מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דיירת מעניינת: רנה שיפוני

רונה שיפוני בבית דיור מוגן בגני תקווה

רנה שיפוני עברה לגור בבית בגני תקווה בחודש נובמבר והיא משתפת אותנו בתחושות ובזיכרונות, ובעיקר בהתרגשות  של המעבר למשכנה החדש.  כי איך שלא תסתכלו על זה, קשה מאוד להתעלם מנוכחותה של רנה שיפוני, דיירת מן המניין בבית החדש בגני תקווה.

רנה, אישה מרשימה ומטופחת מכף רגל ועד ראש.  האיפור המוקפד, החולצה אדומה אופנתית נטולת שרוולים, מכנסי ג'ינס כחולים וסנדלים לבנים. אם תוסיפו לכך את הלק בגוון כחול-בוהק שמעטר את אצבעותיה, תקבלו אישה עדכנית על פי צו האופנה, שעל אף שהעדיפה לא לחשוף את גילה המדויק, לא בדיוק עונה להגדרה הכללית של סבתא ל-12 נכדים ונין!

המעבר לבית בגני תקווה מהווה עבור רנה סגירת מעגל. "לגני תקווה הגענו בתור עולים חדשים מטריפולי, לוב, ועוד לפני שהתגייסתי הייתי המזכירה הראשונה של הוועד המקומי, כך שעבורי מדובר בסגירת מעגל", מספרת רנה, שאגב,  בישראל קיבלה את השם רינה ורק לפני מספר שנים חזרה לשמה המקורי. "באותם ימים אפילו משרד לא היה, עבדנו מביתו של ראש הוועד, בזמן שאשתו גיהצה את הסדינים בעמילן. בנוסף, ניהלתי גם את  החשבונות וכולם היו עוצרים אותי ברחוב לשאול שאלות, כך שהייתי ממש משרד מהלך. בכל מקרה, יש לי זיקה גדולה למקום".

קצרה היריעה מלתאר את פועלה של רנה, גם סקירה מקוצרת של הרזומה העשיר שלה בהחלט מרשימה. בצבא שירתה כראש הלשכה של עמוס חורב, עת היה קצין חימוש ראשי, (בהמשך כיהן בין השאר כראש אג"א וכנשיא הטכניון). בזמן שירותה הצבאי גם הכירה את בעלה, אל"מ יעקב שיפוני ז"ל, שהיה נספח צה"ל בלונדון.

רנה הייתה ממייסדי רשות הנמלים.  לאחר לידת בתה, נסעה המשפחה ללונדון, שם למדה יחסים בינלאומיים וארגנה לא מעט אירועים לנשות הדיפלומטים. במסגרת זו, הזדמן לה להיות מקורבת מאוד למשפחת המלוכה האנגלית, סעדה לא מעט בארמון בקינגהאם ואף הוזמנה מדי שנה ל"גארדן פארטי".

שימשה כדירקטורית במספר חברות, תחום אותו למדה באוניברסיטת בר אילן, ובהמשך למדה גם אסטרולוגיה סינית, פנג שוואי ואווטר .

בנוסף, עסקה רנה שנים רבות בהתנדבות, כשגולת הכותרת הייתה פעילות של  16 שנים בתזמורת הנוער של קריית אונו, בה ניגנו ארבעת ילדיה. הזדמנות לברר איתה מה הם אמרו על ההחלטה לעבור לדיור מוגן: "יש לי ארבעה ילדים, שתמיד אומרים לי 'אמא, תעשי מה שטוב לך' ולא ממש אומרים מה דעתם, אבל כמובן שהם תומכים בי בכל החלטה".

בהמשך הייתה עוזרת קשרי חוץ לראש עיריית ראשון לציון, מאיר ניצן. במסגרת זו הייתה אחראית לפרויקט ייחודי של קירוב לבבות, שהבשיל למפגש מרגש בין נערים מראשון לציון, משכם ומטורינו שבאיטליה. כיום היא מלמדת אנגלית ילדים בעלי קשיים ואף משחקת בתיאטרון מקומי.

"כשאני מסופקת אני מאושרת"

עם הכניסה לבית בגני תקווה אומרת רנה: "אני בטוחה שיהיו אנשים שיהיו קרובים אלי,  בדרך כלל מין מוצא את מינו. אני רוצה מאוד להיות פעילה, כמו למשל לארגן חילופי מכתבים בין דיירים בבתים מוגנים בארץ ובחו"ל, וכמובן גם בתחום התרבות. כאחת שאוהבת מאוד מוסיקה, תיאטרון ואימפרוביזציה, אשמח מאוד להקים בבית סדנה לתיאטרון ומשחק. בשורה התחתונה, אני לא יכולה בלי עשייה ומאוד נהנית ממנה. אני מאחלת לעצמי שאהיה מסופקת, כי כשאני מסופקת אני גם מאושרת"

%d7%a8%d7%a0%d7%94-%d7%a9%d7%95%d7%a4%d7%95%d7%a0%d7%99-1

צרו עמנו קשר