מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

צבירת ביטחון בגיל השלישי

מבוגרים רבים מגיעים לגיל בו הם נפגעו רבות מחברים ומאנשים שונים, ומגיעים לשלב בחיים בו הם חשים בודדים, אך אינם מוכנים לתת שוב אמון באף אדם. מתוך הניסיון שלהם, הניסיון הרע שחוו עם בני אדם אחרים במהלך חייהם, הם מעדיפים להישאר בודדים, אפילו כאשר מצב זה פוגע בהם, ולא להיפתח אל היכרויות חדשות או אל חברים חדשים. כך הם מרגישים בטוחים יותר, מרגישים כי איש לא יוכל לפגוע בהם שוב, גם אם אין זה נכון.

ביטחון עצמי בגיל השלישי

ביטחון בגיל השלישי 

כל אדם, ולא משנה באיזה גיל, ראוי שלא יישאר בודד. הבדידות מבגרת את הנפש של האדם, גורמת לו למרירות רבה ויכולה להשפיע לרעה על בריאותו הנפשית ואפילו על בריאותו הפיזית. לכן, אצל מבוגרים אשר מעדיפים לשמור על הבדידות ואינם נפתחים לחברים חדשים, כדאי מאוד לפתח את הביטחון מחדש ולעודד אותם להיפתח ולא לוותר על האופציה לזכות בחיים חברותיים ומהנים יותר.

מעבר אל דיור מוגן – האופציה הנכונה ביותר

רבים חושבים כי דיור מוגן הוא מקום אפרורי ומוזנח, מקום בו האדם המבוגר יתבגר עוד יותר ויחוש בבדידות רבה יותר, אך המציאות מראה שתפיסה זו רחוקה מהמצב בפועל. דיור מוגן יוקרתי בו יש הקפדה על יצירת אווירה חברותית, על פעילויות שונות ועל סביבה איכותית, יכול לשפר בצורה משמעותית מאוד את איכות החיים של האדם ואת ההנאה שלו מהחיים בכל יום מחדש.

מעבר אל מקום מאורגן המתאים לבני הגיל השלישי, מקום בו בני גיל הזהב יכולים למצוא חברים באותו טווח גילאים, פעילויות שונות ומגוון רחב של הנאות קטנות, הינו מקום שכדאי לעבור אליו בגיל מבוגר. אנשים רבים חושבים כי אם ההורה שלהם אינו מפתח כישורים חברתיים או שאינו מציג רצון להיות מעורב בפעילויות חברתיות, דיור מוגן כלל לא יתאים לו, אך הם יוכלו להיווכח בשינוי שיחול בו אם רק יאפשרו לו לחוות אותו. עם המעבר הוא יכיר אופציות אחרות, אט אט הוא יכיר חברים חדשים וייפתח לעולמות שלא הכיר בעבר. הדבר יפתח בו את הביטחון העצמי ואת הביטחון בסובבים אותו, ויאפשר לו ליהנות גם בגיל מבוגר, גם לאחר שנפגע פעמים רבות במהלך החיים, מחיים הרבה יותר טובים ואיכותיים ומסביבה תומכת שהוא יתקשה למצוא במקום אחר.

עבודה עם אנשי מקצוע מומחים

מעבר לסביבה החברתית שאי אפשר להתעלם ממנה הקיימת בדיור המוגן, במקום גם ישנם אנשי מקצוע אשר מכירים את התופעה ויודעים כיצד לסייע לאנשים מבוגרים הסובלים ממנה. הם יוכלו לשוחח עם האדם ואט אט לשלב אותו בפעילויות חברתיות שונות בכדי לאפשר לו להיפתח ולהסיר את המחסומים שהציב עד כה. בצורה הזו, תוך זמן קצר יחסית הוא ייצור חברויות חדשות וייהנה מחיים מלאי עניין ומיוחדים יותר.

בנוסף, מחקרים רבים מוכיחים כי חברויות תורמות להארכת תוחלת החיים של כל אדם. אנשים מבוגרים אשר נשארים בודדים ומסוגרים בבית במשך זמן רב מאבדים את שמחת החיים שלהם ואת הרצון לחיות, ונותנים להזדקנות להשתלט עליהם ולקצר את תוחלת החיים שלהם באופן משמעותי. לעומת זאת, מבוגרים בעלי חברים חשים שמחת חיים רבה יותר, רצון לקום בבוקר וליהנות מהיום שלפניהם ונלחמים בזקנה, דבר שללא ספק מאריך את תוחלת החיים שלהם, משפר את איכות חייהם וגורם להם להרגיש טוב יותר, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית.

צרו עמנו קשר