מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

חממת היזמות

יזמות בדיור מוגן

 

מי אמר שנס לחמנו, מי אמר שעבר זמננו, אמנם נאמר "מפי עוללים ויונקים ייסדת עוז", אך מי מהעוללים ישווה לנו בניסיון, בחוויות, בשיקול דעת, בפרספקטיבה ארוכת טווח המאפשרת לנו להשקיף ממרום גילנו ולהבחין בין טפל לעיקר ובין חשוב לדחוף ולחשוב בנחת וביישוב דעת.

אומרים עלינו הזקנים כאילו אנו חווים ילדות שנייה ואכן רבים מאתנו מתבוננים אל מרחבי החשיבה ומפליגים בעיני דמיוננו למחוזות מופלאים ומרוחקים, משחזרים זיכרונות, תוהים מה עשינו, מה יכולנו לעשות ומה נותר לנו לעשות. כל זאת מלמדנו על העושר העצום והלא מנוצל, הצבור בכל אחד מאיתנו.

מי כמונו יודע להתמודד עם מצבים של חוסר ודאות, הדורשים חשיבה יצירתית של טיפול בבעיות מורכבות, חשיבה דינמית, העזה, לעיתים מקוריות ומעל לכל התמדה. שאלמלא זו, לא היינו מגיעים לכאן ונהנים מהישגנו עד כה.

מכאן ואילך נוכיח שאנו מסוגלים ליותר, יכולים, רוצים ומסוגלים להמציא את עצמנו מחדש!!

לרבים מאתנו מתגלגלים בראשינו רעיונות יצירתיים כאלה ואחרים  ואנו תוהים לעיתים כיצד ניתן להוציאם אל הפועל. להפוך רעיון למוצר, לשירות, למשהו מעשי המביא תועלת. לכולנו יחד מצבור עצום של ניסיון וידע שיש לעודדו למצוא פתרונות לאתגרים  העומדים בדרכנו, להתאמן בהשבחת החשיבה בכל הזדמנות ולחבר מצרפי מידע "בלתי הגיוניים"  בכל הזדמנות. לעיתים זה משעשע, מצחיק, משמח, מלהיב, מאתגר, חדשני ובעיקר- מאד רציני.
המצאות מפתחים בימינו ב"חממות" בדרך דומה לזו שמגדלים ירקות ופרחים. התהליך הוא פשוט יחסית, מגיע בחור צעיר עם רעיון, מצליח לשכנע בעלי עניין שהם בדרך כלל גם בעלי ממון להשקיע בפיתוח הרעיון, אלה ממנים חממה או startup , שוכרים צוות עובדים המשקיעים עצמם בעבודה נמרצת מתוך מגמה להוציא לפועל את "המצאת המאה" לעשות  exit  ולהתעשר.

אז מה, רק הם יכולים, לא! גם אנחנו "הזקנים" (אולי בגיל אבל לא בשכל),  יכולים ומסוגלים להגשים חלומות להעלות רעיונות ולקרום עליהם עור ועצמות. נשב אתם יחד בנים בנות נכדים ונכדות,נעלה רעיונות ונפרה איש את רעהו .והחוט המשולש לא רק שלא ינתק אלא גם יתחזק.

הבה ננצל את ההזדמנות שיוזמת הנהלת ה"מגדלים", המוכנה להשקיע בפיתוח וטיפוח רעיונות יצירתיים בקרב הדיירים, בשיתוף מלא של צוותי הבתים ונרתם כולנו ל"מיזם החממות" האמור להכניס רוח חדשנית, שמחת חיים וחדוות היצירה, חשיבה המצאתית, יוזמת שבכל מקרה שכרה בצידה.

אנו מנחי המיזם דרוכים, נלהבים ומוכנים לצאת לדרך.

לאלה הספקנים שבינינו נזכיר שרוב מקבלי פרס נובל הם בני גילנו. אז הבה נקום, נתנער ונוכיח לצעירים למה אנו מסוגלים להגיע.

"אני מזמין אתכם לצעוד איתי למסע קסום ומרתק בדיור מוגן מגדלי הים התיכון – יחד עם בני משפחותיכם ולהצטרף לפרויקט חשיבה יוצרת זה. אין צורך בידע מוקדם או בניסיון. אין אפילו צורך ברעיון. רק אתם וניסיון חייכם.

בואו ותופתעו לגלות איזה אוצר שלא יסולא בפז טמון בכם."

*יוסי פשר, מומחה ומוביל בארץ ובחו"ל בתחום הפיתוח הארגוני. מזה ארבעים שנה עוסק בתכנון ויישום פרויקטים שונים ופיתוח מנהיגות. מומחה בין היתר באימון ויעוץ אישי וכן בסדנאות בכל תחומי הניהול. יוסי עיצב ויישם תוכניות שונות עבור צה"ל והמכללה לקצינים בכירים של משטרת ישראל. הנחה ואימן בין היתר את הצוותים שניהלו מו"מ על הסכם "עזה וירחו תחילה" על סוגיות הים, האוויר והיבשה. בעל תואר שני בחינוך מבוגרים מ- "Wayne State University" בדטריוט,  תואר .B.A בהיסטוריה ולימודי מקרא מאוניברסיטת תל- אביב  ותעודת הוראה מהסמינר למורים ע"ש לוינסקי.

צרו עמנו קשר