מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דייר מעניין - יעקב פרלמן

יעקב (86) ורעייתו צפורה גרים מזה 8 שנים בבית ברמת השרון. כבר בשבוע הראשון לכניסתו לבית, הקים לעצמו בית מלאכה קטן בסדנא לאמניות ותחביבים שנבנתה בבית בדיוק למטרה זו. יעקב מתמחה בעיקר בהכנת שרשראות, צמידים, ועגילים. כשהוא משחזר ומאלתר מתכשיטים ישנים. יעקב אינו נח לרגע ומוצא עניין רב ואושר גדול בתחביבו המבורך.
הסוד לחיים טובים של יעקב קיבל תוקף מדעי – ציור, פיסול ועבודת יד בגיל מבוגר מעוררים את התודעה, מפתחים מיומנויות מוטוריות ועשויים להגן מפני דמנציה – כך עולה ממחקר אמריקאי רחב היקף שנערך בארה"ב.

אמנות

עבודה עם הידיים – משפרת את המוח

חוקרים במרפאת Mayo ברוצ'סטר, מינסוטה, עקבו אחר 256 אנשים מעל גיל 85 במשך ארבע שנים.
המשתתפים דיווחו על השתתפותם בפעילויות אמנות, כגון ציור, ופיסול; מלאכת יד, כגון עבודה עם כלי חרס, קרמיקה, ותפירה; או פעילויות חברתיות שונות כגון הליכה לתאטרון, התרועעות ושימוש באינטרנט.
לאחר מספר שנים של מעקב, מעל לשליש מהמשתתפים פיתחו פגיעה קוגניטיבית קלה הגורמת לעתים קרובות לדמנציה. אולם מי שעבד עם הידיים בפעילות ואמנותית או בעבודת יד, הוריד את הסיכון לפיתוח סימני דמנציה ראשונים בעשרות אחוזים.

"המחקר שלנו תומך ברעיון שהעיסוק במוח עשוי להגן על נוירונים, או על אבני הבניין של המוח, מפני גסיסה. פעילות מוחית הקשורה בעיסוקים שבחנו מעוררת צמיחה של נוירונים חדשים, או מסייעת בגיוס נוירונים חדשים לשמירה על פעילות קוגניטיבית בגיל מבוגר". מציין ראש החוקרים.
המסקנה שלנו: אף פעם לא מאוחר מדי לפתח תחביבים חדשים או להעמיק בתחביבים קיימים הדורשים ריכוז, חשיבה ועבודה עם הידיים. יעקב היא ההוכחה הנצחת לכך.

אצלנו במגדלי הים התיכון, רשת דיור מוגן בישראל. מאמינים בהעשרה עצמית, פעילות עצמית המחדדת את החושים וגורמת לתחושת הגשמה עצמית. על מנת לענות על צרכי הדיירים העוסקים באמנות פתחנו סדנאות, חדרי יצירה ואזורי השראה. כל זאת על מנת ליצור סביבה מותאמת לאמנות ויצירה.

צרו עמנו קשר