מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

דייר מעניין - נחמיה שקדי

"בשנת 1967 שירתתי בפיקוד מרכז כקצין מבצעים צעיר בדרגת רב סרן.  ירושלים הייתה כלולה בפיקוד מרכז שלא היה  אמור להשתתף ולקחת חלק במלחמת ששת הימים.

בבוקר המלחמה,  הייתי בבור הפיקוד בתדריך של רמ"ח מבצעים. בסוף התדריך קרא לי אליו האלוף חקא (יצחק חופי, לימים ראש המוסד) ואמר לי 'תגיד לאלוף שלך לשבת בשקט ולא להתגרות בירדנים, אתם לא משתתפים במלחמה!'

מהבור נסעתי לרמלה כשאני מקלל ברוסית-  המלחמה ברחה ממני, בשביל מה פעלתי כל השנים…?"

באותה תקופה לפיקוד מרכז הייתה תכנית מבצעית שנקראה "פרגול" הייעוד שלה היה – אם יירצח המלך חוסיין,  פיקוד המרכז יתפוס שליטה על ירושלים כולל כיבוש ארמון המלך בצפון העיר ועד לדרומה כולל החיבור להר הצופים.  למבצע זה יועדו  היחידות הסדירות:

  1. חטיבה 35 של הצנחנים
  2. חטיבת גולני
  3. חטיבה 7

גדודי התותחנים הסדירים

הגדולה הייתה שבסופו של דבר, הכיבוש עצמו בששת הימים נעשה ע"י חטיבות מילואים כשהאלוף עוזי נרקיס הוא זה שבסופו של דבר השפיע על הרמטכ"ל רבין לפתוח במלחמה ולהיכנס לקרב הכיבוש של העיר.

"בשעה 12:00 בצהרי יום 5.6.67 החל הקרב והמפקדה עברה לבנייני האומה משם ניהלנו את הקרב על שחרור ירושלים. הכל התנהל בקור רוח ובשקט ללא מהומה, נתנו פתרונות לכל בעיה שעלתה מהשטח. כשקיבלנו דיווח שהכותל בידינו הייתה התרגשות גדולה שלוותה גם  במהומה בפיקוד כשהרב גורן רצה להגיע עם ספר תורה לכותל.  אני אישית  הייתי רתוק לתפקיד בפיקוד ולכן הייתי בין האחרונים להגיע לכותל בסיום המלחמה"

בסוף שירותו הצבאי שימש נחמיה כמפקד מחוז ירושלים בדרגת אלוף משנה.

כבוד גדול ומרגש במיוחד חווה נחמיה שקד השנה, שנת השבעים למדינה,  כשנבחר להדליק את משואת פיקוד מרכז בטקס בגבעת התחמושת ליום ירושלים. אכן  איש נדיר! ולנו חוויה וכבוד שזכינו לדייר כה מעניין, צנוע  ומיוחד.

צרו עמנו קשר