מעניין לחיות פה | 9167*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת – נרתמים לעזור למגדלי התמרים בבקעת הירדן

פרויקט ייחודי בהובלת הדיירת אורה אלגר
הכל החל כשבאחד מימי רביעי במהלך החוג לריקודים, נכנס נועם המדריך שלנו לריקודי השורות והכריז – "צריך לעזור לחקלאיי הבקעה! הם נשארו תקועים עם טונות של תמרים! הקורונה גרמה לנעילתם של שעריי המדינה ליצוא, המלונות סגורים ובחנויות אין יוצא ואין בא, זה הפסד כספי אדיר למגדלים". תוך כדי דיבור הושיט לנו תמר לטעימה מזן מג'הול. תמר ענק שכמוהו טרם ראיתי- רך, מתוק ונימוח בפה -בכזה תמר החייך שלי מעולם לא התנסה.
ונועם המשיך: "מי מוכן פה לעזור להם?" לא הוצאתי הגה מפי אבל יתר הרקדנים נדיבי הלב הצביעו לעברי והפילו על כתפי משימה שרק מאוחר יותר הבנתי עד כמה היא מורכבת, מסובכת ודורשת המון זמן ואנרגיה.
נועם צייד אותי במספר טלפון שדרכו הגעתי לעולם מרתק של שני חקלאים צעירים יוחאי אביטל ואופיר חזק. לכל אחד מהשניים משק משלו והם מאוגדים יחד לשווק את תוצרתם.
הסיפור של השניים דומה- עד לקורונה נהנו מהתמרים הנפלאים האלה תושבי הולנד, צרפת ואנגליה.
הטלוויזיה שבאה לעזרתם חשפה את סיפורם: "נפגשנו ביום הראשון של גן הילדים של ילדנו ומאז אנחנו ביחד".
במושבי הבקעה, מטעי התמרים נטועים לאורך נהר הירדן ומסמנים את הגבול שלנו עם ירדן. מתברר שהאזור מעולה לגידולם של תמריי המג'הול – הרבה חום ויובש שהבקעה מספקת ביד נדיבה. אבל מה עם מים? שהרי ידוע שהתמרים שותים הרבה מאוד מים. לכך נמצא פתרון נפלא – מי הקולחין של העיר ירושלים שמרווים את עצי התמר שבבקעה ביד נדיבה.
בשיחת הטלפון הראשונה יוחאי הסביר לי: "את המג'הול תקבלי בשני מצבים: קפוא ויבש. קילו קפואים יעלה לכם 40 שקלים והיבשים 30 שקלים". בהמשך הסביר לי יוחאי על השיטה: "קוטפים את התמרים ומיד מכניסים אותם להקפאה ולכן גם אין צורך בחומרים משמרים. ניתן לשמור אותם במקפיא חודשים רבים. מגישים אותם כשהם קרים, רכים ומתוקים ממש כמו ממתקים נימוחים בפה.
ומבחינה תזונתית – ממליצה לכם ללכת לגוגל ולראות כמה הוא טוב – מונע מחלות לב וכלי דם, מונע לחץ דם ועוד ועוד.
התחלתי לשווק לדיירי הבית את הסחורה. לא פשוט! שכנוע בפגישות בלובי, בקפטריה ובחוגים, על גבי לוחות המודעות ובטלפון הבית. גם צוות עובדי הבית נרתם למשימה. ההזמנות החלו לזרום והרשימות התארכו וקופסת המזומנים עלתה על גדותיה.
המטען הראשון של 72 ק"ג תמרים הגיע ביום ובשעה היעודים. חברותיי שנרתמו למשימה פרקו את קופסאות הקרטון הענקיות, הדביקו פתקים על כל אריזה מה קפוא ומה יבש, שם הדייר ומספר הדירה. לאחר הסימונים התחלנו בסדרה של טלפונים לזמן את הדיירים להגיע לאסוף את הזמנתם.
המתוק מתוק שהתפזר בבית הוכיח את עצמו כי בשבועות הבאים לא יכולתי לעבור בלובי מבלי שעצרו אותי: אפשר להזמין עוד?
דיירים לא רק נרתמו למעשה טוב אלא נהנו מהתמרים שעד היום לא זכו שהם יגיעו לשולחנם. ואכן הייתה הזמנה שניה ושלישית…

צרו עמנו קשר