מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

שמירה על הבריאות בגיל הזהב

הבריאות חשובה לכולנו ובגיל הזהב עולה ומעצימה החשיבות בהקפדה על אורח חיים בריא.

רוצה לדעת כיצד למנוע מחלות ותופעות בריאותיות שונות השכיחות בקרב בני הגיל השלישי?

רוצה ללמוד כיצד ניתן לשמור על אורח חיים בריא ואף להאריך את תוחלת חייכם?

מודעות היא שם המשחק בכל הנוגע לבריאות שלך וביצוע בדיקות תקופתיות, אשר נותנות אינדיקציה לגבי חוסרים וליקויים עוד בטרם התפתחותם, יתרמו למניעת תחלואים ולשמירה על הבריאות שלך לאורך שנים רבות.

מכאן הדרך לשיפור איכות החיים סלולה ובטוחה ובמגדלי הים התיכון נותנים לכך דגש.

בכל בתי הרשת במגדלי הים התיכון, רשת דיור מוגן ארצית, פועלת מרפאה צמודה אשר מספקת שירות לדיירי הבית.

במרפאה ניתנת לדיירים האפשרות לערוך את הבדיקות הרפואיות הנדרשות מבלי שיצטרכו לעזוב את הבית ובמקום ניתן יחס אישי, מקצועי ומסור לכל דיירת ודייר.

nord10

הבדיקות התקופתיות שמומלצות בגיל הזהב
בדיקה תקופתית וסקירת תרופות קבועות – רבים מבני גיל הזהב צורכים תרופות במשך תקופות ארוכות. בדיקה שגרתית וביקור תקופתי במרפאה, יתנו לכם תמונת מצב לגבי הצורך בתרופות, התאמת סוג התרופה וכמובן המינון הנדרש. במקרים מסוימים תתוודעו לפיתרון חילופי ואף לתרופה חדשה, אשר תתאים לסימפטומים בצורה אפקטיבית פי כמה.

בדיקות לחץ דם ודופק – בגיל הזהב מומלץ לבדוק את הדופק ואת לחץ הדם באופן קבוע. אם נרשמת חריגה במדדים, יתכן כי עליכם פשוט לשנות את הרגלי התזונה שלכם, את סדר היום ו/או את הפעילות הגופנית ובמקרים מסוימים אף להחליף את התרופות שעד כה נטלתם באופן קבוע.

בדיקת ראייה ושמיעה – ככל שאנו מתבגרים כך חלה נסיגה ביכולת השמיעה וירידה בחדות הראייה שלנו עקב לחץ תוך עיני. בדיקות ראייה ושמיעה שנתיות ובמידת הצורך, התאמת מספר הולם של משקפיים או התקנת מכשיר שמיעה חכם, ישפרו את איכות החיים באופן משמעותי.

בדיקת שיניים – בדיקת השיניים הינה חשובה מבחינות רבות. מבחינה אסטטית, היא משמרת את המראה החיצוני ומעניקה לנו ביטחון. מבחינה פרקטית, היא מאפשרת לנו ללעוס ולאכול בקלות ובנוחות ומבחינה בריאותית, טיפול שיניים וביקור שנתי במרפאה לבריאות השן, ימנעו היווצרות דלקות בקטריאליות ויחסכו מאיתנו אי נעימות וכאבים בהמשך.

בדיקת תקינות המשקל – בדיקת משקל הינה פשוטה קלה ואינה מחייבת נוכחות רופא. יחד עם זאת, מומלץ מעת לעת להישקל בזמן הביקור אצל הרופא או האחות, בכדי לוודא שמשקלכם אכן תקין. אם קיימת חריגה לכאן או לכאן, רצוי להיוועץ ברופא או דיאטנית לגבי הורדת המשקל או העלאתו לפי הצורך.

בנוסף ניתן להתייעץ עם דיאטנית קלינית או יועצת תזונתית אשר יתאימו במיוחד עבורכם תפריט מאוזן, שיאפשר שמירה על המשקל התקין ויספק את כל המרכיבים החיוניים, בכדי שתוכלו להיות בריאים.

