מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

זוגיות בגיל השלישי

מחקרים רבים מדברים על כך שגם אנשים אשר בגילאי המעבר נמנעו מיצירת קשרים זוגיים חדשים, מתחילים להיפתח לכיוון של זוגיות חדשה לקראת הגיל השלישי. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות מאוד – החל מהרצון לא להיות לבד לאחר היציאה לפנסיה, דרך הזמן הפנוי הרב אשר נוצר בגיל הזה ועד הצורך הרגשי והפיזי בבני זוג, וכן הלאה. בכל מקרה, יצירת קשר זוגי בגיל השלישי הנה חשובה מאוד עבור כל אחד ואחת ויכולה לתרום באופן ישיר ומהותי מאוד לאיכות החיים של רבים.

 זוגיות מתחילה בדיור מוגן

כמובן, יצירת קשר זוגי בגיל מבוגר, במיוחד לאחר שנים רבות ללא קשרים כאלו, איננה דבר פשוט. לכן, כדאי לסייע כמה שניתן לאדם המבוגר ליצור את הקשרים הללו בצורה טובה ונכונה.

 מעבר אל דיור מוגן

מעבר אל דיור מוגן נשמע לרבים כמו עונש, אך בפועל, אם מדובר בדיור מוגן איכותי ויוקרתי, יכול להיות שהמעבר הזה הוא מה שיהפוך את החיים של האדם המבוגר להרבה יותר טובים ומאושרים. קשרים זוגיים רבים נרקמים במגורים של דיור מוגן, ובמקומות הללו כל המבוגרים מרגישים צעירים שוב, וכישורי החיזור מכים בהם שנית, מה שללא ספק תורם לאופטימיות רבה, להתעוררות של כוחות נפש ובכלל – להרגשה צעירה שתורמת גם לבריאות הנפשית והגופנית של האדם.

לכן, אם יש לכם הורה מבוגר, שזה מכבר יצא לפנסיה ונותר בודד מאוד, מעבר שלו אל דיור מוגן יוקרתי ואיכותי ברמה גבוהה יכול להיות הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות עבורו.

 שמירה על הקשר הזוגי

קשרים זוגיים בגיל השלישי יכולים להתפתח בצורה מהירה מאוד, ולעתים אלו שיקשו את היווצרות הקשר הם דווקא הילדים של בני הזוג. במקרים רבים קשה לילדים לקבל את העובדה שלפתע, לעת זקנה, ההורים שלהם נכנסים לזוגיות חדשה, ורבים מהם תוהים האם לאחד מהצדדים יש איזה שהוא אינטרס אישי בקשר הזה.

 יחד עם זאת, אותם ילדים חייבים להבין כי מתוך הרצון לדאוג להורים היקרים שלהם, הם פעמים רבות יכולים לפגוע בהם. ממש כמו שצעירים זקוקים לקשר זוגי, בין אם הוא מחייב ובין אם לא, הדבר נכון גם לגבי מבוגרים, ואפילו במידה רבה יותר. בעוד צעירים יכולים להעביר את זמנם הפנוי בין עבודה ללימודים ולחברים, ולשכוח מהצורך בזוגיות כמעט לחלוטין, עבור מבוגרים אין זה עניין כל כך פשוט, ופעמים רבות זה כל מה שנותר להם. לכן, אתם יכולים לבדוק את מהות הקשר ולנסות להבין האם מדובר בקשר אמתי או אינטרסנטי, אך בסופו של דבר חשבו רק על מה שיעשה טוב להורה שלכם, שזה בדיוק מה שהוא עשה עבורכם במשך כל חייו.

צרו עמנו קשר