מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת – סדנת צילום בטבע

בניגוד לצלמים של היום השייכים לעולם  הדיגיטלי, הצלמים הוותיקים זוכרים ומוקירים את ימי הפילם השחור לבן כשבהמשך נכנס גם הפילם הצבעוני. הפילם היה בעל קיבולת מוגבלת של 24 עד 36 תמונות תלוי בגודלו. וכשזה נגמר –תם ונשלם הליך הצילום. כל תמונה נמדדה ונבדקה "לא לבזבז פילם".

כולנו זוכרים כמה התעצבנו כשלפתע, באמצע טיול או כל חוויה משפחתית אחרת- נגמר הפילם ואיך מצאנו עצמנו נוסעים ומחפשים נואשות אחר חנות צילום פתוחה.

היום למעשה פחות מצלמים ויותר מקליקים. ברשתות החברתיות עולות מידי יום מעל מיליארד תמונות!!!
לכל אחד מכשיר טלפון חכם המצויד במצלמה דיגיטלית שמפיקה תוצאות בהחלט טובות. גם צלמים מקצועיים כמו החבורה שלנו, המצוידים במצלמות משוכללות, כולן בפורמט הדיגיטלי מה שמאפשר להקליק ולצלם ללא גבול וללא מגבלה.

ואיך הכל התחיל?
ניסינו במסגרת ניסיונותינו לשלב סדנאות בהתאמה אישית לצורכי ורצונות הדיירים שלנו, לחפש תחום או נושא שטרם התנסינו בו ושיש לו ביקוש. סבטלנה סטלינסקי, דיירת בבית, פנתה עם רעיון שהוא עבורה חלום ישן שטרם זכתה להגשימו – ללמוד לצלם ולהתנסות לצלם בטבע. יחד עם סימה מזור, צלמת חובבת מהיותר מקצועיות שיש לנו ברשת, גייסו וגיבשו קבוצת דיירים מכובדת. את הסדנא העבירה מדריכת צילום מקצועית ומנוסה שלימדה את המשתתפים על יסודות הצילום. ממנה למדנו שהצילום, הוא חוויה אישית סובייקטיבית, אולם יש לו בכל זאת כללים למשיכת עין הצופה. שבירת הכללים היא החוויה האישית של הצלם והיא זו שגם תקבע את רמת משיכת המתבונן ביצירה. בהמשך לסדנה, ומכיוון שלכל דייר מצלמה קצת שונה, נערכו סדרת מפגשים "אחד על אחד" בהם זכה כל משתתף ללמוד באופן אישי על מצלמתו ויכולותיה. וכדי להתנסות   בכל מה שלמדנו, יצאנו לשטח לצלם בטבע ביער אלונים ממש ליד הבית כשאנו מצוידים במצלמות ובהמון  התלהבות וסקרנות. ואכן, הייתה זו גולת הכותרת של סדנת הצילום. נפתח לנו עולם קסום של צילום אווירה, טבע ואפילו מודל תודות לשיתוף הפעולה שזכינו ממנהלת התרבות של הבית ששימשה מודל צבעוני.

צרו עמנו קשר