אל תשכחו להתחסן!
בגיל הזהב מתרחשת ירידה בתפקוד המערכות החיוניות ובין השאר גם מערכת החיסון. על כן מומלץ לקבל חיסונים בכדי למנוע התפרצות של מחלות ויראליות כמו שפעת, שעלולה להוביל לסיבוכים נוספים.

בריאות הגוף

החיסונים המומלצים:

חיסון השפעת – מומלץ לכל מי שעבר את גיל ה- 50 ומכיוון שווירוס השפעת עובר מדי שנה שינויים, חיסון השפעת יעיל אך ורק לאותה שנה.
חיסון דלקת ריאות – ניתן באופן חד פעמי ומומלץ לכל מי שעבר את גיל 65, החיסון הינו יעיל ומקנה הגנה משולבת נגד מספר זנים של חיידק הפנוימוקוק.
חיסון הרפס זוסטר או שלבקת חוגרת – מומלץ לכל אדם מעל גיל 60, המחלה השכיחה בגיל המבוגר, הינה מעוררת את הוירוס האחראי למחלת אבעבועות רוח בילדותנו.
בדיקת ממוגרפיה – ממוגרפיה הינה בדיקת רנטגן של השד, אשר באמצעותה ניתן לאבחן כ-85% מהגידולים הסרטניים. כל אשה מעל גיל 50 צריכה ללכת ולהיבדק פעם בשנתיים לכל הפחות. אם במשפחתך היסטוריה של מחלת הסרטן חשוב להעלות את תדירות הבדיקות.

במידה וקיימים חוסרים תזונתיים, מומלץ ליטול ויטמינים או תוספי תזונה, בהמלצת רופא או נטורופת.

חיזוק השלד ועצמות הגוף – בריחת סידן הינה תופעה שכיחה בגיל הזהב. על מנת לבדוק את מצב השלד והעצמות, מומלץ לבצע בדיקות דם, בדיקה אורטופדית ובדיקת צפיפות העצם, אחת לשנתיים או עלפי המלצת אנדוקרינולוג.

עם תוצאות הבדיקות, במידת הצורך ניתן לקבל הפנייה לפיזיותרפיה וכמו כן אפשר להיעזר ברפואה משלימה, הכוללת מגוון טיפולים ועיסויים בשמנים רפואיים.

במרכז איזונים בבית ברמת השרון מוצעים טיפולי בריאות אלטרנטיביים, כמו  דיקור סיני, רפלקסולוגיה, שיאצו ואוסטיאופיה ומגוון עיסויים משחררים במיוחד כגון עיסוי שבדי, עיסוי ארומתרפי, ועיסוי באבנים חמות.

ברשת מגדלי הים התיכון מבינים את חשיבותה של הפעילות הגופנית ואנו מכירים את השפעתה המיידית על בריאותם, מצבם הנפשי ואיכות חייהם של הדיירים במגדלים.

לכן, בכל הבתים ברשת מתקיימים חוגי התעמלות יחודיים שמותאמים לבני הגיל השלישי, כגון התעמלות למניעת אוסטיאופורוזיס, אירובי לגיל השלישי, יוגה, פלדנקרייז, התעמלות במים, התעמלות מזרונים ועוד.

אז הקדימו תרופה למכה, היבדקו באופן קבוע והקפידו על מצב בריאות תקין לאורך כל השנה. אנחנו אתכם.

לחצו כאן וקראו סקר שפורסם על ידי ממשלת ישראל בנושא שירותי הבריאות הניתנים בבתי הדיור המוגן בישראל

* בימים אלו, אנו מגייסים מתנדבים אשר מעוניינים להשתתף בפרוייקט משותף של המרכז לחקר המוח, מטעם אוניברסיטת בר אילן בשיתוף עם רשת מגדלי הים התיכון. המחקר עוסק בחקר המוח המבוגר בעזרת פעילות גופנית.

 

צרו עמנו קשר