מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת – חדר כושר למוח

כיום יודעים שהקשרים בין תאי המוח יכולים לגדול גם בגילאים מבוגרים, ולאפשר לנו לשמור על מוח צעיר. כל פעילות חדשה מתחילה מעבודת החושים וממשיכה אל הגוף. העבודה עם נועם בשיטת ה- RGRM – שיטה רב חושית המערבת את חוש השמיעה, הראיה, החישה והתנועתיות בשילוב מוסיקה.
התרגילים בנויים בהדרגה ומאפשרים לכל אחד מאתנו לחוות את ההתקדמות האישית שלו. הסדנה משלבת הנאה וצחוק ותוך כדי תרגול משלבת מספר אזורים במוח בו זמנית.

חדר כושר

המוח – איבר שלא מפסיק להשתנות

הדעה הרואה במוח איבר סטטי הכלוא במעטפת שלא משתנה כבר מזמן עברה מהעולם. כיום, חוקרי מוח, נוירולוגים ורופאים מדמים את המוח לשריר – איבר דינמי וגמיש. ובדומה לשאר שרירי גופנו, גם המוח צריך לשמור על "כושר". כושר גבוה של המוח הוא ביכולת שלו להגיב להתנסויות, ולהתמודדות עם מיומנויות שונות בתפקוד גבוה.
המוח לא רק דומה בתפקודו לשריר, אלא גם מתפקד בהלימה עם תפקוד הגוף. כך, מחקרים מדעיים עדכניים הראו כי אימונים ושמירה על כושר פיסי גבוה משפרים את פעילות המוח ואף מפחיתים או מבטלים לקויות במערכת העצבים כמו הלצהיימר, פרקינסון וכדומה. מחקרים אלה הצביעו על כך שבמהלך אימון גופני משתפרת זרימת הדם למוח, כך שגורמי הצמיחה והמוליכים העצביים מגורים והתהליך בכללותו משפר את יכולות העברת המידע במוח, התהוות ושמירת הזכרון.
בנוסף, מוזיקה קצבית יכולה לשנות את פעילות המוח ולטפל בטווח רחב של לקויות במצבים נירולוגיים, כולל הפרעות קשב, ריכוז ודיכאון.

מה זה RGRM?

שיטת RGRM היה שיטה תרפוטית תרפויטית רב-חושית המערבת את חושי השמיעה, הראייה, והתנועתיות ומשתמשת בקצב ובמוסיקה ומבוססת על הידע העכשווי שיש לנו על המוח. השיטה קרויה על שם ממציאה – רוני גרדינר ועיקרה – היכולת לספק גירוי למוח ולחזק את יכולות הקשב והריכוז, הקואורדינציה, התנועתיות הדו צדדית, האיזון, הזיכרון, דימוי הגוף, המודעות הפיזית, יכולת הדיבור והקריאה ומיומנויות מוטוריות.
מאז שנחשפה השיטה לראשונה בשבדיה ב-1993, היא הספיקה לתפוס לה קהל מתאמנים הולך וגדל. היא מיושמת בהצלחה במוסדות ריפוי ובמרכזי שיקום ומתאימה לכל גיל, ובפרט לבני הגיל השלישי. לישראל, הגיעה השיטה בשנת 2009 וכיום פעילים בה מספר מאמנים ומאות מתאמנים.

מהלך האימון

השיטה מקבצת מספר פעולות בו זמנית כמו תנועות גופניות, יכולת קואורדינציה, קריאת מילים וסמלים, הגיית צלילים בקול (שמות התנועות) והקשבה למוזיקה קצבית.
במהלך האימון, מבצע המתאמן תנועות בידיים וברגליים. כל תנועה מזוהה בסימן ובצליל (מילה), והמטרה היא לפענח ולבצע במקביל את הסימנים או את המילים, עד 18 במספר, המהווים מעין שפה חדשה לתנועות שונות. באופן זה השיטה מספקת גירויים למוח בשתי ההמיספרות, בו-זמנית, ומחזקת את הריכוז, הקואורדינציה, התנועתיות הדו צדדית, האיזון, הזיכרון, דימוי הגוף, המודעות הפיזית, יכולת הדיבור והקריאה ומיומנויות מוטוריות.
בהיותה שיטה גמישה במיוחד, היא מתאימה עצמה לצרכי המתאמנים ועל כן מתאימה להתנסות לצעירים ולמבוגרים גם יחד, באימון פרטני או בקבוצתי, בישיבה או בעמידה. והכי חשוב – מתאמנים בשיטה מעידים כי היא מהנה במיוחד – היא דינמית, קצבית ומשפרת את מצב הרוח, לא פחות מאשר את היכולות הפיסות והכושר השכלי. בואו גם אתם להתנסות בכיף שב- RGRM.

אנו במגדלי הים התיכון, מעודדים פעילות המעוררות את המוח ומייצרות מחשבה. בלי קשר לגיל ובלי קשר למגורים בדיור מוגן. עבודה על המוח היא דבר מבורך שכל אחד חייב להכיר – בהצלחה!

צרו עמנו קשר