מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

מלמדים את סבתא לגלוש (באינטרנט)

מלמדים את סבתא לגלוש באינטרנט

הסבתות של ימינו רוצות להישאר מעודכנות ומחוברת. אינטרנט, טלפונים חכמים, טאבלטים, אל תפחידו אותן הן רוצות להישאר מחוברות בכל מקום. וגם סבא יכול.

אל תבהילו את הסבתא

אנשים מבוגרים, בין אם הם הורים או סבתות, נוטים להסתתר מאחורי הגיל שלהם. הם מנסים לחזק את האקסיומה לפיה מבוגרים לא מבינים טכנולוגיה. האמת היא שזו יותר עצלנות מאשר אמת. ההוכחה לכך היא פשוטה: ברגע שסבתא מסכימה להתנסות קצת בחיפוש בגוגל, השיחה הבאה ממנה תהיה בפייסבוק כשהיא תנסה להבין איך לתייג חברים כדי לשלוח להם שנות טובות המוניות.

אם סבתא שלכם מבקשת שתלמדו אותה להשתמש במחשב, תנו לה לשבת מול המחשב ולעשות את העבודה. תזכרו שהיא לא ילד שעדיין לא למד לכתוב. אם תגידו לסבתא להקליד מילה, אמנם ייקח לה זמן למצוא את האותיות, אבל היא יודעת לקרוא. תנו לה רגע.

דאגו שהיא תכתוב את מה שאתם מלמדים אותה במחברת – ככה אנשים מהדור של סבתא שומרים לעצמם מידע – כך שהיא תמיד תוכל להיעזר במדריך שיצרה ולא תצלצל אליכם בשש בבוקר כדי לגלות איך גולשים לאתר של התשבצים.

ספרו לסבתא גם שמחקר שימושיות שנעשה לפני מספר שנים הוכיח שבעוד שלצעירים יש יתרון בשימוש בטכנולוגיה, ברגע שמבוגרים (בני 60+) מתחילים לעשות שימוש באותו הכלי הם מנצלים אותו טוב יותר, כי יש להם ניסיון ויכולות אנליטיות שלצעירים אין.

אל תסבכו את הסבתא

זה נחמד מאוד שאפשר היום לשמור לינקים באתרים חברתיים, ולהוסיף תוספי מציאת באגים בפיירפוקס. זה לא מעניין את הסבתא שלכם. הורידו לה דפדפן כמו כרום, שהוא נהדר כי יש לו שדה אחד בו גם מחפשים וגם מקלידים כתובות – ובכרום לא תחזרו בעוד חודש רק כדי למצוא שחלון הדפדפן של סבתא מורכב מ-60 אחוז סרגלי כלים חסרי שימוש שהיא התקינה כי האינטרנט ביקש.

כעת תתחילו מהסבר קצר על מבנה הדפדפן. הסבירו מהי שורת הכתובת/החיפוש ומהו חלון הגלישה. הסבירו לה איך לדפדף קדימה ואחורה ברגע שהיא מתחילה כבר למצוא אתרים שאולי מעניינים אותה.

זכרו שהדרך הטובה ביותר ללמד היא להתנסות. אל תסבירו יותר מידי תיאוריה. לסבתא לא אכפת לפני כמה זמן האינטרנט הומצא ומי השתמשו בו לראשונה. תשאלו מה מעניין אותה לדעת. מה התחומים שמסקרנים אותה ואז תנו לה לחפש את הנושא. ברגע שהיא תגלה שכדי ללמוד יותר על אמנות רנסאנס היא רק צריכה לכתוב שתי מילים וכרום יביא לה אלפי תוצאות, היא תרגיש הרבה יותר נוח מאשר אחרי הניסיון שלכם להסביר לה מה בדיוק קורה בשרתים של גוגל כשהיא מחפשת מידע.

תנו לסבתא לסנן

הסבירו לסבתא שהתוצאות הטובות תמיד מסתתרות בין בליל של שטויות. ממש כמו בטלוויזיה. חשוב שתתנו לסבתא לחפש בכמה עמודים ואל תגבילו אותה לעמוד החיפושים הראשון. זה גם יעזור לה למצוא את האתרים השכוחים שמעניינים אותה, כמו קבוצה של ותיקי מפא"י, וגם יאפשר לה לרכוש את כישורי הסינון הנדרשים כדי להפריד בין אתרים רלוונטים, לבין אתרים בהם יש רק בנות שמנסות להתפרנס בכבוד בזמן לימודי המשפטים.

אל תבלבלו את הסבתא עם חיפושים מורכבים, רובכם ממילא לא מבינים איך זה עובד והשניות שהיא תחסוך לא שווים את הסבל שתעברו אתם בניסיון להסביר שוב ושוב למה לשים מילים במרכאות או להוסיף את המילה AND זה דבר חשוב. תזכרו שגם אם היא תבלה שעה בחיפוש אחרי מידע שהיא צריכה זה יהיה מהיר יותר מאשר יציאה מהבית, נסיעה באוטובוס למרכז העיר והליכה עד לחנות המגזינים העתיקה שעדיין מייבאת מגזיני אופנה מרומניה.

תסמכו על סבתא שבסוף היא תדע לגלוש באינטרנט אפילו יותר טוב מכם. בפעם הבאה שתיפגשו היא כבר תדע להציג לכם השוואת מחירים לחבילות אינטרנט, בשמים שהיא קנתה מחנויות און ליין ושליטה מוחלטת במשחקי הכס.

חיפוש זה החלק הקל

בזמן שסבתא מכניסה מילים אקראיות ומגלה איך כולן קשורות לסקס, אתם צריכים להתחיל לחשוב על הדברים שבאמת יבלבלו את סבתא. לא כי זה מצחיק, אלא כדי לעזור לה בהמשך הדרך. על חלק מהדברים כבר חשבנו עבורכם כשניסינו לעזור לכם לעזור לאמא, אז תציצו שם בתור התחלה.

אחד הדברים שתגלו הוא שסבתא מאוד רוצה להציק לכם לא רק בטלפון אלא גם באינטרנט. בטלפון אתם מסננים אותה, אבל באינטרנט, היא תבין מהר מאוד, היא יכולה להשאיר לכם הודעות על הקיר בפייסבוק כך שכל החברים שלכם יראו ולכם לא תהיה ברירה אלא להגיב. כמובן שכדי שהיא תוכל לעשות את זה, אתם צריכים לעזור לה לפתוח חשבון ג’ימייל. למזלכם, גם על זה כבר כתבנו אז היכנסו לכתבה הזו ולמדו איך עושים את זה.

צרו עמנו קשר