מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת – סיור בירושלים – הרצל ו.....דגים

טיול לא מתקיים ללא עמידה בתור בבוקר לקפה ומאפה. כי אם אין מאפה, מתחילים את הטיול ברגל שמאל.

נוסעים… נוסעים… ואז, במעלה ההר, פונים ימינה ונמצאים "בין הרים ובין גבעות, טסה הרכבת"  למטה עמוק בעמק ירוק החורף כבר מתחלף לצהוב הקיץ, אבל העצים נשארים עומדים בגוון ירוק.

בפינת הכניסה להר הרצל מצוי "מוזיאון הרצל" – פנינה של מופע אורקולי. אם הראש לא הסתובב במהלך ההתבוננות במסכים השונים הצצים מכל עבר, ואם לא נסחפים אחרי אירועי הימים ההם, אזי זה סימן שנשבים  בגוון עיניו היפות של השחקן המגלם את הרצל. גם חווית ההשתתפות באחד מהקונגרסים הציוניים הראשונים, ונגיעה בפסלו של אחד ממשתתפי הקונגרס מעצימים את המעמד. טוב שיש על מה לחלום בלילה.

מתי כבר אוכלים?  שואלים משתתפי הטיול. והתשובה –  אחרי ה-"דגים." וכאן נעשה החיבור שבין הרצל לדגים. כדי להשתכנע שיתכן חיבור כזה נוסעים לגן החיות התנכי, בו נפתח "אקווריום ישראל". הידד, גם לנו יש אקווריום לאומי ! (הרצל בטח נהנה).

לכאורה, מה כבר יש לחדש באקווריום???  ובאמת, אם לא הייתה הדרכה כה מרתקת ומקצועית,  המבקרים היו מזמן מאבדים את סבלנותם. לא איבדנו את הסבלנות. אפילו לא את המקום.

למדנו להכיר גם את האיברים הפנימיים של הדג המצוי. הלכנו… הלכנו… למדנו… למדנו… ואז הגענו אל  הכריש. עדיין "כריש בייבי", היודע – כדרך הכרישים – את מסלול השחייה שלו בעל פה. הוא חוזר עליו ללא הרף. ויש גם סוג מיוחד של כרישים, הנוהגים לנוח על קרקעית הבריכה. למה? סעו גם אתם לירושלים ושאלו את המדריך.  שהינו באקווריום כשעתיים. למדנו הרבה ושכחנו מצרותיהם של ההולכים על שתיים.

וכמו בכל טיול- הגיע שלב האוכל!  כי לא רק הצבא צועד על קיבתו… הגענו למסעדה שבבניין מנהלת האוניברסיטה העברית שבגבעת רם. ההפתעה הייתה שהאוכל היה גם בהגשה וגם טעים.

ולסיום מגיע שלב הברכות והתודות – תבורך ציפי שתכננה לנו הרצל +דגים. כבר מצפים לצירופים הבאים בעוד טיולים מלאי עניין.

(כתבה בינה מור דיירת הבית בכפר סבא).

צרו עמנו קשר