחיוך. בהמשך, עבדה באוניברסיטת חיפה שם  פתחה את המכון לאבולוציה. "העיסוק בגנטיקה היה מצוין בשבילי וזה היה דבר שהלך והתגלגל" מציינת חנה, שהייתה קודם לכן אנטומולוגית שעסקה בחקר החרקים. "הייתי האישה הראשונה שעסקה בגנטיקה וזו הייתה גאווה גדולה. תבין, לא היו אז בכלל נשים בתחום הזה. אני מניחה שהייתה קצת קנאה בין אישה לאישה, אבל לא מעבר לזה. בטח לא אפליה כלפי נשים". עם זאת, כשאני מבקש מחנה לדעת על היחס של משפחתה לעיסוק בו בחרה, הבעת פניה משתנה והיא מודה  שהיחס כלפי נשים באותה תקופה בהחלט בא לידי ביטוי בכל הקשור לתגובתם: "זה כבר משהו אחר,  מה רוצה משפחה יהודייה מהבת שלה בגיל 20? שתתחתן ותלד ילדים.

אישה פורצת דרך במגדלי הים התיכון בת ים

צרו עמנו קשר