מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

הכן את עצמך לחורף

עם הגיעה של עונת החורף כולם נכנסים לכוננות ספיגה: עם הגשם, עם הסופות ועם הקור מגיעות גם מחלות החורף הידועות לשמצה. מחלות החורף מהוות מטרד ממשי עבור כולנו, אך כשמדובר באוכלוסיות מסוימות הן עלולות להוות עבור המשתייכים אליהן סכנה בריאותית של ממש: אנשים מבוגרים, ילדים, חולים במחלות כרוניות ובעלי מערכת חיסון חלשה עלולים להיפגע ממחלות החורף באופן משמעותי. לכן, בעוד שכולנו צריכים להכין את עצמנו לחורף כדי לצמצם את המפגע המטריד – המבוגרים, הילדים והחולים שבינינו צריכים להילחם הרבה יותר חזק. אז איך עושים זאת? איך מתכוננים לחורף ומקטינים את הסיכוי להסתבך עם מחלות מיותרות?

חורף

בטרם ננחה אתכם איך להתכונן לחורף ומה עליכם לעשות כדי להכין את גופכם למלחמה בווירוסים מחוללי המחלה, חשוב שנבין למה בחורף אנחנו יותר חולים.

למה בחורף חולים יותר?

יש מגוון סיבות הגורמות לנו לחלות דווקא בחורף. מחלות החורף המתאפיינות בנזלת, בשיעול, בחום גבוה ובכאבי שרירים נובעות מהדבקה בווירוסים ובחיידקים. בחורף, החללים סגורים ואינם מאווררים, לכן אנו נחשפים אל המזהמים הרבה יותר. בנוסף, אותם וירוסים וחיידקים משגשגים ושורדים כשהאוויר קר ויבש, והוסיפו לכך את העובדה שהאוויר היבש מייבש גם את ריריות האף שלנו ולכן מחליש את יכולתנו למנוע מן המזהמים לחדור לגופנו.

איך תפחיתו את הסיכון לחלות החורף?

הקפידו על מערכת חימום יעילה – אירופאי שמגיע לביקור בישראל נדהם כמה קר לו. זה אולי מגוחך שאדם שרגיל למינוס שלושים מעלות בחורף רועד כמו עלה נידף בחורף הישראלי. הסיבה לכך היא הבידוד ומערכות החימום בישראל: בעוד שבמדינות אירופה חללים סגורים אטומים ומחוממים היטב בחורף, הישראלים סומכים על תנור ספירלה זעיר ומבקשים ממנו חום ונחמה. אם תחממו את הבית היטב ותקפידו על טמפרטורה נוחה, תקטינו את הסיכוי שלכם לחלות. למרבה המזל, גמלאים החיים במסגרות של דיור מוגן יוקרתי נהנים ממערכות חימום יעילות המסייעות להם בעניין.

  • התחסנו נגד שפעת – החיסון נגד שפעת זמין ויעיל: ניתן להתחסן בחינם בכל אחד מסניפי קופות החולים, ומומלץ להקדים רפואה למכה, תרתי משמע.
  • פיתחו חלון – אמנם חשוב שבחלל סגור – בבית ובמשרד – תיהנו מטמפרטורה נוחה, אך יש להקפיד לאוורר את החללים מעת לעת ולאפשר תחלופה של אוויר.
  • הקפידו על היגיינה – השתעלו לתוך המרפק, שטפו ידיים מספר פעמים ביום ונקו את הבית: כך תצמצמו את סכנת ההדבקה בנגיפים מחוללי מחלה.
  • הקפידו על שינה מספקת – שגרת שינה חשובה לבריאות הכללית של האדם, ובחורף ידועה כמחזקת את הגוף והופכת אותו לעמיד יותר בפני זיהומים. על כן, הקפידו על שנת לילה מספקת ופנקו את עצמכם במספיק שעות שינה.
  • הכינו מענה לצרכים מיוחדים – כשמדובר בילדים קטנים – יש לשמור על טמפרטורה קבועה בחדר, שאיננה עולה על 23 מעלות, ולהימנע מחימום יתר. כשמדובר בפעוטות ובילדים גדולים יותר, חשוב שלא לשולחם חולים לבית הספר כדי למנוע את הדבקת חבריהם לכיתה.

כשמדובר בקשישים, ודאי כאלה שאינם זוכים לגור בפרוייקט דיור מוגן יוקרתי, יש לבצע היערכות כוללת לחורף, תוך מתן מענה לכל הצרכים: חימום מיטבי, הצטיידות בתרופות מבעוד מועד (מבוגרים מתקשים לצאת מהבית בימי החורף), הצטיידות באמצעי תקשורת (טלפונים וכפתורי מצוקה), הצטיידות בתאורת חירום, מעקב אחר מצב הרוח והמצב הרגשי-נפשי של בני הגיל השלישי (דכאון עונתי נפוץ באוכלוסייה זו) וסיוע תכוף לקשיש – הכנת אוכל, רחצה, ליווי לקניות, סיוע רפואי וכדומה.

צרו עמנו קשר