מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דייר מעניין: זאב פטר אנגלר – אמן פופ ארט בן 80

לזאב לא הייתה ילדות כמו שאנחנו מכירים. כילד הוא שרד אירועים קשים שאילצו אותו להילחם על חייו כבר בגיל שנה, כמבוגר הוא עבד בעבודת כפיים כמנהל מפעל משאבות בתל אביב. אולם לצד העבודה הקשה והיומיומית במפעל הוא מצא את הכוח והרצון והתחיל ליצור אומנות.

"מאז ומתמיד לא יכולתי להשתעמם", מעיד על עצמו היום אנגלר שחגג לאחרונה 80, "אפילו לפני ארבעים שנה הייתי יוצא מהבית עם תיק מלא חפצים ישנים למפעל כדי שיהיה לי מה לפרק ולחבר מחדש. לפני כעשור הייתי מוגבל בתנועה בגלל בעיות בעמוד השדרה וחיפשתי תעסוקה בבית, התחלתי לפרק את הטלוויזיות הישנות שלי ולחבר לחפצים אחרים.

מה שקיבלתי היה משהו שהוא לא ציור ולא תמונה אלא יצירה תלת מימדי. השתמשתי בחפצים כמו פעמון, משקפיים, כובעים, לוחות אלקטרוניים וגם בצעצועים של הנכדים שלי ויצרתי אמנות". מי שנתנה שם למה שהוא יוצר הייתה מיכל סדן, מפיקת תערוכות יחודיות ומגלת אומנים. "מיכל היא האישה שגילתה את האמנות שלי וכיוונה אותי לאמנות הפופ-ארט", אומר בתודה אנגלר, "היא למעשה לימדה אותי שמה שאני עושה זה פופ ארט. סדן חיברה אותי עם אוצרת בלונדון שנתנה לי את ההזדמנות הראשונה להציג סט תמונות שיצרתי ואני חב לה את כל הידע שאפשר לי להגיע לתערוכה ולהציג את האמנות שלי".

"בעבודתי אני משלב בחפצים יומיומיים אבל מוציא אותם מהשימוש המוכר לנו, לעיתים אני משלב כפתור המפעיל קול או צליל ויוצר משהו אחר מכל החפצים יחד".

דיור מוגן

צרו עמנו קשר