מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות אמנותית בגיל השלישי - דוריס משיח אמנית

פעילות אמנותית בגיל השלישי

מאז שדוריס משיח, דיירת הבית שלנו בגני תקווה זוכרת עצמה, תמיד היה לה עיפרון ביד- מציירת. כבר בגיל שבע, בילדותה בסקוטלנד, זכתה דוריס בפרס ראשון בציור. מאז לא פסקה לצייר כשתחנות חייה השונות מהוות עבורה השראה לציורים. לאחרונה ננעלה תערוכת עבודות גדולה שלה בגלריה "אוסף פרטי". גלריית הבית בגני תקווה ו2 עבודות שלה מתוך הסדרה "מכוניות לנצח" נבחרו לייצג אותה בתערוכה בברלין בנושא אמנות ישראלית. "כבר בגיל 7", מעידה דוריס בגאווה, "קבלתי פרס ראשון כשציירתי פסנתרנית ומשם המשכתי הלאה. הסביבה סיפקה לי חומר לציורים. הייתי בת למשפחת  חקלאים ותמיד ציירתי פרחים, שדות ועלים. כשהתחילו לבנות מסביבנו בתים, ציירתי פועלים אם קסדות ובטון. הסביבה השתנתה ואיתה גם הציורים שלי. אין לי הסבר מיוחד לחיבתי למכוניות אבל מה אנחנו היום ללא גלגלים. פינה חמה ומיוחדת בליבי למכוניות וינטג'.

גם אנשים עבורי זה נושא ללא סוף- נשים ילדים וגם כלבים הכל מדגדג לי בידיים להעביר לקנבס.

בציורי אני עובדת בכמה טכניקות-  צבעי מים, אקריליק, פסטל, שמן וגם קולאז'ים".

אכן גאווה רבה!! בעיקר כשדוריס מקפידה לפתח ולהמשיך בתחביב גם כיום כשהיא אשה מבוגרת. מסתבר שאין גיל ליצירתיות. פעילות אמנותית בגיל השלישי תורמת באופן ישיר לשמחת החיים, כושר למוח ומשפרת את אורח החיים. "מעולם לא למדתי אמנות בצורה מסודרת אבל תמיד השתתפתי בסדנאות של טובי המורים בארץ ואני אסירת תודה להם"

זה לא סוד שבגיל השלישי יש לא מעט זמן פנוי ובדיור כאן נכנסת האומנות. שעות הפנאי של דיירים הגרים בדיור מוגן מאפשרות להם לקחת חלק פעיל במגוון רחב של פעילויות ואמנותיות כגון חוגי אמנות, פעילויות העשרה, סדנאות יצירה, הרצאות מקצועיות, טיולים בגיל המאוחר ועוד. חוגי האמנות השונים כוללים בין היתר – ציור, קרמיקה, פיסול בנייר, הרכבת חלקים ישנים, ציור ועוד.

אנו במגדלי הים התיכון מעודדים את הדיירים לקחת חלק בפעילויות השונות, לפתח תחביבים ישנים ולגלות חדשים. כל זה על מנת  להעלות את רמת החיים, לשמור על צלילות וכן לאמן את המוח באופן קבוע.

צרו עמנו קשר