מעניין לחיות פה | 9167*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

הבית ברמת השרון: אירוע מעניין- פתיחת התערוכה "פסלים בתנועה"

צופיה נהרין חיה ונושמת ריקוד במשך כל חייה, התנועה עבורה הינה דרך חיים. שנים רבות העניקה צופיה חינוך אמנותי בתחום התנועה, המחול והמוסיקה בישראל. היצירה האמנותית והחינוכית שלה מתבטאת ביצירת כוריאוגרפיות ובפיתוח דרכים ייחודיות למפגש יצירתי בתנועה של היחיד עם עצמו ועם סביבתו. במהלך כל חייה צופיה הנחתה מפגשים שעסקו בחיבורים אלו ובמתן חינוך דרך מחול לילדים צעירים, לרקדנים מקצועיים, לסטודנטים, למורים בכלל ולמורי מחול בפרט.

צופיה כתבה ביקורות מחול בעיתון הארץ ועמדה בראש סל תרבות במשך כמה שנים. כמו כן, הוציאה לאור את הספר הזמנה למחול המלווה ומדריך מסע של חיפוש אחר יסודות היצירה בתנועה לעידוד תהליך היצירה האמנותית. מה שידוע פחות על צופיה הוא, שהיא גם מפסלת מגיל צעיר בחומר חרסיתי (חימר). בתערוכה שלפנינו מוצגים פסלים שעברו תהליך יציקה והם מהווים ביטוי לחיבור האמנותי של צופיה ביחס לתנועה. פסליה מאופיינים בדינמיות ובזרימה בזכות הבלטת קווי התנועה של הגוף האנושי, תוך ויתור על פרטים כמו פנים. בולט בהם הקשר שבין חלל וגוף. הפסלים נראים אחרת בשינוי כיוון וגובה ולכן, חלקם הוצבו על משטח עגול מסתובב והצופה מוזמן להניע אותו ולהתרשם מהתנועתיות של הפסל.

את רוב העבודות בתערוכה זו יצרה צופיה לאחר שיצאה לגמלאות. "כשמתבוננים בפסלים המעטרים את הבית- הפסלים יוצאים במחול. כל פסל הוא יצירת הגוף בדממה ללא מילים. כל פסל מעורר השראה, מאחוריה מסתתרת גמישות לבו של האדם. עבודות יפהפיות מסקרנות ומרגשות שמשאירות טעם של עוד". (ורדה זיו, מנהלת תרבות)

צרו עמנו קשר