מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דייר מעניין בבית ברמת השרון – נחום צ'רניחובסקי

הצילום, הוא חוויה אישית סובייקטיבית, אולם יש לו בכל זאת כללים למשיכת עין הצופה. שבירת הכללים היא החוויה האישית של הצלם והיא זו שגם תקבע את רמת משיכת המתבונן ביצירה. נחום צ'רני, דייר הבית ברמת השרון הוא דוגמא קלאסית להגדרה זו.

 

נחום, צלם חובב שפיתח טכניקה מעניינת במיוחד באמנות הצילום, נמנה על קבוצת "הצלמים של דורון" ולקח חלק בסדנא שקיימנו לקבוצת צלמים מהרשת. שם התוודינו לראשונה לכשרונו ונעים הליכותיו. בניגוד לצלמים של היום, בדור הדיגיטלי, "דור הפילים" שלנו זוכרים ומוקירים את ימי הפילם שחור לבן. 24 עד 36 תמונות בפילם. וכשזה נגמר –תם הליך הצילום. כל תמונה נמדדה ונבדקה "לא לבזבז פילם".  היום למעשה פחות מצלמים ויותר  מקליקים. ברשתות החברתיות עולות מידי יום מעל מיליארד תמונות!!!  לכל אחד מכשיר טלפון חכם המצויד במצלמה דיגיטלית שמפיקה תוצאות בהחלט טובות. וגם צלמים מקצועיים המצוידים במצלמות דיגיטליות משוכללות, מה שמאפשר להקליק ולצלם ללא גבול וללא מגבלה. אז מה עושה את צילומיו של נחום לכל כך מיוחדים: "בשנת 2009 יצאתי לגמלאות והתחלתי להקדיש יותר זמן לאמנות. אהבתי לצלם וגם לצייר והתחלתי לחבר את שתי האהבות. זה התחיל בעיבוד צילומים שלי בעזרת תוכנות ציור לציורים כשההשראה לציור היה הצילום והדימוי שהוא יצר אצלי. התחלתי לצלם תמונות של השתקפויות בשילוב חשיפה ארוכה והנעת המצלמה לצורך קבלת צילומים אבסטרקטים. צילומים אלה הוצגו בתערוכה שהייתה לי בבית יד לבנים  ברמת השרון ב-2010. בשלב מסוים נתקלתי בצילומים של חברה בקבוצת אמנים בדה מרקר שנעשו בשיטה של חשיפה כפולה על פריים אחד. התברר לי שיש לי פונקציה כזאת במצלמה שלי מתוצרת אולימפוס. מרגע זה החלטתי שאני יכול לשלב בין הציור והצילום ע"י ציור של נושא מוביל וצילום הציור (או חלק ממנו) בחשיפה אחת ובחשיפה השנייה לצלם משהו מהסביבה שישתלבו ליצירה אחת.  זיהיתי את האפשרות הזו גם לצורך קבלת צילום סביבתי לצורך העברת הסביבה מכמה היבטים. של מה שהיה שם. אלו הם 'הצילורים' שלי".

צרו עמנו קשר