מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דייר מעניין – בצלאל זיו – עוסה מנייר

הכירו אמן- בצלאל זיו, יליד 38, גר ויצר בפתח תקווה, חבר בעמותת אמני פתח תקווה. שרת 24 שנים בחיל האוויר ועוד 20 שנים כמנהל מרפאה בקופת חולים כללית.

דייר הבית בגני תקווה.

"מאז שאני  זוכר את עצמי", מעיד בצלאל, "תמיד אני עוסק באמנות ויצירה. מפסל בעץ, באבן, בברזל, מצייר, מעצב תכשיטים, סידורי פרחים ועוד."

בצלאל,  איש שקט ,נעים הליכות, מסביר פנים כשלצד צניעות והרבה ענווה מתגלה איש שהאמנות חיה בנשמתו ממש כצורך קיומי.

"אני עובד עם הרבה חומרים, אבל עיסת נייר אני עוד לא מכיר…נחשפתי אליה לראשונה בסדנה לעיסת נייר בבית" . אשתי תמיד כעסה על ערמות הזבל שהייתי מביא הביתה, אבל בשבילי זה לא היה זבל, זה זהב… זה החומר שממנו נולד חלום היצירה. בעיסת נייר החומרים זולים, קלים במשקלם ומאוד נוח ונעים ליצור איתם מה שרוצים. מצד אחד יש בחומר רכות, אבל כשזה יבש יש בו קשיחות ועמידות. מושכת אותי במיוחד הצבעוניות של הנייר גם כחומר גימור"

מעניין לראות איך בצלאל משלב בתוך עבודת הפיסול בעיסת נייר, שהיא טכניקה יחסית חדשה עבורו, גימור שהוא כל כך מיוחד וייחודי לו בצורת קולאז'. בעוד שרוב האנשים צובעים בצבעי אקריליק את עבודות הפיסול, בצלאל מקנה להם מראה ייחודי כשהוא "צובע" את הפסל בפיסות נייר קטנות שנבחרו מתוך ג'ורנלים צבעוניים.

בצלאל איש יקר, אדם מלא בטוב ונתינה שבדרכו הייחודית מציג נאמנות מאתגרת לחומר גלם פשוט וזמין ובידיים טובות ומלאות בחדוות היצירה, הוא הופך יש מאין , יוצר קסם ומפזר עלינו מלא השראה.

לאחרונה, הביא בצלאל לעצמו ולנו כבוד וגאווה כשזכה במקום ראשון בתחרות "לאבד את הראייה" מטעם חברת התרופות באייר.  חברת התרופות הבינלאומית באייר, הכריזה לפני מספר חודשים על תחרות בנושא –"איך זה מרגיש לאבד את הראייה" במטרה להעלות את המודעות לגילוי מוקדם וטיפול במחלת ניוון מוקולרי גילי הנפוצה בקרב האוכלוסייה המבוגרת. המשתתפים בתחרות הוזמנו להעלות לדף פייסבוק ייעודי שפתחה החברה, צילום של יצירה – פסל, ציור, צילום, וכל עבודת יד פרי יצירתם ולצרף הסבר מדוע בחרו ביצירה זו כמבטאת את תחושת הירידה בראייה שהם חשים.

היצירה שקבלה את  מירב ה"לייקים" זיכתה את היוצר בפרס כספי של 10,000 ₪ אותו העניקה לזוכה חברת באייר.

מתוך עשרות משתתפי התחרות, זכה בצלאל זיו דייר הבית בגני תקווה במקום השני

בצלאל, בן ה-80, תרם את הפרס בס"ך 5000 ₪ לילד אוטיסט.

" לאחרונה אני מרגיש ירידה בראיה וזה מקשה עלי ביצירה". ובכל זאת, בצלאל בחר שלא להיכנע למגבלה ומקפיד לעסוק ביצירה במסגרת פעילותו בבית.  "היצירה שבחרתי להציג בתחרות היא  של מעיל עשוי כולו מניר אותו אספתי  מעיתונים ישנים.  אני שמח מאוד שזכיתי, מתנה יפה ליום הולדתי ה- 80 . אני מאושר שאני יכול לשמח ילד נוסף שזקוק להרבה אהבה ואתרום לו את הזכייה".

צרו עמנו קשר