מעניין לחיות פה | 9167*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת - גרפיטי צמר פרויקט סריגה אורבאנית בכיכר ציון ירושלים

הסריגה האורבנית היא למעשה מעשה 'אמנות רחוב' שהפתחה בתחילת המאה ה-21 בהולנד. זהו למעשה גרפיטי רק שאת צבעי הריסוס מחליפים חוטי הצמר. התופעה החלה להתפשט ובשנים האחרונות הפכה לתופעה עולמית. והיא עוד צורה מקובלת של אמנות רחוב. ניתן לראות בעולם וגם בארץ יותר ויותר פריטים כמו מתלה אופניים, ספסלים וגזעי עצים כשהם מלופפים בחוטים צבעוניים בשיטות אריגה או סריגה שונות ומגוונות. היופי של סריגה זו שניתן בקלות להסיר וללא כל נזק. הריגוש של כתם הצבע הבלתי צפוי מייצר תחושה של נעימות בסביבה עירונית ומעמיד חיוך על פני רוב האנשים. לאחר תקופת סגרים ארוכה ובידוד לא פשוט בעיקר לבני הגיל השלישי, החלטנו לקיים פרוייקט סריגה משמעותי שיובילו דיירות הבית בירושלים שמיועד לכיכר העיר יחד עם קבוצות נשים ממזרח וממערב העיר בשילוב ילדי מערכת החינוך.
מלאכת הסריגה הינה מלאכה עתיקת יומין מלאת אפשרויות שזוכה בזמן האחרון לפריחה מחודשת. בחזון שלנו ראינו קבוצות נשים שסורגות יחד, יוצרות ומבטאות את אמנותן הייחודית. במקביל המדריכות של קבוצות הנשים הדריכו גם קבוצות ילדים ליצירה בצמר כשהם יוצרים בהנחייתן שטיחי פונפונים, פרחים ובובות מצמר.
לאחר חודשי עבודה ארוכים, הוצבו התוצרים של הנשים והילדים בכיכר ציון כפרויקט אמנותי משולב במרחב הציבורי. שיתוף הפעולה הבין דורי של הנשים המבוגרות והילדים העצים והעשיר את חוויית היצירה של שני הצדדים, כאשר כולם חברו יחדיו לפרוייקט אמנות גדול במרכז העיר האהובה.
וכך במהלך חודשיים ימים הפכה כיכר ציון לכיכר צבעונית תוססת ושמחה וכל זאת הודות לעבודתם המשותפת של כל הקבוצות יחד. הנשים הרוקמות ממזרח העיר, קבוצות סריגה ממערב העיר הכוללות בתוכן נשים חילוניות וחרדיות וכמובן קבוצות הילדים.
כל התהליך צולם ונערך בסרטון וידאו שתעד את שלבי התכנית וראיין נציגים מהמשתתפים.
לכל קבוצת עבודות במרחב הוצמד ברקוד אותו ניתן היה לסרוק ולצפות בתהליך העבודה של היצירה הספציפית.
הפרויקט כולו נעשה בשיתוף עבודה צמוד של דיירות מהבית בירושלים שגם ארחו אצלן בסדנא תושבות ותיקות מהשכונה הצמודה.

צרו עמנו קשר