מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

שיפור הזיכרון בגיל השלישי

אין ספק כי רבים אשר מגיעים לגיל השלישי מתחילים לסבול מבעיות בזיכרון. אחד מהסימנים של הגוף בעת ההתבגרות קשור לבעיות זיכרון, אך אין זו גזירה משמים. בעזרת תרגול והשתתפות בחוגים שונים לשיפור הזיכרון, גם מבוגרים יכולים להאט את קצב השכחה ולחזק את יכולת הזיכרון שלהם בצורה מרשימה. היום ניתן למצוא מגוון רחב של חוגים למבוגרים המיועדים לשיפור הזיכרון, במאמר זה תוכלו ללמוד קצת יותר על החוגים הללו ועל העיקרון שעומד מאחוריהם.

חוגים עם אנשי מקצוע מהתחום

חוגים אשר יכולים לסייע למבוגרים לשיפור בעיות הזיכרון הם חוגים אשר מועברים על ידי אנשי מקצוע מהתחום. בחוגים הללו נכללים משחקים שונים ופעילויות מגוונות, אשר כל המטרה שלהם היא לשפר ולשמר את הזיכרון. ממש כפי שבגילאים צעירים משחקים עם הילדים משחקי זיכרון בכדי ליצור את הכישורים הנדרשים לפיתוח הזיכרון, כך גם בגיל המבוגר, כאשר הזיכרון נחלש, הפעילות הזו מסייעת בשימור הזיכרון הקיים ואף בשיפור הכישורים בתחום זה.

איך לשפר את השינה שלנו

בנוסף, בחוגים הללו המבוגרים לומדים על בעיות הזיכרון ועל ההתמודדות איתן, דבר שיכול לסייע להם גם לזהות מקרים של הידרדרות במצב הזיכרון שלכם, וגם לבצע תרגילים שונים במהלך היום יום בכדי לחזק את הזיכרון כמה שרק אפשר. כמובן, היום ניתן למצוא מגוון רחב של חוגים כאלו בארץ, כאשר חלק מהם הנם חוגים פרטיים וחלק נערכים במועדונים למבוגרים או בדיור מוגן כחלק מפעילויות ההעשרה של המתגוררים במקום.

 חיזוק של הזיכרון באופן עצמאי

מלבד חוגים למבוגרים, כל אדם בגיל השלישי יכול לעבוד על הזיכרון שלו בעצמו בכדי לחזק אותו. ישנם תרגילי זיכרון שניתן לתרגל בבית ומגוון רחב של אפשרויות ללמידה עצמית של הדרכים לחיזוק הזיכרון של כל אדם מבוגר. גם אנשים מבוגרים אשר משתתפים בחוגים הללו, כדאי להם לבצע את הלמידה העצמית בבית, וככל שהם ילמדו יותר וידאגו לבצע חזרות בבית – הם יוכלו להרגיש שיפור משמעותי ביכולות הזיכרון שלהם, דבר שישפיע באופן ישיר על איכות החיים שלהם.

קראו ספרים – וכמה שיותר

אחד הדברים שיכולים לסייע בצורה משמעותית לשיפור הזיכרון, במיוחד בגילאים מבוגרים, הוא קריאה של ספרים, אבל לא סתם קריאה. קריאה מעמיקה של ספרים וחזרה על הספר הנקרא יכולות לסייע רבות בשיפור הזיכרון, ולכן לרבים מבני הגיל השלישי כדאי להיות חברים במועדוני קריאה. במועדונים הללו נערכים חוגים למבוגרים בהם בכל מפגש על המשתתפים להגיע לאחר שקראו ספר מסוים שהוסכם בקרב כולם, ובמפגש עצמו נערך דיון על הספר, מה שמצריך מכל משתתף אימוץ של הזיכרון.

צרו עמנו קשר