מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת - "מאחורי הגלימה - הסדנא המשפטית"

מקור שמה של  הסדרה הוא ספרה האוטוביוגרפי של הגברת הראשונה של בית המשפט העליון, השופטת מרים בן פורת ז"ל. הגב' בן פורת הייתה בת דודתה של  דיירת הבית בנורדיה, – דבורה בן פורת. בביקוריה שם פגשה בבת אל, כיום מנהלת הבית בצומת סביון ובשעתו עבדה במסעדת הבית בנורדיה והייתה ערב בחירת תחום לימודים.  מספרת בת אל- "בן פורת הייתה  זו שהניעה, עודדה, תמכה בהחלטה ועקבה באדיקות אחר מסלול הלימודים. את הספר שלה 'מאחורי הגלימה' היא העניקה לי, בתום שנת הלימודים הראשונה, עת שניחמה אותי על מות אבי בציינה: 'את עוד תגיעי לבית המשפט העליון – אם רק תחפצי בכך'. בחלוף שלוש שנים, שמילותיה חרוטות בזיכרוני, הגשתי את מועמדותי להתמחות בבית המשפט העליון. בבוקר בו זומנתי לראיון – התבשרתי על מות השופטת המוערכת. יום קבורתה היה זה היום בו הגעתי לבירה לראיון בבית המשפט".

השופטת בן פורת לא זכתה לצפות בבת אל מתמחה בבית המשפט העליון אך היא שימשה עבורה מודל להשראה והערצה.

ולכן היה זה הכי טבעי ומתבקש שאת סדרת המשפט תקדיש בת אל לזכרה – כמי "שפרצה" את קירות מערכת המשפט, שהייתה נתונה בשעתו לגברים בלבד, ותרמה לעיצובה ומיצובהּ.

בסדרה המרתקת מתארחים בבית שופטי בית המשפט העליון בדימוס – שמובילים את הצופים במבוך הלבטים בו פוסעים השופטים עד להכרעת הדין, עומדים על סוגיות מהותיות שעל סדר היום הציבורי ומאפשרים למשתתפי הסדנה שיח פתוח עמם.

הנכם מוזמנים לבקר בבית בצומת סביון ולהשתתף בסדרה מרתקת זו.

צרו עמנו קשר