מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

סדנת התיאטרון של הבית בנורדיה

בחודש פברואר האחרון, הופיעה בפני הדיירים סדנת הדרמה שלנו בבית בנורדיה של מגדלי הים התיכון בערב מערכונים. הייתה זו ההופעה הרביעית שלנו במסגרת הסדנה שהחלה פעילותה לפני 5 שנים ומונה 25 חברים כולם דיירי הבית בנורדיה.

במרוצת השנים, התקדמנו, למדנו ופיתחו מיומנויות תיאטרון חדשות ומגוונות שבאו לידי ביטוי בהופעה זו. אורכם של הטקסטים אותם למדנו לא הפחיד אותנו וכל אחד מהחברים עבד ברצינות כדי להצליח ולעמוד במשימה. ההופעה קלחה, כולם כאחד היו נינוחים והתוצאה לא אחרה לבוא. כבשנו את הקהל.

%d7%a7%d7%91%d7%95%d7%a6%d7%aa-%d7%aa%d7%99%d7%90%d7%98%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%94-1

ההופעה השנה הייתה בעיקרה בסימן "אפרים קישון" אבל לא נעדרו ממנה גם קטעים מתחום הקלאסיקה כדוגמת קטע הפתיחה שנלקח מתוך מחזה קצר של אנטון צ'כוב בשם "הדוב" בו הפגינו החברים את שליטתם במורכבותה של נפש האדם. יונסקו אמן האבסורד נתן הזדמנות לאחת המשתתפות הוותיקות והמנוסות להפגין את כישוריה, אך מעל לכל כבשה את הבמה אנטיגונה במונולוג ארוך ויוצא דופן שסופו גרם ללא מעט מהצופים לנגב דמעת התרגשות מזווית העין.  המונולוג של ליזיסטרטה של אריסטופאנס שכתבה המחזאית ענת גוב, בוצע במשותף על ידי שלש שחקניות והמחיש לכולנו עד כמה הוא אקטואלי גם היום.

וקישון, שכאמור היה מרכז הערב, ממשיך לא לאבד את חיוניותו והאקטואליות שלו. הומורסקות שמציגות את החיים על שלל האפשרויות הקומיות שלהם מה שנתן אפשרות ביטוי מגוונות לשחקנים כדוגמת שמרטפית המפחידה את הילד בכישרון רב בסיפורי אימה, או עוזרת בית שמצאה תמיד תירוץ "לוגי" בגלל אוסף האמונות הטפלות שלה, למה לא לבצע מטלה זו או אחרת. ראינו איך גנב פורץ לבית והופך בסופו של דבר לידידו של בעל הבית המשתוקק לחברה, ושמענו דיאלוג של שתי חברות שעיקרו הוא "שיח אילמים" הרצוף אי הבנות שמסתיים בהפתעה "קישונית" אופיינית.

הילה גונן, המדריכה המסורה של סדנת התיאטרון שלנו תרמה להופעה מערכון קצר פרי עטה בו היא מתארת את סיפור סינדרלה מנקודת ראותן של שתי אחיותיה, שהצליחו להצחיק את כולם עד דמעות ואף ליוותה בשירתה המדהימה עם השיר "ואולי" של רחל המשוררת, מופע ריקוד של אחת מחברות החוג, ניסיון מעניין לתת במה גם למדיה נוספת ואחרת – לריקוד, וזה עבד מצוין.

סיימנו בשני קטעים על בני גיל הזהב והמצבים הקומיים בהם הם נתונים כשסבתות נותנות עצות כיצד לא לתת עצות לבני משפחתם, וכששלשה זקנים בערוב ימיהם נזכרים בערגה בימי צעירותם.

הערב התרבותי הביא לידי ביטוי בעוצמה רבה תוצאות מרשימות בהחלט תודות לעבודתה של הילה גונן עם חברי הקבוצה שבמשך השנה החולפת השקיעו, התמידו ואכן, הצליחו להביא בפני קהל הדיירים בנורדיה מופע מוצלח ומרגש, הנאה צרופה לצד גאווה רבה.

חברי קבוצת התיאטרון שנהנו מכל רגע בהופעה מצפים כאחד לשנה חדשה ומעניינת בחוג לתיאטרון ולמופע הבא שלהם.

צרו עמנו קשר