מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת - טורניר ברידג'

הבית בירושלים מהווה מרכז תרבות פעיל ומשמעותי בירושלים, לאוכלוסיית בני הגיל השלישי. באחרונה אירוח הבית את תחרות הברידג' הארצית מטעם עמותת ירושלים. חוויה מרגשת של שחקנים רבים במגוון גילאים, מכל רחבי הארץ, שהגיעו על מנת לעסוק בתחום מיוחד הקרוב לליבם וחשוב להם- משחק – ברידג'. בין המשתתפים ניתן היה להבחין בחבר כנסת לשעבר רוני בראון, אלוף העולם בברידג' רון שגב בן 29 בלבד, עו"ד אשר אקסלרד- יו"ר וועד מחוז ירושלים של לשכת עורכי הדין ועוד רבים וטובים.

 playing bridge

האירוע מהווה עבורנו, במגדלי הים התיכון, הזדמנות לחקור את ההיסטוריה של המשחק הפופולארי ומה מעמדו בישראל…
מסורת של חשיבה מהמאה ה-17.

אם הפוקר נחשב למשחק הקלפים הפופולרי בעולם, ברידג' הוא מלכת הקלפים. שורשיו של המשחק טמונים עוד במאה ה-17, במשחק קדום יותר שנקרא Whist אשר היה פופולרי בקרב האצולה האנגלית של אותו הזמן.
למרות שהמשחק המקורי נראה גס בהשוואה לברדיג' המוכר של היום, הפופולריות שלו התפשטה לחלקים אחרים של העולם, ובראשם המזרח התיכון. בסוף המאה ה-19 אנחנו כבר מוצאים גילגול מאוחר יותר של Whist, שנחשב לאחת הצורות הראשונות של הברידג' המודרני. גיבוש נוסף של המשחק המוכר התרחש בתחילת המאה ה-20 בצרפת ומשם הדרך היתה קצרה לקביעת הכללים המוכרים לקהילת הברדיג' העולמי בהווה.

לא בכדי נוהגים להשוות בין המשחקים פוקר וברידג' והקהילות המשחקות את המשחקים הללו מבחינת האדיקות והאהבה למשחק. אבל להבדיל מהברדיג', הפוקר הוא האח הצעיר שבחבורה – שורשיו החלו "רק" במאה ה-19 במדינת לואיזיאנה שבארה"ב. הדמיון בין השניים הוא ששני המשחקים החלו בהתחלות צנועות מעט והתפתחו למשחקים חברתיים, תחרותיים ואסטרטגיים, המשוחקים באופן מקצועי.

עלייתה ונפילתה של האימפרייה הכחולה

החל מאמצע המאה ה-20 החלו טורנירים מקצועיים של ברידג' ואליפות העולם המקצועית הראשונה החלה ב-1950. בשנים הראשונות בהפיכת המשחק למקצועי, שלטו האמריקאים במקצוע. אלו התחלפו בשנות פריחה ושליטה בלתי מעורערת של השחקנים האיטלקיים. כיבוש המשחק על ידם נחשב לשנות הזוהר שנמשכו כשני עשורים, אשר הפכו למיתוס בקרב קהל השחקנים.

הנפילה של האימפריה האיטלקית הכחולה בברדיג' ב-1970 התחוללה באירוע בעל משמעות היסטורית נוספת למשחק – סיפור שנכנס לפנתיאון הפולקלורי של הברידג'. הסיפור החל שש שנים לפני כן, עת כינס מולטי מיליונר אמריקאי בשם תירס, ששה שחקני ברידג' אמריקאיים מקצועיים. המטרה היתה בניית צוות שיהיה מסוגל לנצח ולפרוץ את השליטה האיטלקית בתחום במשך שש שנים התאמן הצוות בביתו של המיליונר האקסצנטרי וקיבל על קח תשלום מלא – לראשונה בהיסטוריה של הברדיג' שולם כסף לשחקן מקצועי. בתום שש השנים הפרויקט הוכתר בהצלחה גדולה עם הנצחון הגדול של הצוות על יריביהם האיטלקיים.

מאז, נותרו שחקנים אמריקאיים דומיננטים בתחום, הרבה הודות לחסות שהם מקבלים עבור התמקדות במשחק, אבל הם לא בלעדיים. המשחק, המשלב גירוי נפשי, מזל ותקשורת בין אנשים קורץ לרבים, המוצאים בו חוויה זולה וקלה להשתתפות. בהולנד, מלמדים ברדיג' בבתי ספר ציבוריים ובמדינות שונות ובכללן ישראל, צמחו חממות ללימוד המשחק מגיל צעיר.
בישראל מתקיימת פעילות ברידג' ענפה ברמה הארצית, המקומית והבינלאומית. נציגי ישראל זכו בהישגים רבים בזירה הבינלאומית כשבשנים האחרונות ישראל היא מעצמת ברידג' בגילאים הצעירים ונבחרת ישראל עד גיל 26 זכתה באליפות העולם בשנת 2010 ובאליפות אירופה בשנת 2011.
אז למה אתם מחכים? שחקו ברידג' והיו גם אתם חולייה בשרשרת ארוכה של מסורית עולמית ומקומית.

צרו עמנו קשר