מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

מבשלים באהבה "בטעם של פעם"

מבשלים באהבה ברשת דיור מוגן

פרויקט חדש בבית בצומת סביון  המשלב פעילות משותפת  בין הדיירים  לחברת ההסעדה שלנו.

אריאלה לוי,  אם בית,  הבית בצומת סביון

על טעם וריח אין להתווכח, לא כשמדובר במסעדה ביתית ומשפחתית שצריכה להשביע מידי יום רצון של עשרות דיירים הבאים מעולמות תוכן וסגנונות חיים שונים ומגוונים.

לארז, מנהל המטבח שלנו, חשוב  מאוד  הקשר האישי עם הדיירים כמו גם חוות דעתם על האוכל המוגש במסעדת הבית.   לשמחתנו,  גילה את הפוטנציאל הטמון בניסיון הקולינרי רב השנים של דיירות הבית ויזם רעיון מקורי –  "למה שלא אקח מדיירות שלנו  מתכונים שעל פיהם הן נהגו לבשל בעבר.    ואשלב אותם בתפריט השבועי של הבית"

את הכפפה הרימה מימי פילצקי, שהציעה לקחת את הרעיון צעד אחד קדימה – " למה להסתפק  רק בהבאת  המתכון. אני מוכנה  לבשל בעצמי יחד  עם השף  במטבח בדיוק כפי שנהגתי  בביתי הפרטי".

כנציגת ועד הדיירים  וכמי שאחראית מטעמו על הקשר בין הדיירים לצוות המסעדה  הציעה מימי לגוון עם  מתכונים פשוטים להכנה וטעימים להפליא – בטעם בייתי של פעם!

מימי ששימשה בעברה כמורה לכלכלת בית, מעידה על עצמה שעד תחילת לימודיה לא ידעה כלל לבשל,  אולי להכין חביתה….

מימי בוגרת הקורס הראשון לכלכלת בית במדרשת רופין, ובהמשך, רכזה  קורס  אקונומים במדרשה. בהחלט בעלת ידע בתחום.

המתכון הראשון אותו הכינה מימי עם שף הבית היה פשטידת קישואים שפשטות הכנתה

וטעמה המופלא הפתיע הן את השף וכמובן את הדיירים.

בקרוב עומדת מימי להכין לנו פחזניות ממולאות בפטריות וכולנו מצפים בקוצר רוח ליום

המיוחד הזה.

הדיירת השנייה שהצטרפה לפרויקט היא  יונה רוביצ'ק.

יונה מוותיקות דיירי הבית, תרמה לפרוייקט "מבשלים באהבה",  את מתכון  הגעפילטע פיש שלה.

יונה, ילידת גרמניה, מספרת שבביתה לא נהוג היה להכין מאכל  זה ורק לאחר עלייתה לארץ, אמה למדה  מחברותיה החדשות להכינו וממנה ירשה יונה את המתכון.

עם השנים עבר המתכון שינויים ואילתורים נוספים אבל הכנתו כיום אינה כרוכה במאמץ רב כפי שהיה בעבר, כאשר ההכנה אז  החלה בקניית הדג החי, שמירתו באמבטיה הביתית בה שחה להנאתו  עד ליום הבישול…

אצלנו נכנסה יונה למטבח ובישלה את הדגים כשהם מגיעים נקיים ומוכנים בישול.  ארז צפה  בתהליך ונהנה לקבל טיפים מניסיונה  רב השנים.

ואכן המנה הייתה טעימה , ספוגה לא רק בטעמי הציר בו בושלה, אלא גם בטעם של פעם, טעם

שהזכיר לרבים מאתנו את טעם הבית.

בעקבות הצלחת המתכונים ושיתוף הפעולה, החליט ארז, מנהל המסעדה,  להנציח את המנות שבשלו הדיירות.  בכל פעם שהוא יכניס מנות אלו לתפריט  יהיו אלה:  ה"געפילטעפיש  של יונה" ו"מאפה הקישואים של מימי".

צרו עמנו קשר