מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

חשיבות שעות שינה

אתם מתקשים להירדם ולהישאר ישנים? יש דרכים להכין את עצמכם לקראת שינה ארוכה ועמוקה. בעיות שינה מקשות עלינו להתרכז בעבודה, לעבוד בצורה לא אפקטיבית, מחלישות את המערכת החיסונית שלנו וגורמות לשינויים במצבי רוח.

 חשיבות השינה

הימנעו מקפאין ואלכוהול

הקפה של אחר הצהריים יראה כרעיון טוב באותו רגע. כוס היין של ארוחת הערב תלך טוב יחד עם אוכל.

אך משקאות אלו גם אולי ישאירו את עיניכם פקוחות מאוחר לתוך הלילה. קפה מכיל קפאין כמו המון סוגים של תה, שוקולד ומשקאות קולה. לאנשים מסוימים, קפאין, אפילו מוקדם בבוקר, יכול ליצור בעיות שינה אפילו עשר שעות מאוחר יותר. רוב האנשים צריכים להימנע מקפאין 6 שעות לפני כוונתם ללכת לישון.

אלכוהול, לעומת זאת, הוא מרדים ומטשטש. תחילה הוא יסייע לנו להירדם אך נשלם את המחיר מאוחר יותר. הגוף מעכל אלכוהול תוך מספר שעות ואז כשגופנו "חוזר לעצמו" נתעורר צמאים ועם צורך ללכת לשירותים. פסחו על כוסית הלילה ותראו אם שנתכם השתפרה.

פסחו על הנשנושים אך איכלו ארוחה קלה

מזון חומצי וחריף גורם לצרבות. שכיבה מגבירה את תחושת הצרבת ומקשה על ההירדמות. מזון עם סוכר יגרום לתזזיתיות. אכילה מרובה, יותר מכל, יכולה להקשות על שינה. יחד עם זאת, ללכת לישון רעבים יכול גם להפריע לשינה. נסו לשתות כוס חלב חם ולאכול מזון עשיר בחומצת אמינו טריפטופאן, כמו בננה. טריפטופאן הוא מסייע טבעי לשינה.

הפסיקו לעשן

ניקוטין, כמו קפאין, הינו גירוי. מה גם כשאנשים שמעשנים הולכים לישון הם חווים נסיגה בניקוטין.

מחקרים מראים קשר בין ניקוטין לבין חוסר הירדמות, בעיות להתעורר וסיוטים. הפסקת עישון יכול לגרום לאי שקט בהתחלה אבל היכולת לישון טוב יותר בעתיד תפצה על כך.

אימון בזמן הנכון

האימון יכול להיות השותף הטוב ביותר או האויב הגרוע ביותר לשינה הטובה שלך. הכל תלוי בתזמון. בצד החיובי, התעמלות נלחמת במתח ומאפשרת למוח להירגע. שינה מאפשרת לשרירים להתאחות ולתקן את עצמם, מאגרי אנרגיה מתחדשים. אז אימון חזק ייצור מצב לשינה בריאה ועמוקה. אולם המוח והגוף אינם מוכנים מיידית לשינה אחרי אימון. בעקבות האימון, הגברתם את הקצב המטאבולי ואת חום הגוף, אתם ערניים ומגיבים לסביבתכם ויש לכם מאגרי אנרגיה מוכנים. המצב העירני הזה ישאר מספר שעות לאחר האימון. רק שהקצב המטאבולי וחום הגוף ירדו, תרגישו שאתם מוכנים לשינה. נסו להימנע מאימון כ-3 שעות לפני השינה. מחקרים מראים כי אלה המתאמנים בשעות אחר הצהריים, נרדמים מהר יותר, ישנים שינה עמוקה יותר וישנים לזמן ממושך יותר מאלה שלא מתאמנים או מאלה שמתאמנים מאוחר מידי בערב.

וותרו על התנומות

זה הגיוני מאוד. שינה במהלך היום, תיקח משעות השינה העמוקה בלילה. אולם לכולם יש קצב סירקולציה שונה ויש המוצאים שהם מתפקדים טוב יותר אם מפנים זמן למנוחה במהלך היום. יש להגביל את התנומות ל-30 עד 45 דקות.

ליצור את הסביבה המתאימה ביותר לשינה

הטמפרטורה, האור והקולות בחדר השינה, כולם משפיעים על היכולת לישון. חוקרים טוענים שחדר נעים תורם לשינה טובה כי הוא מקביל לטמפרטורת הגוף הפנימית שיורדת במהלך הלילה לרמה הנמוכה ביותר. חשוב לשמור על החדר חשוך, אולם גם אור חזק טוב לשינה. אור השמש הוא הרגולטור החזק ביותר שיש לקצב הסירקולציה המכתיב לנו מתי אנו ערניים ומתי עלינו ללכת לישון. אם אתם מוצאים שאתם מתעוררים מוקדם מהרצוי, נסו להגדיל את חשיפתכם לאור בוהק בערב. אם אור השמש לא בהישג, נסו נורת טרפיה המחקה את אור השמש ביום.

מה ערך המיטה שלכם בעיניכם?

אם אתם יכולים להירדם בקלות על הספה או הכורסא וקשה לכם להירדם במיטה שלכם, אולי המיטה שלכם מסמלת לכם כל דבר פרט לשינה. האם אתם משתמשים במיטה שלכם לעבודה? אולי אתם צופים בטלוויזיה על המיטה? או מדברים שעות בטלפון? אלו דרכים להרגיל את עצמכם להיות ערניים במיטה. נסו להשתמש במיטתכם רק לשינה. לכו לישון רק כשאתם עייפים. אם אינכם נרדמים תוך 15 דקות צאו מהחדר והתעסקו במשהו עד שתתעייפו. רק אז חיזרו אל הכרית. לאחר זמן מה הראש והגוף יקשרו את המיטה לשינה.

צרו עמנו קשר