מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

"מעניין לחיות פה" - כתפיסת עולם חדשה לגיל השלישי

מהפיכת המידע, הרשתות החברתיות והתקשורת הזמינה פותחים בפני כולנו אופקים חדשים של ידע, חוויות והתנסויות. מהלך זה אינו פוסח גם על דיירי הדיור המוגן מה שמוביל  לשינוי באורח החיים, בקרב אוכלוסייה זו.  למעשה, זה הטריגר המרכזי שהביא אותנו לעשות חשיבה מחדש לגבי כל תחום תרבות הפנאי של דיירי הבתים שלנו.  ברור לנו שהמהות והלב הפועם של הבתים שלנו הם  ללא ספק  עולמות התוכן המגוונים אותם צורכים הדיירים במהלך שהותם בבית.  על מנת לבדל ולייחד אותנו ביחס למסגרות דומות אחרות,  עלינו לטפח ולפתח את עולמות התוכן והפנאי בהתאמה לעידן החדש. מהלך שצרך מאתנו כארגון למידה, חשיבה, השקעה והיערכות מחדש. היום במבט של שנה וחצי לאחור, יעידו התוצאות בעד עצמן. אין ספק שיצרנו פה חיי תרבות ופנאי עשירים, מגוונים וייחודיים לנו המתבססים על מספר עוגנים מרכזיים.

קלאסי מול עכשווי – שילוב של תכנים קלאסיים, מוכרים ואהובים-  "כמיטב המסורת" ובנימה נוסטלגית  לצד פתיחות לעולמות תוכן חדשים, עכשוויים ומסקרנים השונים אולי מכל המוכר והיידוע. תכנים  "טרנדים",  המכניסים אלינו משב רוח רענן.

שוברים שגרה – אין כמו השגרה לייצר יציבות וביטחון. יחד עם זה, נעים לשבור אותה מעת לעת ולצאת מהקופסה, מאזור הנוחות כדי להכניס עניין והתרגשות. כך למשל, כשהמדריכה לציור יוצאת עם חברי הסדנה לצייר בגינה או בריכת השחייה פותחת שעריה לשחייה לילית מעת לעת כולנו מתמלאים בהתרגשות לקראת השינוי.

משפחה וקהילה – אין ספק שעבורנו הדייר הוא המרכז ואנו כאן למענו. יחד עם זאת, קיימים סביבו שני מעגלים משמעותיים ביותר – זה המשפחתי וחשוב לא פחות, המעגל הקהילתי של שכניו ומכריו מבית ומחוצה לו. בדיוק לשם כך אנו מייצרים פעילויות רב דוריות ו/או קהילתיות כשלצד חיי חברה עשירים בתוך הבית, יוכל לגוון הדייר וליהנות גם מפעילות עם המשפחה והחברים.

מחברים בין הבתים– כמה נחמד לגלות בין כלל דיירי הרשת מכרים ותיקים וחדשים החולקים תחומי עניין משותפים. החיבור בין דיירי הבתים ברשת מייצר אינטראקציה חברתית עשירה וכולם יוצאים נשכרים. הספרניות מתכנסות ומחליפות דעה וספר, שחקני הברידג' מקיימים טורניר וגאים לחזור הביתה עם גביע וחובבי ריקודי העם או השירה ממתינים בצפייה לאירועי המחול והזמר השנתיים שלנו – בהחלט  "סיבה למסיבה".

"לאורך שנים רבות מתקיים שיח בין סוציולוגים בו הם חלוקים ביניהם באשר לטיב היחסים בין תרבות למערכות חברתיות אחרות.  בשיח זה בולטות שלוש פרספקטיבות מרכזיות: הראשונה, רואה בתרבות כתחום אוטונומי, שעומד בפני עצמו בתוך החברה. ככזו היא ממלאת מספר תפקידים חברתיים, אשר הבולט ביותר  הוא המשכיות המתגלמת בהעברת מורשת מדור לדור. השנייה, רואה את הערכים התרבותיים כמי שמעצבים את המבנה החברתי. השלישית, מנוגדת לה  וסבורה שהמבנה החברתי הוא המעצב את התרבות. האנתרופולוגים לעומת זאת,  מציעים פרספקטיבה שונה, הרואה תרבות וחברה כתלויות זו בזו. החברה למעשה היא אוסף של פעולות והתנהגויות שהן גם חברתיות וגם תרבותיות." (מתוך: "בין תרבות לתרבותי". ד"ר שרון רמר ביאל).

צרו עמנו קשר