מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

כנס ספרניות וספרנים

כמיטב המסורת, מדי שבוע הספר מתקיים בבית בכפר סבא כנס הספרניות הרשתי שלנו, והפעם הגיעו קרוב ל-30 ספרנים וספרניות מכל רשת הדיור מוגן שלנו שחוו בוקר של העשרה מרגש ומרתק שכלל החלפת טיפים ורעיונות לצד למידה משותפת ודיון.

הנושא שבחרנו הפעם היה הצדעה לשירה העברית שבמרכזו שמענו הרצאה מרתקת של ד"ר מירי ורון מרצה מוערכת בנושא ספרות ושירה.

החלק הראשון של הכנס כלל סבב הכרות בו כל ספרן/ית הציגו עצמם בשם ומאיזה בית הגיעו לצד הספר העברי שחשוב שיהיה בכל בית. במקום הראשון זכה מאיר שליו ומאחוריו עמוס עוז ואלתרמן. חשיבה מקורית של אחת הספרניות, מירה ויינברגר – ההגדה של פסח! היו שציינו שכיום הכי חשוב שתהיה גישה לאינטרנט וממנו למעשה ניתן להכניס את כל הספרים הבייתה.

מילון אבן שושן היה גם הוא אחד מההמלצות שחזרו על עצמן מה שחיבר אותנו לחצי השני של האירוע בו נתבקשו המשתתפים לציין מילים שנעלמו מהשפה וחבל עליהן לעומת

מילים של סלנג שרווחות בשפת היום יום ורובן מסתר ממש לא אהודות על הנשאלים.

מבין המילים הנעלמות בלטו מילים שניתן למצא כיום רק בתשבצים כמו – קולמוס, הדוק, ניחא, בהיסח דעת, מתי מעט, אלסרים, צלמנייה ומילה חדשה יחסית – הדתה

לצד מילות סלנג "מעצבנות" כמו – אחי, סלב, שרוט, הגזמת, סבבה, אחלה, כזה כאילו. יללה בי, חולה עליך

בלטו מילים ריקות שהמשתתפים הגדירו כמילות חלל כמו – כאילו, בעצם, אגב.

מילים שבמקור הן בשפה גבוהה והשימוש השכיח והיומיומי מקטין אותן כמו – מדהים, נפלא, מהמם, מקסים, חמודה , מותק.

ואחרון חביב ומצער – כמובן שציינו בחלחלה את הטעויות בן זכר ונקבה ובין הניגון של מלעייל ומלרע. היה יום שכולם סיכמו בשתי מילים – תרבותי ומעשיר ופנינו כבר לשנה הבאה.

כנס ספרניות וספרנים לדיירי דיור מוגן בכפר סבא

צרו עמנו קשר